Сабақ тақырыбы: This is what we eat in a week

Раздел Иностранные языки
Класс 6 класс
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

БЖС ТЕХНОЛОГИЯСЫ «АУЫЗША САБАҚ - 1» КАРТАСЫ

Мерзімі: 22.01.16ж.

Сынып:6 «А»

Пән:ағылшын тілі

Мұғалім: Темірболатова Ф.А.

Сабақ тақырыбы: This is what we eat in a week

Сабақ мақсаты : I.Білімділік: «БжС» технологиясының «Ауызша сабақ -1» картасы бойынша тағамдар туралы мәлімет беру, өз түсінгендерін практикада қолдана білу.

II. Дамытушылық: сабақта норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілілгін дамыту.

ІІІ.Тәрбиелік мәні: Тиянақты болуға, достыққа, ұйымшыл бола білуге жетелеу. Жетістікке жету, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру. технологиялық картаның регламентін орындау.

Жоспарланған нәтиже: қойылған мақсатқа жету

Өткізу түрі: «Ауызша сабақ 1» картасы, БжС технологиясы

Сабақтың көрнекілігі: матрица, тірек сөздер, сын тұрғысынан сұрақтар , қарама-қарсы сұрақтар;

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.(оқушылармен амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту)

1 тип Жаңа материалды оқып және оны бекіту бойынша сабақ келесі қисынмен жүзеге асады: мотивация > оқушының субъективтік тәжірибесін өзектендіру > қабылдауды ұйымдастыру > ұғынуды ұйымдастыру > түсінуді біріншілік тексеру > біріншілік бекітуді ұйымдастыру > талдау > рефлексия

1.Ұйымдастыру кезеңі (мотивация ) Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады.

I.Org.moment

Good morning dear boys and girls and guests. I'm Temerbulatova F.A. English teacher school №7

I'm very glad to see you at our lesson.Let's start our lesson.Today we have an open lesson by « Bis» technology.The theme of our lesson is what we eat in a week..The aim of our lesson is to reach to 63%.It means 8 students of you must get excellent mark..Today at our lesson will be 5 stages and in each stage for your wright answer you get 1 point

Бүгін біздің сабағымыз 6 «А» сыныбында «Ауызша сабақ 1» картасы бойынша жұмыс жасаймыз.Сабақты бастамас бұрын сынып көшбасшысы Әмірханды шақырамыз. Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға беріледі.

Leader: The motto of our lesson

The more you live

The more you travel

The more you travel

The more you see

The more you see

The more you learn

2.Checking homework.But at first let's check your homework.Your homework was kind of sports.Оқушылардың субъектілік тәжірибесін өзектендіру

I- кезең: Өткен сабаққа бекіту жасап спорт тақырыбы бойынша қиылыс сұрақ қою.(15 сұрақ) Картамен жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Алдымен сұрақ қоямыз, одан кейін ООМ орнын көрсетеміз

Тақтаға нәтижені жазамыз: 1 кезең ≤ немесе ≥ нормалар

Дайынбызба!Мұқият болайық!

1.What kind of sports do you know?

2.Do you like basketball?

3.Do you play football?

4.What is your favourite sport?

5.Are you fan of football?

6.In basketball can you kick the ball?

7.Who is your favourite sportsman?

8.Can you swim?

9.How often do you go to the gym?

10.What kind of winter sport games do you know?

11.When was last Olympic Games?

12.Where was it?

13.Do you have to wear a school uniform?

14.At what time do you have to be at school?

15.How many school subjects do you learn every day?

3.Қабылдауды ұйымдастыру.

II- кезең: Тірек сөздермен жұмыс.New theme

Жаңа тақырып бойынша қысқаша кіріспе жасау, оқушылардың назарын осы тақырыпта өтілетін білім көлеміне аудару.Сабақтың алдында тақтаға тақырып бойынша тірек сөздерді жазылады.

Есте сақтауға берілген уақыт нормативі. 14 сөзге 1 мин. 15 сек.

Тақтаға нәтижені жазу: 2 кезең ≤ немесе ≥ нормалар

Тақырыптағы сөздердің мағынасын түсіндіру.Жаттауға берілген уақыт аяқталғаннан кейін тірек сөздер жабылады, оқушылар жаттауға берілген уақытта сөздерді жатқа жазады. Уақыт аяқталды.Қаламды қоямыз! Жазып болғаннан кейін, тірек сөздер ашылады, оқушылар дәптерлерімен алмасады, бір бірінің жазылған сөздерінің санын санайды, мұғалімге хабарлайды, ол нәтижені ООМ белгілейді.

Тақтаға нәтижені жазу: 2 кезең ≤ немесе ≥ нормалар

Тірек сөздер

Chicken-тауық еті

Potato-картоп apple -aлма

Tomato-қызанақ fruit-жеміс-жидек

Sugar-қант cheese -ірімшік

Bread-нан biscuits-печенье

Egg-жұмыртқа milк-сүт

Fish-балық orange-апельсин

Salt-тұз

meat -ет

4.Ұғынуды ұйымдастыру

III- кезең: Берілген уақытта оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып бітіру керек. Оқыған материал бойынша білімді тексеру мақсатында оқушылардан сұралатынын ескереді.

4 минут мәтіннің бір парағына(оқып отырғанда жаңа сөздерді карандашпен белгілеп отыру) 1 бет 4 минут

5.Түсінудің бірінші тексерілуі; қиылыс сұрау.

Мұғалім ООМ бойынша тақырыпқа байланысты сұрайды рет ретімен емес оқушылар түсінбеген тақырыптарды ашады, түсіндіреді. Егер бір оқушы жауап бермесе, мұғалім сұрағын қайталайды және минус тұрған кез келген оқушылардан сұрайды.Егер жауап алмаса, мұғалім сыныптан сұрайды, жауап берілмесе өзі жауап береді. Кезең аяқталғаннан соң екі минусы бар оқушыларға «Құтқару шеңбері» тасталады. Сол оқушыларға 3 сұрақ қойылады, олардың әр қайсысы қолын көтеріп, минусын жоя аладыСұрау нәтижесінде мұғалім оқушылар түсінбеген немесе толық аша алмаған тақырыптарды анықтайды. Одан кейін 1-2 минут ішінде мұғалім проблемалық аймақтарды анықтайды.

Тақтаға нәтижені жазу: 3 кезең ≤ немесе ≥ нормалар

1.How many meals do we take a day?

2.what is the first meal?

3.when do we have it?

4.What is the second meal?

5.When do we have lunch?

6.what do we have at 7 or 8 p.m?

7what does breakfast usually consist of?

8.Who likes porridge for breakfast?

9What does lunch consist of?

10.What is the main meal?

11What is your favourite food?

12.Why do many people never have supper?

13.How many courses does a dinner consist of?

14.What do the take if they are hungry?

15.What is dessert?

6.Бастапқы пысықтауды ұйымдастыру; Сыни сұрау (14 сұрақ)

Сыни сұрау 7 дұрыс 7 қате құрылған сұрақтардан тұрады. Сұрақтарды құру ережесі: сұрақтың бірінші бөлігі көңіл аудару сұрақтардан тұрады: қайда, қашан, неге, не себепті қайдан т.б. сұрақтың екінші бөлігі алдын ала қате құрылуы керек Мұғалім ООМ бойынша ретпен емес сабақтың тақырыбына байланысты оқушыларды сұрайды. Оқушылардың оқылып жатқан тақырыбының менгеру сапасын анықтау үшін, сұрақтар бұрмаланады, Үшінші сыни нұкте. Сұрау нәтижесінде мұғалім оқушылар түсінбеген немесе толық аша алмаған тақырыптарды анықтайды Одан кейін 1-2 минут ішінде мұғалім проблемалық аймақтарды анықтайды. Үшінші белгі нәтиже бойынша барлық оқушыларға плюс немесе минус. «true» немесе «false» деген жауапты талап ететін сұрақ қойылады.

Тақтаға нәтижені жазу: 4 кезең ≤ немесе ≥ нормалар

Сыни сұрақтар

1.The first meal is lunch; True or false?

2.The second meal is breakfast; true or false?

3.We have lunch at 12o'clock;true or false?

4.We have tea at 4 or 5 o'clock; true or false?

5.Dinner is a main meal;true or false?

6.Some people like porridge for breakfast;true or false?

7.Dessert comes to end up the meal;true or false?

8.All kinds of fruit ,make a very good dessert; true or false?

9.we take three or four meals a day; true or false?

10.Bread and butter are always at dinner;true or false?

11.Children don't like ice-cream;true or false?

12.How many apples do you eat?

13.Many people always have supper ;true or false? .

Today we speak about meals and now you must write an essay or write new words more than 56words.I'll give you 5 min.

Тақырып бойынша тақырыптық сөздік қор өткізіледі. Сөздер қысқартылмай, толық жазылады.Ессе түрінде жазуға рұқсат етіледі. Жалғаулықтар сөзге жатпайды. Сұрау нәтижесінде мұғалім оқушылар түсінбеген немесе толық аша алмаған тақырыптарды проблемалық аймақтарды анықтайды. Оқушылар сабақта оқыған, білгендерін, сұрақтарға берген жауаптарын естеріне түсіріп, «Эссе» жазады.

Үшінші белгі нәтиже бойынша барлық оқушыларға плюс немесе минус қойылады. 1 кестеде сөз нормативі 56 сөз. Тақтаға нәтижені жазу: 5 кезең ≤ немесе ≥ нормалар .

8.Рефлексия. .

VI..Мұғалім сабақты қорытындылайды.Оқушылардың сабақты меңгеру сапасы анық бағалары қойылады

Our lesson is over.Thanks for your answers.You are very active today.

Әр кезеңдегі нормаларды орындау бойынша қысқа сабаққа талдау жасайды 4- 5 деген бағалар санына қарай және нормаға сәйкес. Мұғалім әр кезең бойынша оқушыларға ойлау қабілетіне байланысты проблемаларды көрсетеді және алға ұмтылуға ынталандырады.

Егер бірінші сабақтарда сіз жетістіктерге жете алмай жатсаңыздар, сеніміңізді үзбеңіз, есте сақтаңыздар, балалардың ойлау қабілеттері жаттығып жатыр, жетістіктерге жету үшін уақыт керек

9.Бағалар . Журналға баға қою нормативі:

  • 5 баға - 4 ұпай

  • 4 баға - 3 ұпай

  • 3 баға - 2 ұпай

Сапа нормативі: 63%норма бойынша сыныптағы 5-4 алуға тиісті оқушылар саны -

10.Үй тапсырмасы 3 тік алған оқушыларға үйге тапсырма беріледі .

Talking about food

© 2010-2022