- Преподавателю
- Иностранные языки
- Публицистикалық стиль
Публицистикалық стиль
Раздел | Иностранные языки |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Рыскалиева К.Р. |
Дата | 12.02.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
№ | Мұғалімнің аты-жөні | Сынып | Сабақтың тақырыбы, мақсаты | Міндеттері | Сабақтың түрі | Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Күтілетін нәтиже |
| Рыскалиева Кымбат Рыскалиевна | 9 «В» | Тақырыбы: «Публицистикалық стиль» Сабақтың мақсаты: Білімділік: публицистикалық стильдің басты сипаттары мен ерекшеліктері туралы мағлұмат беру; Дамытушылық: топтасып отырып бірігіп ізденуге баулу, шығармашылық қабілеттерін шыңдау; Тәрбиелік: сыйластыққа, бірауыздылыққа тәрбиелеу
| -сөйлеу мәдениетін қалыптастыру; -АҚТ арқылы пәнге қызығушылығын арттыру; -білімдерін толықтыру;
| Білім, іскерлік пен дағдыны жетілдіру сабағы | топпен жұмыс, сұрақ-жауап, баяндау, талдау флипчартпен жұмыс | -публицистикалық стильдің ерекшеліктерін ұғынады; -топта жұмыстанып, шығармашылық қабілеттері шыңдалады; -сыныпта ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады;
|
І | Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу. Балаларды түгендеу. Оқушыларға алдын ала дайындалған түрлі түстегі кеспе қағаздар таратылады. Әрбір оқушы өзіне ұнаған түсті таңдайды. Сары түс- мейірімді, көңілді, фантазиясы бай адамдар. Ақ түс- ұқыпты, тік мінез, өзіне сенімді жан. Көк түс- аңқау, көңілді ортаны жарата бермейді. Жасыл түс- бірбеткей, табанды, сөзшең жандар. Топқа бөлу.
|
|
| ||||
ІІ | Үй тапсырмасын тексеру: «Мен ұнататын теле-радио хабар» модулі бойынша дұрыс- бұрыс тест түрінде сұрақтарға жауап беру Бұқаралық ақпарат құралдарына не жатады? | Сұрақ-жауап әдісі, флипчартпен жұмыс(өсу түймесі) |
| ||||
ІІІ | Жаңа сабақ: 1. Сөздікпен жұмыс: Ғажайып аудармашы (жаңа сөздерді қайталау, жатқа жазу, содан кейін тексеру) 2. «Публицистикалық стиль» мәтінін оқып, стильдің ерекшеліктерін анықтаңдар. «Публицистикалық стиль» мәтінін оқып, стильдің ерекшеліктерін анықтаңдар. Публицистикалық стильдің ерекшеліктері:
3-тапсырма. Теледидар жаңалықтарына бір оқиға бойынша репортаж дайындаңдау (сұхбат алу). Шығармашылық тапсырма. «Мектебім-алтын ұям» тақырыбына мақала жазу. Әр топтан 2-3 оқушы тақтаға шығып, сөйлемдерін талдайды. 4-тапсырма. Бір спорт түріне қатысты диалог құрастыру
| Сөздік қорын кеңейту мақсатында флипчарт қолдану Топтық жұмыс, Флипчарт (шторка) диолог әдісін пайдалану Баяндау (сөйлеу мәдениетін дамыту) талдау Флипчарт (лупа) диолог әдісін пайдалану |
| ||||
ІV | Қорытынды: Екі топ бір-біріне сұрақ қояды | Сұрақ-жауап |
| ||||
V | Үйге тапсырма: 4-тапсырма, 171-бет |
|
| ||||
VІ | Бағалау |
|
|