- Преподавателю
- Иностранные языки
- Поурочный план по английскому языку на тему Chess is a sport too
Поурочный план по английскому языку на тему Chess is a sport too
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 2 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Кудабаева У.Б. |
Дата | 23.01.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
Сабақ №
Сыныбы: 2 «Ә»
Пәні: ағылшын тілі
Мерзімі: 20.01.15ж
Сабақтың тақырыбы: Chess is a sport too.
Сабақтың мақсаты:
-
Білімділік: жаңа сөздерін енгізу, еа,-ее дыбыстар тізбегінің оқылуын үйрету, Present Simple шағында етістіктің болымды, болымсыз түрінің қолданылуын белсендіру.
-
Дамытушылық: жаңа сөздерді үйрете отырып, сөздік қорын байыту және тілін дамыту; монологтік және диалогтік сөйлеу мәдениетін дамыту, тілге деген қызығушылығын арттыру.
-
Тәрбиелік: өмірге жағымды көз - қарасты қалыптастыра отырып, спортпен шұғылдануды, салауатты өмір сүруге тәрбиелеу.
Сабақ типі: Аралас
Сабақ түрі: дәстүрлі
Сабақ әдіс - тәсілі: сұрақ - жауап, түсіндіру, әңгімелесу.
Көрнекілігі: Cd, active board, slides, pictures of sports.
Пәнаралық байланыс: денешынықтыру, дүниетану, бейнелеу өнері.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру
- Good afternoon, children!
- How are you?
- We are fine, thank you! And you?
- I'm fine too. Thanks, sit down, please.
Warm-up: Sing and song
Football , football
I like football! I like football!
Sport is great!
Skating, skating.
I like skating! I like skating!
Sport is great!
II. Үй тапсырмасын сұрау
Work book Ex:2,5 p37
Who wants to read poems about sport?
Thanks for your poems! You're excellent!
III. Оқушы білімін жан - жақты сұрау, тексеру.
Ал енді балалар, спорт тақырыбын және пысықтау үшін «Ұнайды/ Ұнамайды» дидакикалық ойынын ойнаймыз.Ол үшін бізге спорт суреті бар карточкалар керек. Мен карточканы алып, ым-ишарамен осы спорт түріне өзімнің қалай қарайтынымды көрсетемін. Егер жымисам, балалар «E.g. I like basketball», сөйлемін құрастырады, егер ренжісем, «I don't like hockey » сөйлемін құрастыруы керек.
Very Good job children!
IV. Жаңа материалды үйренуге дайындық
-Балалар, біз бүгін «Sport» тақырыбын жалғастырамыз. Яғни бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Chess is a sport too». Бұл тақырып бойынша жаңа сөздерді жаттаймыз. Сонымен қатар -ее,-еа дыбыстар тізбегі қалай оқылатынын білеміз.
V.Жаңа материалды түсіндіру, меңгерту
Фонетикалық жаттығу
Children, let's practice some English sounds. Listen and repeat after me:
Ee [i:] Ea [i]
Tree teacher
Queen read
Green jeans
Knee
Phonetic drill
One, two, three
I'm in a big green tree.
One, two, three
My dog is under the tree
Good! Good job!
Ex:1 Listen and learn.
Before listen to the text learn new words and Present Simple.
Chess - шахмат A champion - жеңімпаз
Jump - секіру meet - кездесу
Run - жүгіру
Етістіктің жекеше түріндегі 3-жақтың жасалу жолын және болымсыз түрін түсіндіру. Ол үшін бірінші 1,2-ші жақты еске түсіреміз.
I like football I don't like basketball
You like football You don't like basketball
3-ші жақ
He / She likes football He /She doesn't like basketball
Оқушылардан досының қандай спорт түрін ұнататынын, ұнатпайтынын сұрап щығамын.
And now look at the text. Listen and translate.
Track 33
Meet Bibisara. She's a pupil. She plays sports but she doesn't run, she doesn't jump. She plays chess. Chess is a sport too. She's a chess champion.
Answer the questions:
What's the girl's name?
What does she play?
Is she a chess champion?
VI. Жаңа материалды түсінгенін тексеру
Ex:2 Read and say.
Оқушылар суреттерге берілген сөйлемдерді оқиды. Үлгіге сүйене отырып, олар қалған суреттерді сипаттауы тиіс.
Picture 1: He plays football. / He doesn't play basketball.
Picture 2 : She plays skating. / She doesn't play basketball.
Picture 3: He plays hockey. / He doesn't play chess.
Picture 4: He plays basketball. / He doesn't hockey.
Ex:3 Listen and choose
Оқушылар жазбаны тыңдап, дөңгелектің ішіне астында әр сурет белгіленген керек әріпті жазуы тиіс.
Track34
1. This is Kairat. He's a pupil. He doesn't like football, basketball. He plays hockey. (a)
2. This is Anuar. He's a pupil. He doesn't run and jump. He plays chess. (a)
Сергіту сәті
Head, shoulders, knees and toes.
Knees and toes, knees and toes.
Head , shoulders, knees and toes
Eyes, ears, mouth and nose.
VII. Жаңа материалды бекіту
Look at the active board. You see some pictures about sports and names. Your task match the picture to the words.
Football
Basketball
Chess
Hockey skating
Дәптермен жұмыс
Look at the ex:2 Draw your favorite sport and name it.
VIII. Үй тапсырмасын хабарлау және оқушы білімін бағалау.
Балалар, сабақты аяқтар алдында қорытынды жасайық. Бүгін сабақта нені үйрендік? Қалай ойлайсыңдар алға қойған мақсаттарды орындадық па? Жарайсыңдар! Dear children, thanks for your hard working and good job! And now write your home work ex:7 p 39