Schools in Great Britain (9 сынып)

Раздел Иностранные языки
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: ағылшын тілі

Пән мұғалімі:

Сыныбы. 8

Сабақтың тақырыбы: Schools in Great Britain

(Ұлы Британиядағы мектептер)

Сабақтың мақсаты : Ұлы Британиядағы мектептер жайлы оқушыларға түсінік

беру.

Сабақтың міндеті:

- Мәтін және видио ролик бойынша сұрақтар құрастырып, жауаптарына талдау жасайды;

-жеке жұмыс жасайды:

- топтық жұмыс жасайды;

- жаттығулар орындайды.

Күтілетін нәтижесі: Мектеп жайлы көп деректер жинайды,өз ойларын еркін жеткізуге, байланыстырып сөйлеуге үйренеді, өзін-өзі бағалайды.

Сабақтың типі: ой дамытатын шеберлік сабағы

Қолданылатын әдіс-тәсілдер :Кембриджтік оқытудың жеті модулі Көрнекі құрал - жабдықтар:Интербелсенді тақта,сурет қималары,плакат. Пәнаралық байланыс :қазақ тілі,музыка,өзін-өзі тану.

Сабақтың өтілу барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс -әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақы-ты

Жұмыс түрі

І.Ұйымдастыру

А)Сәлемдесу

Ә) Кезекшілік міндетімен танысу

Б) Сыныптағы жағымды ахуалды қалыптастыру.

«Мазайка» әдісі арқылы бөліну.

- Good morning boys and girls!

- How are you?

-I am very well,thank you sit down please. -Many teachers came to our lesson to learn how do our students really like English language,Welco- me to our lesson!

- So,children , you must to introduce yourself answer the questions

Is your school large or small?

Where is your school located?How many floors has your school got?

- Good morning teacher!


  • We are fine,and you?



Our school is small. It is located not far from the centre of the city.Our school has got one floors.

5 min.

2min




2min

Жалпы сынып оқушыларымен жұмыс




Топтық жұмыс

II. Үй тапсырмасын сұрау

  • What was you hometask?

  • Writing an essay «Our school»

  • Translate the text.

  • 4 min

Жеке жұмыс

Топтық жұмыс

Ш.Жаңа сабақ 1. Ой шақыру сатысы А)сынып оқушыларын мозайка тәсілімен топқа бөлу арқылы сабақтың тақырыбын айқындау

- So, children, at first I*ll devide you into two groups,take the piece of paper and gathered them.

Оқушылар қиынды қағазды біріктіру арқылы,суретте гі жазылған сөзді айтуы тиіс және сабақтың тақырыбын анықтайды.

2min

Топтық жұмыс

2.Мағынаны ашу(Видеоролик көрсету)

- So,children look at the active board,what do you think of it?

Британиядағы мектептер жайлы деректі фильм көрсетілді.

6 min

Сынып оқушыларымен жұмыс

3.Мәтінмен жұмыс

Ex1

Reading and speaking

Match the pictures with the sentences

4 min

Жеке жұмыс

4.Cөздікпен жұмыс

- give me your situation, make up words

Оқушылар жаңа сөздікке байланысты ситуациялық жағдай немесе диалог құрады

3 min

Топтық жұмыс

5.Сұрақ- жауап

CHECK YOURSELF

Ex 2

3 min

Сынып оқушыларымен жұмыс

6.Кім алғыр?ойыны Who is the best?

Answer the question

Интербелсенді тақтадағы тапсырмаларды орындауы тиіс

3min

Сынып оқушыларымен жұмыс

Cергілту сәті

2 min

Сынып оқушыларымен жұмыс

7.Сабақты бекіту

Poster

Өз идеяларын постерге салып қорғау

«Ең керемет мектеп»

2 min

Топтық жұмыс

8.Complete the sentences

Ex 4

Оқып, аудару

3 min

Жұптық жұмыс

9 .Writing

True,False

Дұрыс бұрыстығын табу

2min

Топтық жұмыс

10.Бағалау

Бағалау парақшалары арқылы оқушылар бағаланады

Топ басшысы бағалау парақшасы арқылы бағалайды

1 min

Сынып оқушыларымен жұмыс

11.Үйге тапсырма

Ех 1

Мәтінді аударып келу

1 min









Рефлексия

Мен 8 сыныпта өткізген Онлайн ашық сабағым кезеңіңде өткізген сабағымда «диалогтық оқытуда оқушыларымның сабаққа деген ынтасы қалай болар екен, бір нәтижеге қол жеткізе аламын ба?» деген сұрақтар төңірегінде ойланып, сабағыма бар ынта жігермен кірістім.

Сондықтан 9 сыныпта өткізілген сабағымда диалогтік оқыту әдіс-тәсіліне көп көңіл бөліп отырдым. Жоғары сынып болғандықтан, қарым-қатынасқа түсуге, сабақ үстінде сұрақ-жауап алу, өз ойларын ашық айтқызу қиын болған жоқ. Диалогтік әдістің тиімділігін мектептегі тәжірибе кезінде 9 сыныбында өткізілген сабағымнан көрдім.

Сабақтың тақырыбы: Schools in Great Britain

(Ұлы Британиядағы мектептер)

Сабақтың мақсаты : Ұлы Британиядағы мектептер жайлы оқушыларға түсінік беру.

Сабақтың міндеті:

- Мәтін және видио ролик бойынша сұрақтар құрастырып, жауаптарына талдау жасайды;

-жеке жұмыс жасайды:

- топтық жұмыс жасайды;

- жаттығулар орындайды.

Күтілетін нәтижесі: Мектеп жайлы көп деректер жинайды,өз ойларын еркін жеткізуге, байланыстырып сөйлеуге үйренеді, өзін-өзі бағалайды.

Қалай жүзеге асырдым? Сабақ барысында диалогтік оқытуды жүзеге асыру мақсатында әр түрлі сұрақтар мен тапсырмаларды қолдандым. Сыныптағы жағымды ахуалды қалыптастыру.

  • «Мазайка» әдісі арқылы бөліну. Екі топқа бөлінді І-топ.Қазақстан.ІІ-топ Ұлы британия. II. Үй тапсырмасын сұрау. Writing an essay «Our school»

  • Translate the text. Жаңа сабақ 1. Ой шақыру сатысы Оқушылар қиынды қағазды біріктіру арқылы,суретте гі жазылған сөзді айтуы тиіс және сабақтың тақырыбын анықтайды. Мағынаны ашу(Видеоролик көрсету). Британиядағы мектептер жайлы деректі фильм көрсетілді.Сол фильм жайында оқушылар өз білгендерін айтып бір-біріне айтып берді. Мәтінмен жұмыс. Cөздікпен жұмыс. Оқушылар жаңа сөздікке байланысты ситуациялық жағдай немесе диалог құрады. Сұрақ- жауап.

Кім алғыр?ойыны Who is the best? Интербелсенді тақтадағы тапсырмаларды орындауы тиіс. Cергілту сәті жүргізілді.Оқушылар ән ырғағына қарай билеп сергіп қалды. «Ең керемет мектеп» Өз идеяларын постерге салып қорғап шықты .Сабақты сол постер арқылы бекітіп үй тапсырмасын алды.Үй тапсырмасы «Ең керемет мектеп» деген тақырыпқа эссе жазып келуді бердім.

Сұрақ қою маңызды дағдылардың бірі болып табылады, себебі сұрақ дұрыс қойылған жағдайда сабақ берудің тиімді құралына айналады және де оқушылардың білім алуына қолдау көрсетіп, оны жақсарта және кеңейте алады. Оқушының білім алуын қолдау үшін сұрақ қоюдың түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау сияқты әртүрлі техникаларын пайдалануға болатыны белгілі. Менің ойымша, оқушылардың тілді меңгеруде үлкен нәтижеге жетуде электрондық оқулықтардағы дайын диалогтарды тыңдау, жаттау, аяқтау, толықтыру, мәтін мазмұны, кесте, сызбалар бойынша диалогтар құру-әдістері де көп көмегін тигізеді. Мектептегі интерактивтік тақтаның көмегімен электрондық оқулықтағы диалогтарды өз сабағымда жиі пайдаланамын. Диалогпен жұмыс үйде де жалғасын тауып отырады. Оқушылар жұптасып сабақтағы өткен жаңа сөздерді қатыстырып 2 минуттық диалог құрастырып әкеледі. Диалогтар міндетті түрде жаттауға, кейде диалогтарды кеңейтуге, 2-3 сұрақпен толықтыруға тапсырмалар беріп отырамын.

Ағылшын тілі сабағымда да оқушылар постермен жұмыстанды. Оның тиімді жағы оқушы қиялын ұштастыра түседі, идеясын оқулық мәтінімен біріктіре отырып қорғайды. Презентация барысында басқа топ мүшелерінен сұрақтар қойылады, пікірлері білдіріледі т.б

Жоғарыда аталып кеткен ғалымдардың пікірі бойынша оқушыны сөйлету, диалогқа түсіру үшін сұрақтар қою, тапсырмалар беру кезінде болады дегендей, осы топтасып жұмыстанғанның өзі оқушыларды сөйлету, өз ойларын еркін қорғауға, дәлелдеуге тиімді екенін көре бастадым. Болашақта осы диалогтық әдісті үнемі қолданып отырамын.













№27 Дихан орта мектебі

Шебер сабақ:

Сабақтың тақырыбы: Schools in Great Britain



Сыныбы:8

ІІІ-ші деңгейлі сертификатталған мұғалім:

Жаналиева Арайлым Әділханқызы





2015-2016 оқу жылы

© 2010-2022