- Преподавателю
- Иностранные языки
- My comuter 5 form
My comuter 5 form
Раздел | Иностранные языки |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Алимкулова Н.Е. |
Дата | 29.04.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
5-ші сыныпта интерактивті тақтаны пайдаланып "My Computer" тақырыбына жасалған сабақ жоспары
Сынып: 5
Пән: Ағылшын тілі
Қолданылған оқулық:
5- сыныптың English оқулығы авторы Т.Аяпова, З.Әбілдаева
Сабақтың оқу процесіндегі орны: жаңа тақырыптың үшінші сабағы. Сабақтың түрі: жаңа білім алу сабағы.
Сабақта АҚТ-ны қолдану тәсілі: Active Studio бағдарламасымен жасалған жаттығуларды интерактивті тақтада қолдану, тапсырмалар интерактивті тақтада көрсетіліп, оқушылар сабақ барысында орындайды.
Сабақтың мақсаты: оқушыларды сабақ кестесі туралы айтуға, "When have you got Biology?", "How many lessons have you got on Monday?", "When is Maths?" сұрақтарына жауап беруге үйрету.
Міндеттері:
-
Оқушыларды "School subjects" тақырыбының лексикасымен таныстыру: Mathematics, Art, Science, Home Economics, History, Biology, Music, Computer Studies, Geography, Time-table, except, subject
-
Лексиканы оқу, сөйлеуде қолдану білігін дамыту;
-
Берілген тақырып аумағында сұраққа жауап беруге үйрету;
-
Сабақ кестесін ағылшын тілінде жазуға үйрету;
Сабақ құралдары:
-
Мұғалім компьютері.
-
Интерактивті тақта.
-
Оқушылардың күнделіктері.
-
Дидактикалық үлестірме материал.
-
ОМК "Ағылшын тілі" 5- сынып.
Қолданылған оқыту тәсілдері: түсіндірмелі-иллюстративті, ізденгіштік, репродуктивтік.
Қолданылған оқыту әдістері: көрсетілім, түсіндіру, әңгімелесу, тыңдап түсіну, сұрақ-жауап, аударма, салыстыру, мәтінмен жұмыс, үлестірме материалмен жұмыс.
Сабақтың барысы :
Сабақтың кезеңі
Кезеңнің мақсаты
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
I. Ұйымдастыру
Назарын сабаққа аудару (сабаққа енгізу)Happy and
Амандасу, сабақта жоқ баланы анықтау, сабақтың тақырыбын, мақсатын жариялау.Teacher: Good morning! Take your seats, please, and get ready for the lesson. - Who is on duty today? -What season is it now? -What date is it today? What day is it today? -Who is absent? Мұғалім сабақтың тақырыбын "перо" пайдаланып интерактивті тақтаға жазады.
Мұғаліммен амандасу, кезекшінің әңгімесі: дата, аптаның күні, сабақта жоқ оқушылар.
I'm on duty today.
It is a winter now. It's the …of December. It's ...
Today is\are … absent.
Сынып дата мен тақырыпты өз жұмыс дәптерлеріне жазады.
II. Негізгі бөлім.
1. Тілдік жаттығу
Тілдік құру.Топқа бөлу , үй жұмысын тексеру.
Әр оқушыдан үй тапсырмасынан не түсінді сұрау.
Әр топ суретке қарап өз ойларын білдіреді және екі топтан бір баладан шығып диалог құрады .
-What's your name?
- How old are you?
- Where are you from?
-Which class are you in?
-What season is it now? -
What day is it today?
What day is before Tuesday? - What do you want to be?
- Do you want to be a …?
Оқушылар топқа бөлінеді
Суретті әңгімелеп береді
Аптаның күндерін ретімен қояды.
My name is …
- I'm …
- I'm from Kazakhstan.
- I'm in 5 A.
-It is a winter. - It is … - It is … - I want to be a … .
- Yes, I do.\ No, I don't.
2. Жаңа материалды енгізу және оны алғашқы бекіту.
Оқушыларды "School subjects" тақырыбының лексикасымен таныстыру.
Мұғалім оқушыларға: - Look at the screen. - Let's name them, repeat after me, please:
Mathematics, History, Biology, Music, Computer Studies, Geography, Art, Home Economics, except, subject .and now open book exercise number 1 listen.
Оқушылар мұғалім соңынан жаңа сөздерді хормен және жеке қайталайды: Mathematics, History, Biology, Music, Computer Studies, Geography, Art, Home Economics, except, subject .
Лексикалық бірліктерді ауызша жаттығуларда активизациялау.
-When is History? -When is Biology? - When is English?
Суретпен жұмыс (2 сурет) әңгімелеу
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, тақтада көрсетеді.
3. Жаңа материалды қолдану
Материалды пайдаланып сабақ кестесін жасату.
Мұғалім оқушыларға: Write please your time-table.
-How many lessons have you got on Monday? Etc.
-When have you got Biology? - When is History?
Тақтаны қолданып берілген пәндерді сабақ кестесіне кіргізеді.
- We have got five lessons on Monday.
-We have Biology on Tuesday. Etc.
Біліктілікті жаттығуда көрсету
Мұғалім жасалған сабақ кестесін пайдаланып бір күннің сабағы туралы айтуды ұсынады. Бір-біріне сұрақ қою ұсынылады.
Оқушылар кезекпен сабақ кестесі туралы айтады:
- We have got five lessons on Monday. There are Mathematics, English, Music… Оқушылар жұппен жұмыс жасайды: - When is Geography? It's on Friday -How many lessons have we got on Saturday? -We have got four lessons on Saturday.
4. Оқу.
Жаңа лексиканы алғашқы бекіту.
Мұғалім жаңа лексиканы оқуда қолдануды жаттықтырады.(видео)
Оқушылар жұппен жұмыс жасайды: диалогты рольмен оқиды.
5. Сөйлеу.
Жаңа лексиканы бекіту.
Ауызша сөйлеу дағдысын дамытады.ойын тақтадағы сөздерді орнына кою.TAR,TAMHS,YTISHOR
GLOIOBY,PAHYGEOGR,CINESEC
Key: art ,Maths,History,Biology,Geogr
Оқушылар тақтадағы сөздерді орналастырады
III. Қорытынды бөлім.
Үй тапсырмасын түсіндіру,сабаққа қорытынды жасау.
Мұғалім үй тапсырмасын түсіндіреді. Сабақты қорытындылайды(не үйрендік, не білдік). Оқушылардың жауабын бағалайды,түсіндіреді.
Тыңдайды,түсінеді,сұрайды. Қорытынды жасайды.