Урок казахского языка

В данная разработка урока составлена для учащихся общеобразовательных школ. В ней рассматривается урок казахского языка в русской школе 5-класс. Рассмотрены последовательно все этапы и ход урока. Дана полная деятельность учеников и учителя на уроке.Урок разработан по новым технологиям и методам ведения казахского языка.
Раздел Иностранные языки
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

№11. Сабақтың тақырыбы: Тіл мәртебесі

Сабақтың Мақсаты: Тақырып бойынша оқушылардың білімдерін толықтыру, сөйлеу қабілеттерін арттыру, сөздік қорларын молайту, жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру .

«Сабақтың міндеттері:

- сөздік қорын молайтады, тілін дамытады

- баяндау арқылы өз ойын жеткізе білуге үйренеді

-жеке, жұппен, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырады

Күтілетін нәтиже:

А- оқушы диалог құрастыра алады;

В- сұрақ құрастыра алады.

С- сұрақтарға жауап бере алады.

Ресурстар: фишкалар, доп, қағаз, маркерлар, интербелсенді тақта, стикерлер, смайликтер

Кезеңдер

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

1.Ұйымдастыру кезеңі

Шаттық шеңбер

«Сұрақты ұстап ал» әдісі. (ДО)

2. Үй тапсырмасын тексеру

2мин



5 мин

Психологиялық тренинг:

Шаттық шеңбер құру.

Оқушыларды 1-3 санау арқылы топқа бөлу.

Допты лақтырып, сұрақ қояды.

Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне ізгі ниет білдіріп, жақсы тілектер айтады.

Оқушылар 1-3 санау бойынша топтасады.

Оқушылар үйде дайындаған сұрақтарын бір-біріне қойып, жауап береді.

Әр жауап фишкамен бағаланады

Спикер бағалайды

2. Қызығушылық ояту

Ой қозғау: «Миға шабуыл» әдісі.

Ән тыңдату


  1. мин

- Бүл әнді танисыңдар ма?

  • Қазақша әндерді тыңдағанды ұнатасыңдар ма?

  • Мектептегі қоғамдық шараларда кім ән айтады?

Бүгін сабақта не туралы сөйлесеміз деп ойлайсыңдар? Сабағымыздық тақырыбы қандай? Мақсаты қандай?

Сабақтың тақырыбын жазу:

«Тіл мәртебесі».

Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Оқушылар сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.

Әр жауап фишкамен бағаланады

Спикер бағалайды

Мағынаны ажырату

1.Интербелсенді тақта



2.Мәтінмен жұмыс.

Топ жұмысы



3.Тапсырмаларды қорғау

стикерлар

4.Грамматикалық тақырып.

5.Сергіту сәті

15 мин

6 мин

2мин

Жаңа сөздермен таныстырамын

Сөздік

әнім - моя пеня арым - моя честь

демім - мое дыхание мұра - наследие

жаным - моя душа шам - свет

Мәтінді тыңдау

Біздің елімізде қазақтар, орыстар, немістер, ұйғырлар, татарлар тұрады. Немістің ана тілі - неміс тілі, ұйғырдың ана тілі - ұйғыр тілі. Кейбір адамдар бірнеше тіл біледі. Ол - дұрыс. Бірақ ана тілімізді қалған тілдің бәрінен жақсы білуге тиіспіз. «Өзгі тілдің бәрін біл, өз тіліңді құрметте!» деген белгілі ақын Қадыр Мырза Әли.

Формативті бағалау

Стикер арқылы

Жеке жұмыс

Дене қимылын көрсету.

Оқушылар «Пирамида» әдісі бойынша сөздермен жұмыс жасайды. Сөз тіркесін, сөйлем құрастырады, жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазады.



  • Менің ұлтым - қазақ.

  • Сенің ұлтың қандай?

  • Менің ұлттым - ... .

  • Менің ана тілім - қазақ тілі.

  • Сенің ана тілің қандай?

  • Менің ана тілім - ... .

  • Мен ана тіліммен басқа орыс, ағылшын тілдерін білемін. Ал сен ше?

  • Мен ... тілдерін білемін.

Мәтінмен жұмыс жасайды.

  1. Берілген диалогті оқып, өзара сөйлеседі. Диалогқа ат қояды.

  2. №3 тапс. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, сұрақ қою.

Әр топтан оқушы шығып, өз жұмыстарын қорғайды

№3 тапс. Еріндік дауыст. қойып жазу

Дене қимылын жасайды

Шапалақтау







Шапалақтау

Білік-дағдыны тексеру

Рефлексия

Ұсыныс

Үйге

5 мин

«Тіл мәртебесіі» тақырыбына еркін хат жазу тапсырмасы беріледі.

Оқушылар «Тіл мәртебесі» тақырыбына еркін хат жазып, әр топтан бір оқушы оқиды.

2 мин

Стикер тарату

Үйге тапсырма беру.

Стикерлерді толтыру, сабақты бағалау «Екі жұлдыз,бір ұсыныс»

Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады:

  1. Тапс. №5 әншілер туралы мәлімет дайындау.

  2. Жаңа сөздермен сөйлем құрау

Суммативтік бағалау


Бағалау парағы

Оқушының

аты жөні

Үй жұмысын тексеру

Ой қозғау

Жаңа сөздермен жұмыс

Сұрақ қою, қорғау

Еркін хат

жалпы



© 2010-2022