Урок по казахскому языку на тему Қысқы демалыс

Сабақ  оқытудағы жаңа тәсілдерді яғни оқытудағы 7 модульді сабақ барысында кіріктіру арқылы жоспарланған.Сын тұрғысынан ойлауды дамытуға арналған тапсырмалар мен Ақпараттық коммуникациялық технологиияларды сабақта қолданылу арқылы жоспарланған.Сын тұрғысынан ойлау модульі әдіс-тәсілдері,оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай тапсырмалар құрылған. дарынды оқушылар мен таланттылар модульдері ,оқу мен оқытудағы бағалау модульдері де қамтылған. Оқытудағы жаңа тәсілдер оқушылардың сабаққа деген белсенді...
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

№ 12 ЖОББМ Екібастұз қаласы

Қазақ тілі

5 сынып

29.01.2015

Уалиева Г.А.

Сабақтың тақырыбы

Қысқы демалыс.

Мақсаты:

Қыс тақырыбы бойынша оқушылар коммуникативтік қарым-қатынасын,сөйлеу дағдыларын дамытады,Қысқы демалыстың пайдасын түсінеді Тақырып бойынша өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Міндеттері:

  1. Тақырып бойынша жаңа сөздерді біледі

  2. Жаңа сөздер мен сөзтіркестерден сөйлем құрайды

  3. Сөйлемдерді диалог құруға пайдаланады.

Күтілетін нәтиже:

Тақырып бойынша жаңа сөздерді күнделікті өмірде қолдана білу диалог, монолог құрастыра білу,

Жеке,жұппен, топпен жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру

Дереккөздер мен жабдықтар:

Акт ,жұмыс парағы, бағалау парағы, суреттер,

Сабақтың барысы:

Кезеңдер

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

І. Қызығушылық ояту кезеңі:

А) Ұйымдастыру

Ә) үй тапсырмасы

7 мин

Психологиялық ахуал туғызу

Қолдарынан ұстап, бір-біріне жақсы тілектер айту.




Оқушылар бір-біріне тілектер айтады.

1 топ. Сөзжұмбақ .

2 топ. Қысқы киім .(диалог)

3.топ. «Қыс мезгілі» суреттеп,әңгімелеу

Мағынаны ашу

30 мин


Сабақтың тақырыбын ашу мақсатында бейнекөрініс көрсетіледі.

-Көріністегі іс-әрекетті атаңдар.

-Сонымен балалар бүгін сабақта не туралы айтамыз деп ойлайсыңдар?

-Қандай мақсат қоясыңдар?

Кіріспе : Еліміздің Президенті «Қазақстан-2050» Жолдауына : «Әр адам өз денсаулығына жауапты болу керек» деп көрсеткен. Балалар сондықтан біз салауатты өмір салтын сақтауымыз керек.Денсаулығымыздың мықты болуының кепілі демалысымызды дұрыс ұйымдастыру.

-Демалыс дегенді қалай түсінесіңдер?

Ал қысқы демалысты қалай өткізуге болады екен?

Ал ендеше бүгінгі сабағымыздың кілт сөздеріне көңіл аударайық :

(Кілт сөздермен «пирамида» әдісі арқылы сөздерді өрбіту (топтық жұмыс)

Сырғанақ-каток

Демалыс-отдых

Шаңғы-лыжи

------

-------- ---------

----- ------ -------

---- ------ ---- ------

Жұмыс парағы бойынша тапсырмалар беру:



  1. Сәйкестендіріңіз:

А) Жазда 1.Егін орады

Ә) Күзде 2. Шаңғы тебеді

Б) Қыста 3. Қар ериді

В) Көктемде 4. Өсімдіктер гүлдейді

2.Сызбаны толтырыңыз.

Сын есімді тіркестерді бағандарға жазыңыз.

Түр-түсін білдіретін

Дәмін білдіретін

Сапасын білдіретін

Қызыл алма, ащы тұз,ақ көйлек,қалың орман, тәтті тағам, қатты жер, жылы тон

3.Үнтаспаны тыңдаңыз.

Бос орынды толтырыңыз (сұрақ қойыңыз.)

-----------------------------------------------

-Иә, маған қыс мезгілі ұнайды.

-------------------------------------

-Қыстың екінші айы қаңтар айы

--------------------------------------

-Қыстың жаңа жыл мерекесі ұнайды

-----------------------------------------

-Мен қысқы демалысымда мұз айдынында коньки тебемін

---------------------------------------

-Мен шаңғы тебемін

Сергіту сәті

« Қысқы демалысты қалай өткіздің» диалог құру (жұппен жұмыс)

Көрініс бойынша оз ойларын айтады.

Сабақтың тақырыбын ашады.

Мақсат қояды.

Өз ойларын айтады.









Сөзтіркес,сөйлем құрайды.



Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындау

Тапсырма бойынша өздерін бағалайды.

Қатесіз болса -«5»

1 қате болса-« 4»

2 қате болса-«3»

3 қате болса-«2»



Үнтаспаны тыңдайды; диалогты толықтырады









Диалог құрады.

Рефлексия

8 мин

Шығармашылық жұмыс:

Топпен жұмыс « Үш қалпақ»

әдісі

Ақ қалпақ -Жазғы демалыс пен қысқы демалыстың айырмашылығы мен ұқсастығын анықтайды

Қызыл қалпақ-Қысқы демалыстың пайдасы

Көк қалпақ -Қысқы демалысты жақсы өткізуге кедергі болатын факторлар.

Кері байланыс: Шыршаға жұлдызшалар іледі.

Оқушылар таратылған қалпақтар арқылы топқа бөлінеді, аталған тақырыптарға постер жасайды қорғайды.



Жақсы меңгердім-

Орташа меңгердім-

Меңгермедім-











Жұмыс парағы:

  1. Сәйкестендіріңіз:

А) Жазда 1.Егін орады

Ә) Күзде 2. Шаңғы тебеді

Б) Қыста 3. Қар ериді

В) Көктемде 4. Өсімдіктер гүлдейді

2.Сызбаны толтырыңыз. Сын есімді тіркестерді бағандарға жазыңыз.

Түр-түсін білдіретін

Дәмін білдіретін

Сапасын білдіретін



Қызыл алма, ащы тұз,ақ көйлек,қалың орман, тәтті тағам, қатты жер, жылы тон.

3.Үнтаспаны тыңдаңыз.

Бос орынды толтырыңыз (сұрақ қойыңыз.)

-----------------------------------------------

-Иә, маған қыс мезгілі ұнайды.

-------------------------------------

-Қыстың екінші айы қаңтар айы.

--------------------------------------

-Қыстың жаңа жыл мерекесі ұнайды.

-----------------------------------------

-Мен қысқы демалысымда мұз айдынында коньки тебемін.

---------------------------------------

-Мен шаңғы тебемін.

Бағалау парағы:

Оқушының аты-жөні

№1 тапсырма

№2 тапсырма

№3 тапсырма

5

4

3

2

5

4

3

2

5

4

3

2




Қатесіз болса -«5»

1 қате болса-« 4»

2 қате болса-«3»

3 қате болса-«2»











© 2010-2022