- Преподавателю
- Иностранные языки
- Урок английского языка 8 класс
Урок английского языка 8 класс
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 8 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Какибаланова М.Б. |
Дата | 09.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Мұғалімнің аты-жөні | Какибаланова Маржан Бөкебайқызы | Күні: 09.01.2016 | "Өкпеті" орта мектебі | |||
Сыныбы: 8 | Пәні: Ағылшын тілі | Барлық оқушы саны- Қатысқаны- Қасыспағаны - | ||||
Тақырыбы | Wildlife. Тірі табиғат | |||||
Мақсаты | "Wildlife"- "Тірі табиғат" тақырыбы туралы мәлімет алады. Болымсыздықты білдіретін : dis, ir, un префикстерін қолдануды үйренеді. | |||||
Оқыту нәтижесі | Жаңа сөздіктерді меңгере отырып, Қазақстандағы жануарлар әлемін класстарға бөле отырып тілдерін жаттықтырады. Болымсыздықты білдіретін : dis, re, un префикстерін қолдануды біледі. | |||||
Стратегиялар | "Жұппен жұмыс". "Алтын балық",."Тақырыпты аш" | |||||
Ресурстар | Маркер, алтын балық суреті, ватман, стикер, кесте | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақ кезеңдері, уақыты | Мазмұны | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс -әрекеті | Бағалау | ||
Кіріспе 2 мин 2 мин | 1. Тұлға аралық байланысты орнату. "Шаттық шеңбері" тілек айту 2. Топтастыру Оқушылар бірлесе жұмыс жасау үшін топтастырылады. (түрлі жануарлар мен құстар суреті (сүтқоректі, бауырмен жорғалаушы, қосмекенді) | Good morning, children! How are you? Who is on duty today? Оқушылардың топтасып отыруына басшылық жасап, қадағалау. | Good morning, teacher. I am on duty today. Today is the 9th of January Таңдаған түрлі жануарлар мен құстар суреті қималары арқылы топтасады. | Жарайсың- дар!
| ||
Негізгі бөлім 2 мин 3 мин 3 мин 7 мин
| 1.Қызығушылықты ояту. Видео: Wildlife 2. Тіл жаттықтыру. "Жұппен жұмыс" Жаңа сөздіктерді тарату 3. Мәтінмен жұмыс 4. Грамматика Болымсыздық префикстері :dis, ir , un | Видео көрсету Жаңа сөздердің дұрыс айтылуын қадағалау Тақырыпты ары қарай меңгеру үшін мәтін тарату. Ереже жазылған кесте тарату
| Жануарлар әлемінің тамашаларын көреді Жаңа сөздіктермен танысып, тілдерін жаттықтырады. Инсерт әдісі бойынша оқиды, жаңа сөздерді тауып белгілейді. Кестені талқылау
|
Тамаша!
| ||
| dis-префиксі етістікке жалғанып, болымсыздық мағынаны береді. ir- префиксі сын есімнің алдына жалғанады. un- префиксі сын есімнің алдына жалғанады. | to approve-to disapprove; to like-to dislike; to obey-to disobey regular-irregular; resolute-irresolute; responsible-irresponsible comfortable-uncomfortable; equal-unequal; expected-unexpected; happy-unhappy; important-unimportant; known-unknown; limited-unlimited; pleasant-unpleasant; | құптау-құптамау жақсы көру-жақсы көрмеу бағыну-бағынбау тұрақты-тұрақсыз; батыл-батылсыз; жауапты-жауапсыз; қолайлы-қолайсыз; тең-тең емес; күткен-күтпеген; бақытты-бақытсыз; маңызды-маңызды емес; белгілі-белгісіз; шектелген-шектелмеген; жағымды-жағымсыз; | |||
10 мин | 5. "Алтын балық" әдісі / бірнеше сөздер жазылған алтын балық суретін оқушыларға ұсыну. Ішінен префиксі бар сөздерді оқушылар әр топтан бір-бірден алып жинайды. Артынан аудармасымен айтып, талқылайды. | Ойынның шартын түсіндіру, дұрыс жүргізілуін қадағалау. | Алтын балықты өз аквариумдарына жинайды. Сөздерді оқып, аудармасын табады. | 3 шапалақ | ||
Қорытынды бөлім 12 мин
3 мин 1 мин | 1."Тақырыпты аш" /постер/ Әр топқа тақырып беріледі, білімдерін ортаға салады. 1 топ-reptiles 2 топ-amphibians 3 топ-mammals 2. "Blob tree" арқылы бағалау 3. Үйге тапсырма. To learn prefixes | Оқушылар жұмысын қадағалау
Әр оқушыға блоб ағашын тарату Түсіндіру, кері байланыс. | Әр топ оқушылары берілген тақырып бойыншажасаған постерлерін қорғайды. Өз ойларын ортаға салады. Өзін-өзі бағалау парағымен жұмыс Күнделікпен жұмыс | бағдаршам
"вlob tree" Күнделік |