Қазақ драма театры. Деректі кино

Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі:Бегалиева С.А7 «б» сыныбыСабақтыңтақырыбы Қазақ драма театры.Деректі кино. /2-сағат/Сабақтың мақсаты 1. Білімділік
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі:

Бегалиева С.А

7 «б» сыныбы

Сабақтың тақырыбы Қазақ драма театры. Деректі кино. /2-сағат/

Сабақтың мақсаты


  1. Білімділік


  1. Дамытушылық

3.Тәрбиелік

Лексикалық тақырыпты игерту; көсемшеден өткенді еске түсіріп, оның түрленуіне тоқталу, ерекшеліктерін ұғындыру, пысықтау.

+

Оқушының ойлау қабілетін, ой белсенділігін дамыту

+

Қасиетті нәрселерді қадір тұтуға, сөз қадірін ұғына білуге , қазақтың бай тілін орынды пайдалана

білуге, сонымен қатар ізденімпаздыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

+

Негізгі түсініктер мен теорияларды, ғылыми дәлелдер мен деректемелерді оқыту

Өзіндік талдау, жинақтап қорыту,өзге құбылыстармен салыстырып сөйлеуін дамыту

Атақты адамдар өмірінен үлгі алып,елінің саналы азаматы болуына тәрбиелеу

Білік дағдыны, есте сақтау дағдысын қалыптастыру

+

Оқушының тіл байлығын дамыту, тіл мәдениетін қалыптастыру

+

Ұжымдық еңбекке, өзін өзі бақылауға, сыйластыққа, үлкенге ізеттігін тәрбиелеу

+

Тақырып бойынша сұраққа жүйелі жауап беру, әңгімені тиянақты баяндай білу

+

Қиындықты жеңе білу қасиеттерін,дағдыны қалыптастыру

+

Ұлтжандылыққа, азаматтылыққа, қоғамдық идеялық көзқарасын қалыптастыру

Оқулық, сөздік, қосымша материал бойынша сөйлей алу, жұмыс істеу

Шығармашылық қабілеттерін дамыту, танымдық дағдыларын дамыту

Шәкірттерді рухани құндылықтар арқылы имандылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу

Сабақтың түрі:

  • Жаңа оқу материалын беру сабағы +

  • Білім, білік, дағдыны қалыптастыру сабағы +

  • Білімдерін жалпылау және жүйелеу, қайталау сабағы

  • Білімдерін бағалау, тексеру және бағыттау сабағы

  • Білім, білік, дағдыны қолдану, аралас сабақ

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Репродуктивті

Эвристикалық зерттеу

Шығармашылықпен оқыту

Сұрақ-жауап, пікіралмасу

+

Көркем шығарма талдау, тың астарын ашу

Мұғалімнің мәнерлеп оқуы, әңгіме жүргізу

Шолу лекция, түсіндіру,әңгімелеу, баяндау

Жоспар құру, пікір жазу, жаттау

Оқушының мәнерлеп оқуы, реферат оқу

Тапсырма орындау, тақтамен жұмыс

+

Мәтінге жақын баяндау, логикалық сұрақтар қою

Шығармашылық тапсырмалар

Танымдық ойындар

+

Теориялық мәселелер

Проблемалық сұрақтар

Өзіндік жұмыс,оқулықпен жұмыс

+

Баяндама жасау, пікірсайыс, жарысу

Шығарма, мазмұндама жазу, тест


Жаңа технология элементтері: СТО стратегиялары

Сабақтың жабдығы: Кестелер, портреттер, үлестірме қағаздар+ ,видео, слайд , интерактив. Тақта + , электрондық оқулық.

Сыныппен жұмыс түрі: топпен

Сабақтың барысы

І. Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру. Өткенді қайталап, пысықтау.

Үлестірме қағаз тарату.

Көп нүктенің орнын толықтыру.

1926-1930 жылдары........................... ұйымдаса бастады.

1926 жылы .......................................... ашылды.

Театрды дарынды режиссер және ......... басқарды.

1933 жылы Алматыда........., 1937 жылы Қызылордада .............. ашылды.

1930 жылы.............................. негізі салынды.

1938 жылы..................................жасалды.

№4-тапсырма, 81-бет - ж/а

Етістіктің райлары: Сөйлемдер келтіру, дәлелдеу.

ІІІ. Жаңа білімді меңгерту кезеңі.

ІІ топқа бөлу.

І топ - қыздар тобы - Қазақ драма театры - мәтінді мәнерлеп оқу, қазақ тіліне аудару, қазақ тілінде сұрақтар құрастыру.

ІІ топ - ұлдар тобы - «Деректі кино» - мәтінді оқу, 3 бөлімге бөліп, ат қою.

Бірнеше сұрақ құрастырыңыздар.

  1. Мәтінді мәнерлеп оқу.

Сөздік жұмысы.

Қойылым - постановка

Актерлердің ойыны - игра актеров

Ғажап - великолепно

Құндылық - ценность

Деректі кино - документальное кино

Шынайы - настоящее

Жоқтау - оплаеивание умершего, плачь

Өлі - мертвый

Дерек - данные

Бейтаныс - незнакомый

Киношежіре - летопись кино

  • Яғни, бүкіл сөздер қандай тақырыпқа арналған?

  • Сөйлемдер келтіріңіздер.

  • Мәтінде қолданған сөздерді тауып алыңыздар.

ІҮ. Бекіту жұмыстары (жаттығулар, жұмыс түрлері, кластер, диаграмма құру).

Әрбір топ өз жұмыстарын қорғайды.

Өздері дайындаған сұрақтарды қарсы топқа жасырады.

Бағалау екі критерий бойынша өткізіледі.

І - Өз мәтіні бойынша жұмыс

ІІ - Тыңдаған мәтін бойынша бағалау.

Ү. Сабақтың қорытындысы, ой қорыту (рефлексия).

Өз тақырыптары бойынша сөйлемдер келтіру, сол сөйлемдегі етістікке талдау жасау

1.Жазып отыр. Не істеп отыр? - Етістік - іс қимылды білдіреді; Жаз - түбір - ып - көсемшенің жұрнағы; тұлғасына қарай: негізгі, себебі түбірі етістік болып тұр; құрамына қарай: күрделі, себ. 2 түбірден құралып тұр; Іс әрекеттің жүзеге асуына, аспауына қарай: болымды, себебі іс әрекет жүзеге асып тұр, яғни орындалып тұр;

Нақ осы шақ; ашық рай;

Сөйлемдегі қызметі: баяндауыш.

ҮІ. Үйге тапсырма беру: І, ІІ, ІІІ деңгейлі тапсырмаларды орындау.Жаңа сөздер жаттау. «Етістіктің райларын» қайталау.

№3 тапсырма, 86-бет - жазбаша - етістікке морфологиялық талдау жасау.



© 2010-2022