Краткосрочное планирование на тему: Шығармашылық жұмыс: хат

Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тараз қаласы, №30 орта мектеп

Қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Аманкулова Кымбат Кенжебаевна

Қазақ тілі 7- сынып


Қазақ тілі пәнінен 7 «Б» сыныбындағы қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні: 05.05.2014 ж.

Уақыты: 16.50

Сабақтың типі: жаңа білім беру

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Міндеттері

Күтілетін нәтиже

Шығармашылық жұмыс: хат

Хат туралы түсінік ала отырып, түрлерін ажырата алуы тиіс.

практикада қолдана алуы тиіс.

  1. Мазмұнға байланысты негізгі ойда ажыратып, жүйелі ойлап сөйлей біледі.

  2. СТО байланысты: қиялын ұштайды, болжау жасай алады;

  3. Топтық жұмысқа байланысты: сөйлеушінің пікірін тыңдап, өз көзқарасын ортаға салады.

Хаттың түрлерімен таныса отырып, хат жаза білуге машықтанады.

Сабақтың кезеңдері

Жұмыс түрлері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

1) Сергіту сәті: «Тілек жазу»

2) Топқа бөлу: тірек сөздер арқылы (достық, туыстық, көрнекті тұлғалар, кәсіпкерлік-іскерлік)

Сергіту сәтін өткізеді.

Оқушыларға тірек сөздер бере отырып, топқа бөледі.

Бағалау критерийлерімен таныстырады

Бір-бірлеріне жақсы тілек жазады.

Тірек сөздер бойынша топқа бөлінеді.

тірек сөздер

Үй тапсырмасын тексеру

«Допты тосып ал» әдісі бойынша өткен материалды еске түсіру

Допты тосып алу арқылы сұрақтар бере отырып, оқушылардың жауабының дұрыстығын бақылайды

Бір-бірлеріне сұрақтар береді.

Жылдам, дұрыс жауап беруге тырысады.

серпілмелі доп, сұрақтар

Қызығушылығын ояту сатысы

Жусан иісі» шығармасынан үзінді оқу.

Сұрақтар қою:

1.Бұл қандай шығарма?

2. Хат кімге, не үшін жазылған?

Шығарманы еске түсіре отырып, сұрақтар қояды.

Интерактивті тақтадағы үзіндіні оқиды.

Сұрақтарға жауап береді.

интерактивті тақта

Мағынаны тану

«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі

Сұрақтар:

1.Хат дегеніміз не?

2. Хаттың жазылу мақсаты, мазмұны, тілдік, стильдік сипатына қарай түрлері

Талқылау парағын толтыру

Жеке жұмыс: оқулықтағы

293, 294, 295-жаттығуларды оқып мазмұнымен танысып шығу.

Жұптық жұмыс: жұппен хаттың жазылу мақсатын, мазмұнын, стильдік сипатын анықтау

Мұғалім сұрақ және тапсырма береді.





Оқулықтағы жаттығуларды топқа бөліп береді.

Жұптардың жұмысын бақылайды, бағыт-бағдар береді.

Бірінші - оқушылар жеке жауап жазады;

Екінші - оқушылар жұпқа бөлініп, ең үздік деген сұрақтарын біріктіреді

Үшінші - оқушылар жаңа жақсартылған жауаптарымен сыныппен бөліседі.

Талқылау парағын толтырады.

Жаттығуды оқып танысады.

Қасындағы жұбымен ой бөліседі

интерактивті тақта

талқылау парағы, бағалау критерийлері

Ой-толғаныс сатысы

Жұптық жұмыс: достық, туыстық, көрнекті тұлғаларға және кәсіпкерлік-іскерлік бағыттағы хаттар жазу

Топқа әр тақырыпқа тапсырма береді.

Топтың жұмысын бақылайды.

Тақырыпқа байланысты хат жазады.

Хаттарды оқиды.

А-4 форматты қағаздар,

бағалау критерийлері

Бағалау

Критериалды бағалау

Бағалау критерийіне сүйене отырып, оқушыларды бағалайды

Оқушылар бірін-бірі бағалайды

Кері әсер парағын толтырады

-Не үйрендім?

-Не ұнады, ұнаған жоқ?

-Менің сұрағым...

Бағалау критерийлері, стикерлер

Үйге тапсырма

295-жаттығуға жауап ретінде хат жазу

Үй тапсырмасының шартын түсіндіреді.

Күнделіктеріне белгілеп алады.

оқулық

Жаттығуды орындауын бағалау критерийлері

1. Хат түрін анықтау - 1 ұпай

2. Хат мазмұнын жеткізуі - 1 ұпай

3. Хаттың жазылу мақсатын анықтауы - 2 ұпай

4. Хаттың стильдік сипатын анықтауы - 1 ұпай

Хатты бағалау критерийлері: 9-10 ұпай - «5»

1.Тақырыпты аша білуі - 1 ұпай 7-8 ұпай - «4»

2. Хат көлемі - 1 ұпай 5-6 ұпай - «3»

3. Ой жүйелілігінің сақталуы - 2 ұпай

4. Сауаттылығы - 1 ұпай


© 2010-2022