- Преподавателю
- Иностранные языки
- Нәсіреддин Серәлиев «Аңсау» әңгімесі
Нәсіреддин Серәлиев «Аңсау» әңгімесі
Раздел | Иностранные языки |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Енсегенова А.А. |
Дата | 08.02.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың мақсаты: Әңгіменің негізгі идеясын ашу, оқушының сөйлеу тілін дамыту, ойларын еркін жеткізе білуге дағдыландыру, аңсау сезімдерін ояту.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сын тұрғысынан ойлау
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Әңгімені үйден оқып келгендіктен, талдау сатысына өтеміз.
Қызығушылығын ояту.
-
Аңсау дегеніміз қандай сезім? Адам нені аңсайды, қай уақытта, кімді аңсайды? Өзіңнің біреуді қатты аңсаған сәтің болды ма? Күнде көретін адамдарды аңсауға бола ма? Болмаса неге?
Мағынаны тану
-
Қарияның ауылға келу себебі.
-
Бала қартты үйіне алып келуіне не себеп болды?
-
Қалада өскен баланың орысша араластырып сөйлеуін қалай түсіндіріп бересің?
-
«Шіркін, немере де тәтті-ау» деген сөзді қалай түсінесің?
-
Келіннің парасаттылығын қайдан көруге болады?
-
Бала кімді аңсады?
Шығарма кейіпкеріне талдау жасау.
Мәтіннен қарттың суретін тапқызып, мінездеме жаздырту.
Болжау. ( топтық жұмыс )
«Бұл кезде Ермек ұйқы құшағында қызық түс көріп жатқан...» Сенің ойыңша оның түсі не болуы мүмкін?
«Соңғы сөзді мен айтамын» (Түсініксіз сөздермен жұмыс ) жадағай, есік ашу, киіт, кіремпілен, маржа.
Ойтолғаныс
Авторлық позицияны таныту.
Әңгіменің идеясы
Ана тілінде сөйлейтін Қарттың бойындағы
Немерені аңсау аңқаулықты аңсау
Ұлттық
Болмыс-
ты аңсау
Парасатты келінді аңсау
Ұлттық болмысты аңсау Қазақтың қонақжайлығын
Үйге: «Өзіңді аңсап...» ойтолғау жазу.
Бағалау.