Урок № 1 з української мови 7 клас

Раздел Иностранные языки
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:







УРОК

З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

ЗА ТЕМОЮ «ПРИКМЕТНИК»

(7 КЛАС)


Методична розробка






















УРОК № 1


ТЕМА. Прикметник як частина мови. Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль.

МЕТА УРОКУ: поглибити і закріпити знання учнів про прикметник як частину мови, його значення, семантико - граматичні властивості, синтаксичну роль у реченні; сприяти виробленню в учнів уміння знаходити прикметники в тексті, визначати їх граматичні категорії; розвивати здатність мислити критично, аналізувати мовний матеріал, творчо підходити до розв'язання проблемних завдань.

Виховувати вміння слухати співбесідника, вільно викладати власні думки. Прищеплювати любов до рідної мови.

ПЕРЕБІГ УРОКУ


І. Мотивація навчання школярів.

Організація класу

ІІ. Активізація.

І. Записати речення, вставивши на місце крапок пропущене слово.

На землю падає … сніг (Відповідь: білий, пухнастий…)

ІІ. «Кубування» (із вставленим в речення словом).

Клас ділиться на 2-3 групи. Кожній групі вчитель пропонує паперовий кубик, на гранях якого написано:


  • розгляньте це слово; поясніть, як ви його розумієте;

  • від чого це слово відрізняється?

  • що спадає вам на думку у зв'язку з цим словом? (це можуть бути схожі слова)

  • подумайте, яким чином (для чого) це слово може бути використане (проаналізуйте слово);

  • подумайте, чи потрібні такі слова взагалі?

  • Запропонуйте докази «за» і «проти» цього.

ЗРАЗОК: - пухнастий - волохатенький (м'який …)

  • відрізняється від слова «сніг», бо це не предмет і не особа;

  • ознака, пухкий, м'який…;

  • використовується для того, щоб описати сніг, зробити речення цікавішим;

  • потрібно, бо інакше мовлення буде одноманітним;

  • «за» - бо можна точніше уявити предмет, зробити опис виразнішим.

3. Обговорення.

Учні діляться результатами своєї роботи. Після того, як одна група закінчує читати певний пункт, інша - оцінює (схвалює або ставить запитання).

4. Підсумкове питання:

- Як можна назвати такі слова, виражають (називають) ознаку предмета, використовуються для опису предметів, уточнюють, прикрашають наше мовлення? (прикметники).

ІІІ. Усвідомлення матеріалу.


  1. Оголошення теми, мети уроку.

  2. Робота з підручником. «Метод позначок».

Учні знайомляться з теоретичним матеріалом (читають), використовуючи умовні позначки:

V - "я це знав»

+ - «нове інформація»

- «це суперечить тому, що я знав»

? - «незрозуміле, викликав питання».


  1. Обговорення прочитаного. Пояснення незрозумілого.

  2. Творче завдання.

Підібрати якомога більше прикметників до показних слів за 2-3 хвилини:

Земля -

Мова -

Країна -

Мама


  1. Записати речення. Розібрати їх за членами. Зробити висновок про синтаксичну роль прикметників.

Синтаксичну роль прикметників.

Швидка течія підхопила човен.

Небо чисте й прозоре.

  1. Прослухати речення, виписати з них прикметники, визначити їх змінні ознаки (число, рід, відмінок):

Жали женчики, жали, серпики поламали, серпики золотії, женчики молодії. (Нар.тв.)

Добра нивонька була, сто кін ізродила. (Нар. Тв..)

Уперед до завзятого бою за громадські та людські права. (П. Грабовський).

  1. Домашнє завдання.

Вивчити правила п. 17, виконати вправу 210.

Інструктаж до виконання вправи.

ІV. Рефлексія.

а) Підведення підсумків уроку. Учні дають короткі (можна письмові) відповіді на питання:

- Яку інформацію я отримав на уроці?

- Яким чином знадобляться мені отримані знання?

- Що я можу зробити по-іншому тепер, коли володію новою інформацією?

б) Оцінювання учнів.











© 2010-2022