Открытый урок

Открытый урок расчитан на учеников 3 класса по теме Дружба. Много заданий на логическое мышление, устную речь и письменные задания. Дети успешно со всеми заданиями справлялись, были активны, дружелюбны. Атмосфера урока настолько была веселой, непринужденной, что дети, которые обычно оставались в стороне от всего класса были приятно замечены учителем и детьми. И Это заслуженно. Результат данного урока четкое усвоение материала детьми, атмосфера урока и в целом прекрасное отношение к друг другу и ...
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:



Қазақ тілі 3 г сынып

Сабақтың тақырыбы: Менің досым

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: жаңа сөздермен таныстырып,сөйлемдер құрастыру.

Дамытушылық: достық тақырыбына сөйлету ;

Тәрбиелік: өмірде достардыңи арасында сыйластық болу туралы сөйлесу;

Сабақтың түрі: аралас сабақ.

Сабақтың әдісі: түсіндіру әдісі.

Жабдықтау: тақырып бойынша мазмұнды суреттер, карточкалар.

Сабақтың барысы.

І. Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу.Балалар, бүгін бізде ерекше сабақ, сабағымызда қонақтарымыз көп бар.

Мотивациялық-қозғаушы.

Б)«Шаттық шеңберін» құрып қонақтарымызбен хормен амандасып алайық.

Қайырлы күн, балалар!

Қайырлы күн, қонақтар!

Бәріміз бірге қуанайық,

Бәріміз дос болайық!

Мейірімді жүрекпен,
Ақпейілді тілекпен,
Амандасып алайық,
Бір жадырап қалайық!

ІІІ Фон.жаттығу

--Асты сызылған сөздерді жуан,жіңішкелік белгісіне қарай бөлеміз.

--«Қонақ»- сөзіне фон.талдау жасаймыз.(ауызша)

ІІ. Тіл дамыту.

Сұрақ - жауап.

  • Қазір жылдың қай мезгілі?

  • Қөктем айлары қандай?

  • Қазір қай ай?

  • Бүгін нешесі?

  • Бүгін ауа райы қандай?

  • Ауаның температурасы қандай?

ІІІ. Үй жұмысын тексеру


  1. Лексикадан «Ауыл» деген тақырыпты қайталаймыз

Сөздерді аударамыз:

деревня, поселок,живут, в деревне, дедушка и бабушка,мне нравится, у коровы есть теленок, у козы есть козленок, у верблюда есть верблюжонок, у кобылы есть жеребенок, я ездил в деревню,дорога, остановка, пешком,до.

-сөйлемдерді аудару:

мои бабушка и дедушка-

на летних каникулах-

Я ездил в деревню,

Поехал на автобусе,

Живут в деревне, -

Я очень люблю-

Я очень люблю деревню.

2.Грамматикадан қайталайтын тақырыбымыз:

-дейін шылауы және -Барыс септігінің жалғаулары: ға-ге, қа-ке.

До деревни, до каникул, до дороги, до остановки, до школы, до автобуса, до дома, до магазина, до летних каникул, до города.

3.«Дұрыс па-бұрыс па»

Біз ауылда тұрамыз. Сиырдың ботасы бар. Биенің лағы бар. Түйенің қозысы бар.Ауылға дейін жаяу барамыз.

4.Қорытынды жасау:

Живут-5 әріп

Ягненок-2 әріп

Корова-1 әріп

қандай сөз шықты?- ДОС

ІІІ. «Менің досым» тақырыбына жұмыс жасаймыз.

Не білу керек:

-сөздер, ереже.

Не істеу керек:

-сөйлемдер құрастыру, орысшадан қазақшаға аудару, сұрақтарға жауап беру.

ІҮ. Жаңа сөздермен жұмыс жасау:

а/ Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді.

ә/ Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.

б/ Мұғалім оқиды, оқушылар тізбекпен қайталайды.

в/ Оқушылар сөз тіркестерді құрайды.

1.Бірге-вместе

Қалай?-как

Қайтамыз-возвращаемся

Тату-дружно

Жақын-близко,близкий

Нағыз- настоящий

-Оқушылар сөз тіркестерді құрайды.

-Сөздіктерді ашып, жазамыз.

4.-Сенің досың бар ма?

-Аты кім?

-Ол нешінші сыныпта оқиды?

Дәптерімізге жазамыз.

5.-Мы до школы идем вместе.

-Вместе возвращаемся.

-Мы вместе ойнаймыз.

-Он-настоящий друг.

6.Ал қазір сергіту сәті:

Бала,бала,баламыз

Орнымыздан тұрамыз

Жоғары қолды көтеріп,

Алақанды ұрамыз.

Оңға,солға бұрылып

Бір отырып, бір тұрып

Бір отырып, бір тұрып

Біз демалып алайық!!!

7. «Дос» деген сөзді тәуелдеу.

Менің досым

Сенің досың

Сіздің досыңыз

Оның досы

8.Кітаппен жұмыс жасау: 179 б 1-тапсырма Мәтінді оқу.

-Женя нешінші сыныпта оқиды?

-Женя қалай оқиды?

-Женя қандай дос?

9. И ---және

2-тапсырма

Я и ты.

Тетрадь и книга.

Город и аул.

10. 5-тапсырма Диалогты жолдасыңмен оқы

-Келесі кезеңіміз «Түсін мені» ойыны

Баланы атамай оны сипаттау арқылы түсіндіру.

11.Мақал

Досы жоқ адам-тұзы жоқ тағам.

12.(Менің жақсы оқушым бар. Ол бірінші мектепте, үшінші сыныпта оқиды. Сабақты жақсы оқиды. Оның шашы қара, бойы орташа. Оның әкесі мен шешесі бар. Оның жақын досы Слава.Ол сыныпта соңғы партада отырады.Ол жақсы бала. (Жан)

VII Бағалау

Сабағымызда жақсы жұмыс жасадық.

«Бағалау» кезеңі

"Шынымды айтсам ........" кезеңі

-Сабақ ұнады ма? (Смайлик арқылы көрсету)Несімен?

-Сабақ ұнаған жоқ. (Смайлик арқылы көрсету) Несімен?

V Қорытынды: Нені үйрендік?

Нені білдік?

VIII Үй жұмысы. Үйге тапсырма : сөздерді жаттап, 4 сөйлем құрастыру. «менің досым» тақырыбына,мақалды жаттау.





© 2010-2022