- Преподавателю
- Иностранные языки
- Урок на тему мемелекеттік рәміздер
Урок на тему мемелекеттік рәміздер
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 9 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Тургунбаева З.Е. |
Дата | 07.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақ тақырыбы: | Қазақстан Респубилкасының Мемлекеттік рәміздері | ||||
Сабақтың мақсаты: | Қазақстан Респубилкасының мемлекеттік рәміздерін, олардың құрылу тарихын, мән - мағынасы мен идеялық мазмұнын, авторларын білгізу. Талдау, салыстыру және ой қорыта білу қабілеттерін дамыту.Мемлекеттік нышандарды құрметтеуге үйрету; Граммтикалық тапсырмаларды орындай білу Өсіп келе жатқан ұрпақтың бойына патриоттық сезім, отаншылдық рухты дарыту.
| ||||
Күтілетін нәтижелер: | Қазақстанның Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы айтады | ||||
Белсенді сабақ беру тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:
| «Сұрақ-жауап», «ДЖИГСО», «Тест», «Ашық сұрақ» әдісі, | ||||
Пәнаралық байланыс | Орыс тілі, тарих | ||||
Оқушыларды оқыту үшін бағалау түрлерін кіріктіру: | Өзін-өзі бағалау, критериалды бағалау, топ мүшелерінің бағалауы | ||||
Қажетті ресурстар: | Оқулық, ноутбук,стикер,призентация т.б. | ||||
Сабақ барысы | |||||
Уақыт | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушылар іс-әрекеті | әдіс-тәсілдер | Ресурстар | |
09.20-09.23 | Оқушылармен амандасу. Психологиялық тренингін өткізу. Қазақстан қандай мемлекет деген сұрақ қояды? Топ сарапшысы мен оқушыларға бағалау парақшаларын тапсырамын. | Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады Қазақстан мемлекетінің қасиеттеріне байланысты жақсы сөйлемдер құрап айтады. «Шаңырақ» жасайды
| Психологиялық тренинг
| Интербелсенді тақта
| |
09.23-09.26 | Балалар, «Шаңырақ» қай Мемлекеттік рәмізде кездеседі? Балалар, олай болса қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? Әнұранды орындау | Елтаңбада Сабақтың тақырыбын ашады. Әнұранды орындайды | «Миға шабуыл» әдісі
АКТ | Интербелсенді тақта
| |
09.26-09.31 | Мәтінмен жұмыс | Оқушылар ноутбуктан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері туралы мәтінді тыңдайды.Топта талқылайды |
|
| |
09.31-09.41 | «ДЖИГСО» әдісі бойынша тапсырманы орындау.
| Келесі топтарға барып түсіндіреді,талқылайды.Өз орындарына оралады, ойларымен бөліседі.Мәтінмен жұмысжасайды, тапсырмаларды орындайды | «ДЖИГСО» әдісі |
| |
09.41-09.46 | Сұрақтар бойынша диалог құрастырып, өзара сөйлесу.
| Диалог құрастырып, өзара сөйлесу.
| Сұрақ-жауап әдісі | Оқулық, интербелсенді тақта | |
09.46-09.49 | Тест тапсырмасы бойынша сабақты пысықтау | Тестке жауап береді | Тест тапсырмалары «Ашық сұрақ» әдісі | Тест | |
09.49-09.53 | «Қытайша десерт» | Тапсырманы орындайды | «Қытайша десерт» әдісі |
| |
09.53-09.58 | «Сапа конверті» әдісі арқылы келесі тапсырмаларды орындау
| Әр топтан бір оқушы шығып тапсырмаларды алып тобына апарып топ мүшелерінің әрқайсысы орындайды. | «Сапа конверті» әдісі |
| |
09.58-10.00 | «Бәрін білгім келеді»жасырынған сұрақтарға жауап беру | «Бәрін білгім келеді»жасырынған сұрақтарға таңдаған жауап береді | «Бәрін білгім келеді» | Интербелсенді тақта | |
10.00-10.01 | Үй тапсырмасы: «Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің» авторлары туралы ақпарат | Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады |
|
| |
10.01-10.02 | Бағалау | Бағалау парағына бағаларын қояды | Бағалау | Бағалау парағына | |
10.02-10.05 | Рефлексия | «Бес жол» өлең сабақ сөзіне | Синквейн |
|
Қолы: ________________________
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданы
Саумалкөл №1 орта мектебі
Ашық сабақ
«Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері»
Өткізген:Тургунбаева З.Е.
Саумалкөл селосы
2015 жыл