- Преподавателю
- Иностранные языки
- Урок по казахскому языку на тему Қазақ тілі сабағында (4-класс)
Урок по казахскому языку на тему Қазақ тілі сабағында (4-класс)
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 4 класс |
Тип | Видеоуроки |
Автор | Еримбетова Д.К. |
Дата | 01.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: Қазақ тілі сабағында | ||||||
ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ | МЕКТЕП: | |||||
КҮНІ: | Мұғалім: | |||||
СЫНЫП: | Оқушы саны: | Келмегендер: | ||||
Сабақтың мақсаты: | Дауысты дыбыстардың түрлерін ажыратуды үйрету | |||||
Күтілетін нәтижелер: | Дауысты дыбыстардың түрлерін ажыратуды үйренеді. | |||||
Сабақтың әдіс-тәсілдері: | Шаттық шеңбері, семантикалық карта, «бағдаршам» әдісі, диалогті аудару (топтық жұмыс), сергіту сәті, сөзжұмбақ (АКТ), формативті бағалау, сурет арқылы топқа бөлу | |||||
Сабақтың көрнекілігі: | Сөзжұмбақ, АКТ, стикерлер, суреттер, күлегеш, кесте (дауысты дыбыстар), бағдаршам, әріптер, үлестірме қағаздар, бағалау парағы, | |||||
Сабақтың барысы: | ||||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | ||||
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин | «Шаттық шеңбері» Оқушыларды 2 қатарға тұрғызады, тапсырманы түсіндіреді. Балалардың арқасына саусақпен сурет салады. Соңынан басына қарай не салғанын сұрайды. Оқушыларды сурет арқылы топқа бөлу. Күз мезгілі, жемістер, көкөністер. | Оқушылар екі қатарға тұрады. Кезекпен бір-бірінің арқасына сол суретті салады. Оқушылар үш топқа бөлінеді. | ||||
Қызығушылығын ояту. Миға шабуыл 3 мин.
| Өткен тақырыппен байланыстырып сөзжұмбақ жасыру, жаңа тақырыпты ашу.
Жауабын айтқан балаларға «күлегеш» беру. Сабақтың мақсатын айту. | Сөзжұмбақты шешеді. Сабақтың тақырыбын анықтайды.
| ||||
Мағынаны ашу 10 мин. Тапсырмалар
| Топтық жұмыс. Жуан, жіңішке 3 сөзден жазу Семантикалық картамен жұмысты түсіндіреді Үлгі бойынша
| Оқушылар жуан, жіңішке 3 сөзден жазады. Тексеріп, бір- бірін бағалайды Семантикалық картамен жұмыс жасайды. Еріндік, езулік деп, дауысты дыбыстардың түрлерін ажыратады | ||||
Сергіту сәті 3 мин. | Видео қою. (АКТ) | Оқушылар көрген қимылдарды қайталайды. | ||||
Сөздікпен жұмыс (5 мин) | Сөздікпен жұмыс Тақырып-тема Қызықты- интересно Өтті- прошел Пән- предмет Тоқсан- четверть Жуан- твердый Жіңішке мягкий | Оқушылар сөздерді оқиды, танысады, жуан сөздердің астын бір, жіңішке сөздердің астын екі сызықпен сызады. Сөз тіркестерін құрайды. | ||||
Диалогпен жұмыс 5 мин. | 1-тапсырманы орындауға береді Әр топ 4 сөйлемнен аударады. Тексеріп, бағалайды. | 1-тапсырмадағы диалогті оқып, аударады.
| ||||
Фонетикалық талдау ( 5-7 мин)
| Тапсырманы түсіндіреді.
| І топ - жуан; ІІ топ: ашық; ІІІ топ - буын сөздеріне фонетикалық талдау жасайды Тексеріп, бағалайды. | ||||
Сабақты бекіту (3 мин) | Оқушыларға әріптерді таратып беру. Тақтаға кесте іліп қояды. Дауысты дыбыстардың түрлері: жуан,жіңішке, ашық, қысаң, еріндік, езулік Дауысты дыбыстар | |||||
жуан | жіңішке | ашық | қысаң | еріндік | езулік |
Тақтада ілулі тұрған кестеге әріптерді жабыстырады, осылайша кестені толықтырады.
Кері байланыс
2 мин.
«Бағдаршам» әдісін түсіндіреді
- ештеңе түсінбедім, бұлай жұмыс істеген қиынырақ;
- қызықты, бірақ сұрақтарым бар;
- бәрі түсінікті, осындай жұмыс түрі ұнайды;
Өзін- өзі бағалайды (ауызша)
Оқушылар сабаққа кері байланыс жасап, стикерлерді бағдаршамға жапсырады
Үйге тапсырма
( 2 мин)
Сөздікті жаттау, сөздіктен бір сөзді алып фонетикалық талдау жасау.
Күнделіктеріне жазып алады