- Преподавателю
- Иностранные языки
- Ашық сабақ. Пән: Кәсіби қазақ тілі
Ашық сабақ. Пән: Кәсіби қазақ тілі
Раздел | Иностранные языки |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Мулькибаева Р.Б. |
Дата | 15.10.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Павлодар политехникалық колледжі
БЕКIТЕМІН
Директордың ОӘІ жөніндегі орынбасары
_________Е. Бугеря
«___» _________2015ж.
Ашық сабақтың жоспары
Пән: Кәсіби қазақ тілі
Тақырып: Өз ісінің шебері
Әдістемелік мақсат: Оқушылардың электрондық оқулықпен танысуы. Тәжірибеде ақпаратты қолдана алу. Өздігінен жұмыс істеу.
Көрнекілік құралдар: Кәсіби қазақ тілі электрондық оқулығы, «Учебник казахского языка» электрондық оқулығы.
Домино. Бейне фильмдер /үзінділер/.
Құрастырған оқытушы:
Р.Б. Мүлкібаева
ПӘК отырысында қаралды
Хаттама _____«____» _______2015 ж.
Павлодар қаласы 2015 ж.
Сабақтың кезеңі
Бөлім
Мұғалімнің әрекеті
Оқушылардың
әрекеті
Элект.оқулықтың бөлімі
уақыт
Ұйымдастыру- мотивациялық кезеңі.
1. Оқушылармен амандасу. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Қонақтармен амандасу, таныстыру.
Амандасу
Сабақтың тақырыбы:
«Өз ісінің шебері»
Тақырыппен танысу
Тұсау кесер
1 мин
Операционалды қ- танымдық кезені.
Сұрақтар :
- Кейіпкерлер не туралы әңгімелесіп жатыр?
Жеке меншік кәсіпорынның жетекшісі қандай болуы керек?
Сұрақтарға жауап беру
АТ-41 жобасына назар аудару
«Қазақ тілі»- оқулық
19-шы бөлім.
3 мин
Электрондық оқулықты ашу.
Мәтінмен жұмыс: «Өз ісінің шебері»
Тыңдау
мазмұндау
Мәтінді мәнерлеп оқу
4 мин
Оқулықты пайдаланып, жазбаша аудару.
Жазбаша жұмыс жасау
Сөздік
5 мин
Жаңа сөздермен танысу.
Грамматикалық жұмыс. Кілт сөздермен жұмыс. Жаңа сөздерді пайдаланып сөз тіркес құрастыру.
«Пусть» «Надо» «Если» «Хочу» «Могу» «Давай» кілт сөздерімен жұмыс.
Преобразование в различные глагольные формы слово «жөндеу»
Сөздерді еске сақтауға тырысады.
Сөз тіркестерін естеріне сақтауға тырысады.
«Схема»
7 мин
Сұрақтар:
Жақсы маман болу үшін адамға не керек?
Жақсы маман болу үшін қандай болу керек?
Сөз тіркестерді аудару.
-
Қозғалтқышты бекіту.
-
Шебер жұмыскерлерге үлгі болу керек.
-
Ережені бекітсін.
-
Сабақта зейінді болу керек.
-
Білімді игеру керек.
-
Өз білімімді бекіте аламын.
-
Жұмысқа орналаса алмай тұрмын.
Қайталау, есіне сақтау.
Презентация арқылы жұмыс.
10 мин
Грамматикалық жұмыс. Аудару .
«Хочу», «Могу» кілт сөздерімен жұмыс жасау.
Я не хочу быть слабым специалистом, мне надо много работать.
Мен қандай бола аламын? деген сұраққа жауап беру.
Бірлескен жұмыс
Студенттердің жауаптары.
Word-та жұмыс
Тапсырма:Сөйлем құрастыру
Диалог құрғызу
Сұрау сөйлемдерін құрастыру
Диалог құру.
5 мин
Өткен сабақтың сөздерін қайталау
Сөздерді қайталау
«Учи» «Оқы»
5 мин
«Домино» ойыны
Мақсат: Сөздерді жаттау.
Оқу үлгерімі нашар студенттермен ойын ойнау.
10 мин
Диалог құрастыру
Сөйлемдерді аудару.
-Жақсы маман болу үшін менің ынтам бар.
Тақырып: Студент бола отырып сен не істей аласың?
Диалог арқылы жұмыс.
Сұрақтарға жауап беру.
Үй тапсырма тексеру.
10 мин
Бағалау ойыны. Лексика. Грамматика.
1 топ
-
Я могу работать
-
Я не могу работать.
-
Пусть купит.
-
Пусть купит запчасти.
-
Будет хорошим мастером.
Грамматика.
-ң дыбыстың емлесі
Ережелерін атап шығыңыз.
2 топ
-
Надо стараться.
-
Надо стремиться.
-
Если устроится на завод.
-
Хочу работать.
-
Хочешь быть мастером?
Грамматика. Ілік септік сараң септік дейміз. Неге?
Екі шеңбер жасайды.
10 мин
Үй тапсырмасы
Мен студентпін, мен не істей аламын? деген тақырыпқа мәтін құрастырыңыз.
«Өмірдің өзі- ұлы ұстаз».
Осы эпиграфты қалай түсінесіздер?
Осы сұраққа үйде жазбаша жауап беріңіз.
Үй тапсырманы жазып алу
5 мин
Бағалау кезеңі
Рефлексия: Бір - бірінбағалау .
-Бүгін қандай тақырып болды?
-Сабақ барысында қандай жаңа мәліметтерді меңгеріп алдындар? Қоштасу.
Жауап береді
5 мин