7 сыныпта қазақ тілінен «Спорт жеңімпаздары» тақырыбында сабақ жоспары

7 сыныпта қазақ тілінен «Спорт жеңімпаздары» тақырыбында сабақ жоспары Сабақтың тақырыбы: Спорт жеңімпаздарыСабақтың мақсаты: Білімділік мақсаты: етістің түрлерін, реттік сан есімнің жасалу жолдарын қалай меңгергендерін бақылау, мысалдар арқылы бекіту.Дамытушылық мақсаты: оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін, ойлау қабілеттерін дамыту. Тақырып бойынша өзара сөйлесуге жаттықтыру.Тәрбиелік мақсаты: спорт баланың денсаулығына, дене қабілеттерін шындауға, тұлғалық қасиеттерін тәрбиелеуде ерекше орын ал...
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

7 сыныпта қазақ тілінен «Спорт жеңімпаздары» тақырыбында сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы: Спорт жеңімпаздары
Сабақтың мақсаты: Білімділік мақсаты: етістің түрлерін, реттік сан есімнің жасалу жолдарын қалай меңгергендерін бақылау, мысалдар арқылы бекіту.
Дамытушылық мақсаты: оқушылардың ауызекі сөйлеу тілін, ойлау қабілеттерін дамыту. Тақырып бойынша өзара сөйлесуге жаттықтыру.
Тәрбиелік мақсаты: спорт баланың денсаулығына, дене қабілеттерін шындауға, тұлғалық қасиеттерін тәрбиелеуде ерекше орын алатыны туралы айту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдістері: баяндау, әңгімелеу, сұрақ - жауап.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа дайындық деңгейін анықтау.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
1. Етістің түрлерін ажыратып, жасалу жолдарын түсіндіру. Кестені толықтыру.
(Үлестірме қағаздар арқылы бақылау)

Етіс категориясы

Өздік етіс
(возвратный)

Ырықсыз етіс
(страдательный)

Өзгелік етіс
(понудительный)

Ортақ етіс
(взаимный)

Жұрнақтар

- ын - ін - н

- ыл - іл - л

- ғыз - гіз,- дыр,- дір
қыз,- кіз, тыр, тір -

ыс,- іс,- с






Киінді, айтылды, айтқызды, сөйлесті, таранды, басталған, ойландырғыз, аударыс,
бөлінбеді, шақырылды, оқыттырды, теріс,сұран, жиналмады, жаздырды, өсіріс.
2. Спорт түрлері, оның маңызы туралы әңгімелеу.
ІІІ. Жаңа сабақ.
Өткен тақырып пен жаңа сабақты байланыстыру.

Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Сұрақ - жауап
*Балалар, қандай спорт түрлерін білесіңдер?
*Спорт адам өмірінде қандай орын алады?
*Спортпен айналысқан адамның денсаулығы қандай болады?
*Спортпен, дене шынықтырумен шұғылдану керек пе?
*Ал сен, спорттың қандай түрімен шұғылданасың?
*Біздің мектепте қандай спорт түрлерінен секциялар бар?
- Балалар, егер адам спорт түрлерінің бірімен айналысса, өмірде қандай маңызды жетістіктерге жетеді?
- Дұрыс, көптеген жетістіктерге жетеді.
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Спорт жеңімпаздары.
1. Мәтінмен жұмыс. (162 бет 1 - тапсырма) Оқылым. Айтылым. Тілдесім.
а) Мәтінді түсініп оқу, жаңа сөздерге назар аудару. Реттік сан есімнің жасалу жолдарына көңіл аудару.
ә) Мәтінді аудару.
б) Мәтіннің мазмұнын ашатын сұрақтар құрастыру.
2. Оқушыларды Қ. Р. олимпиада жеңімпаздары жәңе белгілі спортшыларымызбен таныстыру.( Презентация)
3. 2 - тапсырма 163 бет. Жазылым. Айтылым.
Сөйлемдерді аяқтаңдар.
Қазақсан - ежелден спорттық дәстүрі бар ел...
4. Деңгейлік тапсырмаларды орындау.
ІІІ деңгей
Реттік сан есімдердің жасалу жолдары қандай? Мысал арқылы түсіндіріңдер. 1950 - 1960, 1995, 1980.
ІІ деңгей
Ортақ етіске бірнеше мысал келтіріп, жасалу жолдарын түсіндіріңдер.
І деңгей
Тіркесті сөздер мен сан есімдерді пайдалана отырып, ұнататын спорт ойындары, спортшылар туралы хабарлама дайындаңдар.
ІҮ. Қорытындылау. Бекіту.
Синквейн құрастыру.
Спортшы.
Мықты, шыдамды, шапшаң.
Жарысады, жүгіреді, секіреді.
Спорт - денсаулық кепілі.
Жеңіс.
Ү. Бағалау.
ҮІ. Үй тапсырмасы: 3 - тапсырмалар 163 бет




Кестені толықтыр. Аты - жөні______________________________________

Етіс категориясы

Өздік етіс
(возвратный)

Ырықсыз етіс
(страдательный)

Өзгелік етіс
(понудительный)

Ортақ етіс
(взаимный)

Жұрнақтар

- ын - ін - н

- ыл - іл - л

- ғыз - гіз,- дыр,- дір
қыз,- кіз, тыр, тір -

ыс,- іс,- с







Киінді, айтылды, айтқызды, сөйлесті, таранды, басталған, ойландырғыз, аударыс,
бөлінбеді, шақырылды, оқыттырды, теріс,сұран, жиналмады, жаздырды, өсіріс.


Кестені толықтыр. Аты - жөні ______________________________________

Етіс категориясы

Өздік етіс
(возвратный)

Ырықсыз етіс
(страдательный)

Өзгелік етіс
(понудительный)

Ортақ етіс
(взаимный)

Жұрнақтар

- ын - ін - н

- ыл - іл - л

- ғыз - гіз,- дыр,- дір
қыз,- кіз, тыр, тір -

ыс,- іс,- с







Киінді, айтылды, айтқызды, сөйлесті, таранды, басталған, ойландырғыз, аударыс,
бөлінбеді, шақырылды, оқыттырды, теріс,сұран, жиналмады, жаздырды, өсіріс.


Кестені толықтыр. Аты - жөні ______________________________________

Етіс категориясы

Өздік етіс
(возвратный)

Ырықсыз етіс
(страдательный)

Өзгелік етіс
(понудительный)

Ортақ етіс
(взаимный)

Жұрнақтар

- ын - ін - н

- ыл - іл - л

- ғыз - гіз,- дыр,- дір
қыз,- кіз, тыр, тір -

ыс,- іс,- с







Киінді, айтылды, айтқызды, сөйлесті, таранды, басталған, ойландырғыз, аударыс,
бөлінбеді, шақырылды, оқыттырды, теріс,сұран, жиналмады, жаздырды, өсіріс.




© 2010-2022