Шегіртке мен Құмырсқа 2-сынып

Пәні: әдебиеттік оқу Сабақ: №   Күні:   Сабақтың тақырыбы Шегіртке мен Құмырсқа   Сілтеме 2 сынып. Әдебиеттік оқу  Б.Тұрғынбаева,З.Муфтибекова   Мақсаты: Мәтінді түсініп оқуға үйрету. Еңбекқорлыққа,адамгершілікке тәрбиелеу Нәтиже 1.Оқушылардың ойлауын,есте сақтауын және өз ойын жүйелеп  қорытынды жасай білу біліктілігін дамиды. 2.Берілген тұжырымдамалардың сәйкестігін аша отырып,сабақта алынған ақпарат бойынша жауабын дәлелдейді Сабақтың түрі Жаңа сабақ Қолданылатын әдістер Сын  тұрғысынан  ойлау  стратегиялары Керекті - құрал жабдықтар Оқулық,кеспе қағаздар,дидактикалық материалдар,плакаттар, стикерлер Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әректі Кіріспе Үй тапсырмасын тексеру 1.Ұйымдастыру Топқа бөлу Психологиялық ахуал туғызу Оқушыларға бір-біріне тілек айтқызу Үй тапсырмасын тексеру. Топқа бөлінеді     Оқушылар қол ұстасып,бір-біріне жақсы тілектер білдіреді. «Мұз үстінде» мәтінінің мазмұнын әңгімелету. Қызығушылығын ояту Кластер құру арқылы Шегіртке мен құмырсқа туралы не білетіндерін сұрақ жауап арқылы анықтау.Мысал туралы түсінік беру.СТО «Аялдап оқыту» стратегиясын пайдалану: 1-кезең Шақыру   Мәтіннің тақырыбы арқылы сызба құрайды.Неге шығарма осылай аталды? Осындай атаумен әңгімеде не болуы мүмкін екендігін әңгіменің мазмұны мен өзектілігін болжайды. Ойларын тұжырымдайды
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: әдебиеттік оқу

Сабақ: №

Күні:


Сабақтың

тақырыбы

Шегіртке мен Құмырсқа


Сілтеме

2 сынып. Әдебиеттік оқу Б.Тұрғынбаева,З.Муфтибекова


Мақсаты:

Мәтінді түсініп оқуға үйрету.

Еңбекқорлыққа,адамгершілікке тәрбиелеу

Нәтиже

1.Оқушылардың ойлауын,есте сақтауын және өз ойын жүйелеп қорытынды жасай білу біліктілігін дамиды.

2.Берілген тұжырымдамалардың сәйкестігін аша отырып,сабақта алынған ақпарат бойынша жауабын дәлелдейді

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Қолданылатын әдістер

Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары

Керекті - құрал жабдықтар

Оқулық,кеспе қағаздар,дидактикалық материалдар,плакаттар,

стикерлер

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әректі

Кіріспе

Үй тапсырмасын тексеру

1.Ұйымдастыру

Топқа бөлу

Психологиялық ахуал туғызу

Оқушыларға бір-біріне тілек айтқызу

Үй тапсырмасын тексеру.

Топқа бөлінеді

Оқушылар қол ұстасып,бір-біріне жақсы тілектер білдіреді. «Мұз үстінде» мәтінінің мазмұнын әңгімелету.

Қызығушылығын ояту

Кластер құру арқылы Шегіртке мен құмырсқа туралы не білетіндерін сұрақ жауап арқылы анықтау.Мысал туралы түсінік беру.СТО «Аялдап оқыту» стратегиясын пайдалану:

1-кезең Шақыру


Мәтіннің тақырыбы арқылы сызба құрайды.Неге шығарма осылай аталды? Осындай атаумен әңгімеде не болуы мүмкін екендігін әңгіменің мазмұны мен өзектілігін болжайды.

Ойларын тұжырымдайды

Мағынаны тану

2-кезең Іске асыру

«Шегіртке мен Құмырсқа» мәтінін оқу

-Мәтінді рөлге бөліп оқытамын

-Сөздік жұмысы жүргізледі

Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді

Сергіту сәті



Оқушылар мәтінді рөлге бөліп оқиды


Мәтін соңындағы сұрақтарға жауап береді


Ойтолғау

Топтық жұмыс

1-топ

1.Шегірткенің рақат өмірі

2.Шегірткенің зияны

3.Жаз туралы өлеңді жатқа жазу

4.Постерді қорғау

2-топ

1.Шегіртке мен құмырсқаның әс-ірекетін сахнала

2.Еңбек туралы мақал-мәтелдерді жатқа айту

3.Күз туралы өлең оқу

4 Постерді қорғау

3-топ

1.Қыстың қамын жаз ойла тақыры-бына ойтолғау

2.Адамгершілік тақырыбына мақал айту

3.Қыс туралы өлеңді жатқа айту

4. Постерді қорғау

4-топ

1.Сен мысалды қалай аяқтар едің?

(Өз ойыңды аяқта)

2.Ребус құрастыру

3. «Қарлығаш»сөзіне сөздер құрастыру

4.Постерді қорғау

Оқушылар өз ойларын топпен ақылдасып талдайды,тұжырым жасайды Постерді қорғайды.

Жауаптарын ортаға салады.Ребус құрастырады.

Рефлексия

Сенімді және сенімсіз тұжырымдар стратегиясы

«Сен сенесің бе?» Құмырсқа жайында қосымша ақпараттар алады.

«Инсерт» стратегиясы кестесін толтырту

Білімдері бағаланады.


Шартты белгілер жүйесі арқылы сабақта нені білді не оған жаңа болды,ол жәндіктер жапйында балалар басқаша ойлағандары жайлы әңгімелейді

Оқушылар сабақтан алған бідімдерін

кестеге түсіреді және стикерге сабақ жайындағы ойларын жазып тақтаға іледі



© 2010-2022