- Преподавателю
- Иностранные языки
- Циклдік алгоритмдер, циклдік алгоритмдерді программалау
Циклдік алгоритмдер, циклдік алгоритмдерді программалау
Раздел | Иностранные языки |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Нарымбекова А.Р. |
Дата | 20.02.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Апта: Күні: | Пәні Информатика | Мұғалім аты-жөні Нарымбекова Ә | Сарыкемер орта мектебі 8 «а,ә,» - сыныптары | Оқу-ісінің меңгерушісі
__________Танабаева Қ | |||||
Сабақтың тақырыбы: Циклдік алгоритмдер, циклдік алгоритмдерді программалау. | |||||||||
Сілтеме: |
| ||||||||
Сабақтың мақсаты: | |||||||||
Білімділік мәні: | Оқушылар циклдік алгоритмдерді құруды, циклдердің командасын орындалуын және құрылымын көрсету. | ||||||||
Дамытушылық мәні: | Білімді жүйелеу, тиянақтау, жаңа сабақты түсіндіру. | ||||||||
Тәрбиелік мәні: | Ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу | ||||||||
Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ | ||||||||
Әдіс-тәсілдері: | Түсіндіру , ой қозғау, мағынаны ашу, өз бетімен жұмыс, | ||||||||
Пәнаралық байланыс: | Математика | ||||||||
Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
|
| ||||||||
Үй тапсырмасын тексеру (7 мин.) (сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі) | |||||||||
1. Тармақталу операторлары дегеніміз не? | |||||||||
Қызығушылықты ояту (2 мин.) | |||||||||
8-сыныпқа арналған электронды оқулық | Оқушылар зейін қойып тыңдайды
| ||||||||
Мағынаны тану (Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.) | |||||||||
ББҮ (2 мин.) | |||||||||
ББҮ-ны толтыру | ББ бойынша стикерге жазу | ||||||||
Білемін? | Білгім келеді? | Үйрендім? | |||||||
Сабақтың негізгі бөлімі (20 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Сыныпты сан арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. | Оқушылар белсене қатысады. Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі. | ||||||||
Жаңа сабақ Көп жағдайда аргументтерінің әр түрлі мәні бойынша алгоритмнің белгілі бір бөліктерін бірнеше рет қайталауға тура келеді. Осындай процесстерді ұйымдастыру үшін циклдік құрылымды алгоритмдер - қайталау операторлары қолданылады. Олар әр түрлі заңдылық негізіндегі ереже бойынша қолданылады. |
| ||||||||
Ой толғаныс (4 мин.) | |||||||||
|
| ||||||||
Қорыту. Күтілетін нәтиже (3 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау) | Сұрақтарға жауап береді. | ||||||||
Бағалау (2 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. | Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. | ||||||||
Үйге тапсырма (1 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Үйге «Ақпараттық алуан түрлілігі және оларды өңдеудің тәсілдері» тақырыбын оқып келу. | Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. | ||||||||
Рефлексия (2 мин.) | |||||||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||||||
Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. | Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады. |