- Преподавателю
- Иностранные языки
- Урок казахского языка Біздің үй
Урок казахского языка Біздің үй
Раздел | Иностранные языки |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Амерханов Б.Ж. |
Дата | 18.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
1. Сабақтың тақырыбы: Біздің үй
2. Сабақтың мақсаты.
Білімділік: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер, көрнекіліктерді қолдана отырып, білімдерін кеңейту.
Дамытушылық: Өз пәтерлері туралы айтуға, тілдерін жаттықтыру, сөйлеу әрекетін қалыптастыру.
Тәрбиелік: Оларды тазалыққа, сұлулыққа баулу, әдепті, силамды болуға баулу.
3. Сабақтың түрі: дәстүрлі
4. Сабақтың әдісі : әңгімелеу, сөйлемдер құрау, сұрақ- жауап, іздендіру.
Сабақтың барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
- Сәлеметсіздер ме балалар?
- Бүгін сыныпта кім кезекші?
-Бүгін нешесі
- Сыныпта неше адам бар?
II Сабақтың мақсатымен таныстыру: Өз пәтерің туралы айта білуге үйрену, сөйлеу әрекетіңді дамыту, бөлмеңді таза ұстау, ұқыптылық әдеттерін сақтау.
III Үй тапсырмасын сұрау: сөздерді жаттау 21бет, 4тапсырма.
IV Жаңа сабақты түсіндіру Мәтін оқу, суретпен жұмыс жүргізу, жаңа сөздер, оқулықпен жұмыс
V Сабақты пысықтау. Жаңа сөздерді оқу, әр оқушыға оқыту, осы сөздермен сөз тіркестерін құру. Сөз тіркестерінен сөйлем құрау.Сөйлемді , сөздерді дәптерлеріне жазып алу .
Сурет бойынша: Балалар мына суретте үйдің суреті және ондағы бөлмелер.
Қәне бөлмелерді атаймыз мына қонақ бөлме, мынау жататын бөлме, ал мынау ас бөлмесі , мынау менің бөлмем, яғнй бұл біздің үй. Біздің үй - наш дом.
Балалар қәне жаңағы айтылғанға ұқсас кім өз үйі туралы не айталады? Мысалы: Мынау менің үйім, осы сөйлемді тақтаға жазамыз.Әрі қарай оқушылар сөздіктің көмегімен суретке байланысты сөйлемдер айтады. Дәптерлеріне жаза отырады.
«Менің үйім» деген тақырыпқа оқушылар сұхбат құрайды. Бір- бірін бағалайды.
Дәптермен жұмыс. Көп нүктенің орнына керекті сөздерді жазу.
Менің үйім .... ауданында орналасқан. Менің үйім .... көшесінде тұр. Үйім ... бөлмелі. Үйде қонақ, жататың, менің , .... бөлмелері бар. Керекті сөздер: ас, Пролетарская, Қарабалық, төрт.
Үй тапсырмасы: 2тапсырма 23бет.
Бағалау.
Рефлексия: оқушылар сабақтың жақсы, жаман жерлерін стикерге жазып оқиды.