- Преподавателю
- Иностранные языки
- Урок по казахскому языку для 2 класса» Менің сүйікті ісім – кітап оқу. »
Урок по казахскому языку для 2 класса» Менің сүйікті ісім – кітап оқу. »
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Раева О.Х. |
Дата | 31.03.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Сабақтың тақырыбы: Менің сүйікті ісім - кітап оқу.
Сабақтың мақсаты:
-
Білімділік. Модуль бойынша оқушылардың сөздік қорын қалыптастыру. Оқылым, тыңдалым, айтылым, жазылым әрекеттерін жүйелі түрде қолданып, тілдесім әрекетіне жетелеу.
-
Дамытушлық. Тақырып бойынша сөздік қор қалыптастырып, байланыстырып сөйлеу дағдыларын дамыту.
-
Тәрбиелік: Оқушыларды саналы еңбекке баулу және өз бетімен кітап оқуға үйрету.
Сабақтың көрнекілігі: көркем кітаптар, оқулық, әр түрлі қарындаштар.
Сабақтың әдіс - тәсілдері: сұрақ-жауап, жеке жұмыс, ойын, АКТ, деңгейлік оқыту.
Сабақтың барысы:
-
Ұйымдастыру кезені.
-
Оқушылармен сәлемдесу. .
-
Мимикалық жаттығуды өткізу
Қоңырау соғылды
Сабағымыз басталды!
Дұрыс тұрайық.
Түзу тұрайық.
Таң қалайық
Көршімізге қарайық.
Күлімсірейік.
Орнымызға тыныш қана
Отыра қалайық.
• Оқушыларды түгендеу
-
Тіл дамыту кезеңі.
Қазір қай сабақ?
Қазақ тілі сабағында қай тілде сөйлейміз?
Аптаның қай күні?
-
Каллиграфиялық жазу.
Кк кі, ке, кө, кү, кә
Кітап, күшік, кәмпит,көріңіз.
-
Модуль құрамын түсіндіру. Сабақтың мақсатын, барысын айту.
Жаңа тақырып: Менің сүйікті ісім-кітап оқу.
Сөздік жұмысы
1. Жаңа сөздермен таныстыру.
Сүйікті ісім - любимое дело.
Кітапхана -библиотека
жақсы көремін - люблю
кітап дүкені - книжный магазин
оқу -читать
2. Оқушылар жаңа сөздерді тізбектеп айтып шығады.
3. Әр түрлі әдіс-тәсілдер арқылы жаңа сөздерді пысықтау.
-
Тапсырмалармен жұмыс.
Тыңдалым
Оқылым
54б.
1-тапсырма.
Тыңдалымға берілген мәтінмен жұмыс жасау. Оқылым әрекетін жандандыру. Тапсырманы аударып түсіндіру.
Менің атым - Марат. Мен кітап оқығанды жақсы көремін.
Менің кітабым көп.
Кітап-жақсы дос.
Сөйлесім
54б
3-тапсырма
Тақырыпқа арналған сөйлем құрап үйренуге берілген тапсырмамен жеке жұмыс жасау.
-
Кітап.
-
Екі кітап.
-
Екі жақсы кітап.
-
Екі жақсы кітап бар.
-
Сергіту сәті
Жалқаулықты тастаймыз,
Шынығамыз жастай біз.
Ырғагымен әуеннің,
Жаттығуды бастаймыз.
Ал, балалар, тұрайық,
Мойнымызды оңға, солға бұрайық.
1,2,3,
1,2,3,
Жинап алдық күш.
Оқылым
Сөйлесім
Жазылым
55б.
4-тапсырма
Кітапханада болатын әңгімеге арналған сұрақ-жауаппен жұмыс жасау. Тапсырманы жеке жұмыс ретінде орындау
Оқылым.
55б.
5-тапсырма
Қарындаштар туралы ертегіні мұғалімнің көмегімен оқу. Тақырып бойынша сурет салдыру.
Бірде жасыл, қызыл, сары қарындаштар кездесіп қалады. Ұзындықтары әр түрлі қарындаштар бір-біріне таңдана қарайды.
-
Мен бәріңнен ұзынмын, - деді қызыл қарындаш.
Ал жасыл қарындаш:
-
Жапырақтарды жасыл түске бояй-бояй қысқарып қалдым,- деді.
Сары түсті қарындаштар:
-
Біздің ұзындықтарымыз бірдей, - деді.
-
Сабақты бекіту.
-
Сабақты қорытындылау.
Рефлексия.
1.Бүгін қандай тақырып өттік?
2. Сабақта қандай жаңа мәліметтер алдың?
3. Сабақ сендерге ұнады ма?
-
Оқушылардың білімін бағалау.
-
Үй тапсырмасын беру. 54б. 2-тапсырма. Мақалды жаттап келу.