Поурочный план по казахскому языку

4  сынып                                                                                  Сабақтың тақырыбы:  Көктемде Сабақтың мақсаты: Білімділік:жай сөйлемді меңгертуді жалғастыру. Оқушылардың жаңа тақырып бойынша алған білімдерін молайту. Дамытушылық:көктем мезгілінің пайдасын айта отырып, оқушылардың сөздік қорып молайту. Тәрбиелік:оқушыларды сауатты, көркем жазуға үйрету. Сабақтың түрі: аралас Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ – жауап, оқу Жабдықтау: тақырып бойынша мазмұнды суреттер Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі:   1. Амандасу:   2. Сыныпты түгендеу: ІІ. Тіл дамыту кезеңі: 1.      Қазір қандай жыл мезгілі? 2.      Көктем  айлары қандай? 3.      Қазір қандай ай? 4.      Бүгін нешесі? 5.      Бүгін ауа райы қандай? 6.      Ауаның температурасы қандай? ІІІ. Өткенді қайталау. ІУ. Үй жұмысын тексеру: У. Жаңа сабақ. Жаңа сөздераударғанда -  в переводе Парсы – персидский Сөздік жұмысы ·         Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді. ·         Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды. ·         Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды. ·         Сөз тіркестерін құрау. Тапсырмалармен жұмыс 1.      Диалогті досыңмен оқу. Диалогпен жұмыс ü  Мұғалім сөйлесуді оқып береді. Оқушылар мұқият тыңдайды. ü  Мұғалім сөйлесуді оқиды, оқушылар тыңдап қайталайды. ü  Жұптық жұмыс. Оқушылар сөйлесуді парталас жолдасымен оқиды. 2.      Сурет бойынша әңгіме құрастыру. Суретпен жұмыс 1.      Суреттегі таныс сөздерді айтып шығу. 2.      Сұғалім сурет бойынша сұрақтар қояды, оқушылар жауап береді. 3.      Әр оқушы өз орнында отырып, сурет бойынша әңгіме құрастырады. Дайындыққа 5 минут беріледі. 4.      Бірнеше жауапты тыңдау. 3.      Оқып, білу. Сөйлемдегі жақшада тұрған орыс тіліндегі сөзді қазақ тіліне аударып дәптерге жазу. 4.      Үш сөйлем жазып, келер шақтың астын сызу. Көктемде көктемгі каникул болады. құстар ұшып келеді. бірнеше мереке болады.               5.      Келер шақтың жалғауларды біліп алу. есімдік Жіңішке сөз Жуан сөз Дауысты дыбыстан соң Мен күл - емін айт - амын cөйле – ймін Сен күл – есің айт – асың cөйле – йсің Сіз күл – есіз айт – асыз cөйле – йсіз Ол күл - еді айт - ады cөйле - йді   Ережені сөздік діптеріне жазу. Если в основе слова мягкие гласные, то окончание пишется с мягкой гласной. Если в основе слова твердые гласные, то окончание пишется с твердой гласной. Если основа слова оканчивается на мягкую гласную, то к окончанию прибавляется -й   6.      Үлгі бойынша сөйлеу. Гүлдер                           Үлгі: Мынау – қызғалдақ.            Ол қызыл.            Қызғалдақ – әдемі гүл.   УІ. Сабақты бекіту. УІІ. Сабақты қорытындылау. УІІІ. Үй тапсырмасын беру. 192 – 194 бет
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

4 сынып

Сабақтың тақырыбы: Көктемде

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:жай сөйлемді меңгертуді жалғастыру. Оқушылардың жаңа тақырып бойынша алған білімдерін молайту.

Дамытушылық:көктем мезгілінің пайдасын айта отырып, оқушылардың сөздік қорып молайту.

Тәрбиелік:оқушыларды сауатты, көркем жазуға үйрету.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ - жауап, оқу

Жабдықтау: тақырып бойынша мазмұнды суреттер

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1. Амандасу: 2. Сыныпты түгендеу:

ІІ. Тіл дамыту кезеңі:

  1. Қазір қандай жыл мезгілі?

  2. Көктем айлары қандай?

  3. Қазір қандай ай?

  4. Бүгін нешесі?

  5. Бүгін ауа райы қандай?

  6. Ауаның температурасы қандай?

ІІІ. Өткенді қайталау.

ІУ. Үй жұмысын тексеру:

У. Жаңа сабақ.

Жаңа сөздераударғанда - в переводе

Парсы - персидский

Сөздік жұмысы

  • Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді.

  • Мұғалім оқиды, оқушылар қайталайды.

  • Мұғалім оқиды, оқушылар тізбектеп қайталайды.

  • Сөз тіркестерін құрау.

Тапсырмалармен жұмыс

  1. Диалогті досыңмен оқу.

Диалогпен жұмыс

  • Мұғалім сөйлесуді оқып береді. Оқушылар мұқият тыңдайды.

  • Мұғалім сөйлесуді оқиды, оқушылар тыңдап қайталайды.

  • Жұптық жұмыс. Оқушылар сөйлесуді парталас жолдасымен оқиды.

  1. Сурет бойынша әңгіме құрастыру.

Поурочный план по казахскому языку

Суретпен жұмыс

  1. Суреттегі таныс сөздерді айтып шығу.

  2. Сұғалім сурет бойынша сұрақтар қояды, оқушылар жауап береді.

  3. Әр оқушы өз орнында отырып, сурет бойынша әңгіме құрастырады. Дайындыққа 5 минут беріледі.

  4. Бірнеше жауапты тыңдау.

  1. Оқып, білу.

Сөйлемдегі жақшада тұрған орыс тіліндегі сөзді қазақ тіліне аударып дәптерге жазу.

  1. Үш сөйлем жазып, келер шақтың астын сызу.

Поурочный план по казахскому языку

Поурочный план по казахскому языку

Поурочный план по казахскому языку


  1. Келер шақтың жалғауларды біліп алу.

есімдік

Жіңішке сөз

Жуан сөз

Дауысты дыбыстан соң

Мен

күл - емін

айт - амын

cөйле - ймін

Сен

күл - есің

айт - асың

cөйле - йсің

Сіз

күл - есіз

айт - асыз

cөйле - йсіз

Ол

күл - еді

айт - ады

cөйле - йді

Ережені сөздік діптеріне жазу.

Если в основе слова мягкие гласные, то окончание пишется с мягкой гласной.

Если в основе слова твердые гласные, то окончание пишется с твердой гласной.

Если основа слова оканчивается на мягкую гласную, то к окончанию прибавляется -й


  1. ҮПоурочный план по казахскому языкулгі бойынша сөйлеу.

Поурочный план по казахскому языку

Поурочный план по казахскому языку

Поурочный план по казахскому языку

Поурочный план по казахскому языку


Үлгі: Мынау - қызғалдақ.

Ол қызыл.

Қызғалдақ - әдемі гүл.

УІ. Сабақты бекіту.

УІІ. Сабақты қорытындылау.

УІІІ. Үй тапсырмасын беру. 192 - 194 бет



© 2010-2022