Theatres of Kazakhstan

Тақырыбы:  Theatres of Kazakhstan (Қазақстанның театрлары) Мақсаты: Қазақстанның театрларымен таныса отырып, ағылшын тілінде еркін сөйлеу қабілеттерін дамыту Міндеттері: 1. театрдың тарихымен танысу. 2. еліміздің атақты театрларының орналасу жерлерін анықтау. 3. театр қабырғасында жұмыс істейтін маман иелерімен танысу. Енгізілген модульдері: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқытуда АКТ-ны пайдалану, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытуды бағалау және оқу үшін бағалау, оқытудағы басқару және көшбасшылық, талантты және дырынды балаларды оқыту Әдіс-тәсілдер, стратегиялар: «Шаттық шеңбер», «Ой қозғау», «Топтық жұмыс», «Сұрақ-жауап», «Рөлдік ойын», «Венн диаграммасы», «6 ойлау қалпағы», «Сергіту сәті»,  «Ыстық орындық», «Қосу-алу-қызықты», «Мен көп нәрсені үйрендім, мен аз нәрсе үйрендім, мен ештеңені үйренбедім»     Сабақ кезеңдері Уақыты   Жоспар мазмұны   Мұғалімнің іс-әрекеті   Оқушының іс-әрекеті   Бағалау Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет? Кіріспе   3 мин                   2 мин         Психологиялық ахуал Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық атмосфераны қалыптастыру арқылы оқушыларды бүгінгі сабаққа даярлау. Топқа бөлу Түрлі-түсті таяқшалар арқылы (көк, сары және жасыл) топқа бөлу Мақсаты: оқушыла...
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: Theatres of Kazakhstan (Қазақстанның театрлары)

Мақсаты: Қазақстанның театрларымен таныса отырып, ағылшын тілінде еркін сөйлеу қабілеттерін дамыту

Міндеттері:

1. театрдың тарихымен танысу.

2. еліміздің атақты театрларының орналасу жерлерін анықтау.

3. театр қабырғасында жұмыс істейтін маман иелерімен танысу.

Енгізілген модульдері: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқытуда АКТ-ны пайдалану, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытуды бағалау және оқу үшін бағалау, оқытудағы басқару және көшбасшылық, талантты және дырынды балаларды оқыту

Әдіс-тәсілдер, стратегиялар: «Шаттық шеңбер», «Ой қозғау», «Топтық жұмыс», «Сұрақ-жауап», «Рөлдік ойын», «Венн диаграммасы», «6 ойлау қалпағы», «Сергіту сәті», «Ыстық орындық», «Қосу-алу-қызықты», «Мен көп нәрсені үйрендім, мен аз нәрсе үйрендім, мен ештеңені үйренбедім»


Сабақ кезеңдері

Уақыты


Жоспар мазмұны


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушының іс-әрекеті


Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе

3 мин



2 мин






Психологиялық ахуал

Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық атмосфераны қалыптастыру арқылы оқушыларды бүгінгі сабаққа даярлау.

Топқа бөлу

Түрлі-түсті таяқшалар арқылы (көк, сары және жасыл) топқа бөлу

Мақсаты: оқушыларды топпен жұмыс жасауға бағыттау

Оқушылармен сәлемдесу

Көңіл-күйлерін сұрау;

«Шаттық шеңбер»- қасында тұрған оқушыға жақсы тілегін білдіреді.

Түрлі-түсті таяқшалар арқылы топқа бөлемін.

Сыныптағы жағымды атмосфераны, жақсы қарым-қатынасты орнату

Мұғаліммен амандасады, Бір-біріне тілек айту арқылы қарым-қатынысқа түседі, бүгінгі сабаққа толық дайын екендерін білдіреді.

Оқушылар таяқшаны таңдайды. Көк түстер, сары түстер және жасыл түстер болып топтарға бөлінеді.



Ынталандыру (жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар)




Түрлі-түсті таяқшалар

Тұсаукесер


10 мин

Өткен сабақты бекіту



«Миға шабуыл»

Мақсаты: оқушылардың театр өмірі және театр актерлері туралы түсініктерін анықтау

Сұраққа жауап беру арқылы жаңа тақырыпты ашу, сабақтың мақсатын бірігіп айту

Рөлдік ойын

Фонетикалық жаттығу

Өздерінің сүйікті әншілері туралы слайд жасап келу.

Cабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырамын (слайд көрсету)

Жаңа сабаққа көшуге сұрақтар қоямын.

Answer the questions:

-How often do you go to the theatre?

-How do you like and dislike about the theatre?

-What's the best thing you've ever seen at the theatre?

-How do you feel when you sit in a theatre before the performance begins?

Оқушыларға әр түрлі тақырыпта (театрда болған оқиғалар) диалог құрастырып, оны ролге салу тапсырмасы беріледі.

Оқушылар үйге алған тапсырмалары бойынша слайд қорғайды. Үй тапсырма сын аяқтағаннан кейін, жаңа сабаққа көшуге арналған сұрақтарға жауап береді. Олар ойланып, нақты және жинақы жауап айтады.





Оқушылар жұп болып жұмыс жасайды. Берілген тапсырмалары бойынша диалог құрастырып, оны ролге салып, ойнайды.

Ынталандыру (жақсы, бәрекелді, жарайсыңдар!!!)



OK!

Thank you very

much!

Excellent!


Интерактивті тақта, слайдтар, флипчарт, диалог тақырыптары жазылған парақтар



Негізгі бөлім

23 мин





















3 мин

Венн диаграммасы қолданылады.

мақсаты: сыни тұрғыдан ойлау арқылы салыстыру.

«6 ойлау қалпағы»

Мақсаты: оқушылар

сыни ойлауға үйренеді,

әр қалпақтың ерекшелігін айтып шығады

Сергіту сәті

Оқушыларға Лондондағы атақты Глоуб театры және Алматыдағы М.Әуезов атындағы Қазақ Драма театры туралыақпарат тауып жазу тапсырмасы беріледі.




6 қалпақты әр топқа таратамын. Әр топқа 2-ден келеді. Мұғалім оқушыларға әр қалпақтың түсі нені білдіретінін түсіндіреді. Сол бойынша жұмыс жасауға бағыт-бағдар береді.

АКТ-ны қолдану арқылы оқушыларды билету

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды, топ мүшелерімен пікір-алмасады, топтық жұмыс байқалады. Олар интернеттен немесе оқулықтан театрлар туралы ақпатарттар іздейді. Екі театрдың айырмашылықтарын және ұқсастықтарын табады. Тапқан ақпаратты Венн диаграммасына салу арқылы постерге түсіреді. Топ ішінен бір оқушы шығып, қорғайды.

Оқушылар бірігіп жұмыс істейді, сыни тұрғыдан ойлайды,

Әр қалпақтың ерекшелігі туралы ойланып, сол бойынша жұмыс істейді.


Оқушылар билеу арқылы бойларын жазады.

Ынталандыру (бәрекелді, жақсы, керемет!!!)







OK!

Thank you very

much!

Excellent!

Good job!

Интерактивті тақта, интернет, стикерлер, маркерлер, постер, жұлдызшалар, қалпақ, 6 қалпақ

Қорытын

ды

2 мин










«Ыстық орындық» стратегиясы

Мақсаты: оқушылар сабақты қалай меңгерені туралы білу

Үйге тапсырма


Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды. «Мен көп нәрсені үйрендім, мен аз нәрсе үйрендім, мен ештеңені үйренбедім»

Формативтік бағалау

Өзін-өзі бағалау

Ортаға бір оқушыны шығарамын.

Қарағанды қаласының театрлары туралы мағлұмат тауып келу

Оқушылар шыққан оқушыға тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды. Оқушы ойын жинақтап, нақты жауа береді.

Тапсырманы талқылайды, оқушылар өз пікірлерін, идеяларын айтады

Мен көп нәрсені үйрендім

Мен аз нәрсе үйрендім

Мен ештеңені үйренбедім









Ынталандыру (тамаша, керемет, жарайсындар!!!)











Good! Thank you very much! Good job! OK! Very good!

Маркерлер, «Мен көп нәрсені үйрендім, мен аз нәрсе үйрендім, мен ештеңені үйренбедім» рефлексия парақтары












© 2010-2022