Урок по казахскому языку

                                   3 сынып қазақ тілі   Сабақтың тақырыбы :  Үнді дауыссыз дыбыстарды меңгертудің амалы   Сабақтың мақсаты :   Білімділік : оқушылардың үнді дауыссыз дыбыстарын ажырата қалыптастыру.   Дамытушылық : оқушылардың білімін сөзжұмбақ , ауызекі сөйлесу, ойындар арқылы ,сөздік қорын молайту, байланысты сөйлеуін арттыру.   Тәрбиелік : қазақша сөздерді дұрыс айтуға, сұрақ қоя білу, толық жауап беруге тәрбиелеу.   Сабақтың түрі : жаңа сабақ.     Сабақтың әдісі : сұрақ -жауа...
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

3 сынып қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы : Үнді дауыссыз дыбыстарды меңгертудің амалы

Сабақтың мақсаты :

Білімділік : оқушылардың үнді дауыссыз дыбыстарын ажырата қалыптастыру.

Дамытушылық : оқушылардың білімін сөзжұмбақ , ауызекі сөйлесу, ойындар арқылы ,сөздік қорын молайту, байланысты сөйлеуін арттыру.

Тәрбиелік : қазақша сөздерді дұрыс айтуға, сұрақ қоя білу, толық жауап беруге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі : жаңа сабақ.

Сабақтың әдісі : сұрақ -жауап, ойландыру, түсіндіру,жаздыру , сөйлесттіру, ойын « Сөз тізбек».

Сабақтың барысы:

1 Ұйымдастыру кезеңі:

Сыныпта кім кезекші?

Сыныпта кім жоқ?

Бүгін нешесі?

Аптаның қай күні?

Жылдың қай мезгілі?

Дала ауа райы қандай?

2 Үй тапсырмасын тексеру.

Үйге берілген тапсырма: «Ұяң дауыссыз дыбыстар»

3 Сөздік жұмысы:

Ту- флаг

Ені- ширина

Қыран құс- зоркий орел

Тік жолақ- полоска

Ою -орнамент

Ұзындығы- длина

Көгілдір- голубой

Күн- солнце

4 Тақтада жұмыс:

ә) оқушылар тақтаға шығып сурет бойынша сұрақтар қойып жауап берді.

Қазақстан туының түсі қандай?

Ені неше?

Тудың ортасында не бар?

Ұзындығы қанша?

Тудың авторы кім?

Б) Кәртішкелермен жұмыс \бәріне кәртішкелер үлестіреді\

Көп нүктенің орнына ұяң дауыссыз дыбысты қою.

Са ... ақ, қа..аз. \б,ғ\

Қы..ық, ды..ыс. \б,з\

...әптер, қы...... \з,д\

...әрі...ер, ...ексен...і \ д,г ,ж ,б\

Бү...ін, са..ат \г,ғ\

в ұяң дыбыстарға қандай дыбыстар жатады?

\б,д,ғ,з,г,в\

Суреттер бойынша үй тапсырмасын бекіту.

\мұғалім,дәрігер,аспаз,тігінші\

Мынау кім?

Бұл дәрәгер. Қандай сөз?\жіңішке,ұяң д,г\

5 Жаңа сабақ:

1) Балалардың назарын ілулі тұрған қоржынға көрнекіліктерді шығарып , атын сұраймын.

Мынау не?

Бұл үй. ү

Мынау не?

Бұл нан. н

Мынау не?

Бұл доп. д

Мынау не?

Бұл ілгіш. і

Бірінші әріптері қандай.

Ү Н Д І

а )дауыссыз сөзді талдау.

Ү- дауысты жіңішке

Н- дауыссыз

Д- дауыссыз ұяң

І- дауысты жіңішке

Б) «звуки» сөзді қазақшаға аудар. \дыбыстар\

сұрақ жауап

в )Ү Н Д І дауыссыздар М Н Ң Л Р Й У

6 Сөздікпен- жұмыс

дауыссыз -согласный

қатаң -глухой

ұяң- звонкий

үнді -сонорный

дөңгелек -круглый

сүлгі -полотенце

алаңға -на площадь

таза ауа -чистый воздух

7 Оқулықпен жұмыс

1 Топқа бөлу

Мәтінді кезектестіріп оқу. \ұяң,үнді дауыссыз дыбыстарды тауып астын сызу\

8 Дәптерде жұмыс .

Мына сөздермен сөйлем құрастыру :

мың, дәптер, неше, қандай, ал.

9 Сергіту сәті:

Алма - аң - ара - ала- ауа - айна- ақ- қанша- ата - ағаш - шана - асық - қара аш- шаңғы - ылыс- сағат - таң.

10 Тақтада жұмыс

Кім? Не? Сұрағына жауап беретін сөздермен сөзтізбек құрастыру.

Аю, қоян , ат , түйе

Не? Кім ?

Аю аю

Түйе қоян

Қоян ат

ат

11 Сабақты бекіту

Ілулі тұрған суреттерге қарап аударамын.

Мынау не?

Бұл ілгіш.

Бұл сөзде үнді дауыссыз бар ма?

Мынау кім?

Мұғалім

Бұл сөзде үнді дауыссыз бар ма?

12 Үйге тапсырма



© 2010-2022