Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс)

Шын дарын өз заманының шындығын «Мұхтар Шаханов өлеңдері – ұлттық поэзияның Поэзиядағы көркемдік жүйенің жасалу және қалыптасу сипатыОсы тұжырымдарды шығармашылығына мықтап өзек еткенЗерттеу жұмысының өзектілігі: ХХ ғасырдың алпысыншыМұхтар Шаханов туралы Ғабит Мүсірепов «Дарын танылады. Ар-намыс танылады.Ой маржанын бүкіл әлемінен, ал поэзияның бояуларын халықтық жырданШаханов поэзиясы – ұлттық сананы  Егер Мұхтар Шахановтың лирикасы мен поэмалары төмендегідей көрсеткіштерменақын шығармаларының...
Раздел Иностранные языки
Класс 8 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні:әдебиет

класс:

күні:

Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс) «БЕКІТЕМІН»

Оқу ісінің меңгерушісі

Тақырып

М.Шаханов «Нарынқұм зауалы» поэмасы

Кейіпкерге мінездеме

2 сағат

Мақсаты

Шығарманың басты кейіпкері -Махамбетке талдау жасалады.Махамбеттің ірі тұлға екендігі танытылады.

Күтілетін нәтиже

Ойын еркін жеткізуге үйренеді.Шығармашлық ізденіске дағдыланады.

Кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

бағалау

ресурстар

Ұйымдастыру

(2мин)

Үш топқа бөлінеді.

Сабақ кезінде белсенділік танытады.

Парақшалар

Қызығушылықты ояту

(3мин)

Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс)Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс)Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс)Кластер пайдалану.

Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс)Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс)Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс)

Урок по казахскому языку на тему «Нарынқұм зауалы» поэмасы (8 класс)

Өткенге шолу,оқушының ізденгенін білу мақсатында жазушы жайында «Кластер» толтырылады

слайдттар

Мағынаны тану

(35 мин)

Үш бұрыш лақтыру арқылы топтар тапсырмаларын алады.

1.Суреттеу (Шығарманың қысқаша мазмұнына тоқталу)

2.Салыстыру ( Өзге ұқсас шығармамен салыстыра суреттеу)

3.Зерттеу (Ғаламтормен жұмыс.Махамбетті зерттеген кімдер? Мәліметтердің шындығына көз жеткізу.)

АКТ жұмыс.Мына сөздердің синонимін табу.

1.Батыр,герой,hero

2.Ақын,поэт.poet

3.Күйші,домбрист, dombra player

Махамбеттің түс көргендігі, қастандықпен өлтірілгендігі айтылады.

М.Шахановтың «Отырары» немесе Т.Әлімқұловтың «Қараой» әңгімесімен салыстырылып,ұқсастығы мен айырмашылғы айтылады.

Ғаламтордан іздеу арқылы тың мәліметтер жеткізеді.

Өзін-өзі бағалау.

Оқулық,

ватман, маркер

слайдттар

Рефлексия

(5 мин)

Махамбеттің суретін немесе соған қатысты сурет салған суретшілерді сұрау арқылы оқушылар суретпен қорғайды.

Суретшілерді айта отырып,постерге тездетіп суреттер салынады.

Парақша-

лар

Үйге тапсырма

"Елім деп өткен есіл ер"

тақырыбына

10 минуттық эссе жазу.

Шығармашылық жұмыстар жүргізіледі.

Жиынтықбаға

дәптер





© 2010-2022