Primary Colours оқулығы бойынша 2-тоқсанның күнделікті сабақ жоспарлары 1-класс

Раздел Иностранные языки
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні:______________

Пәні

Ағылшын тілі.

Сыныбы 1 а,ә,б,в,г,д

№14

Тақырыбы:

Colours.

Мақсаты :

«Colours» тақырыбы бойынша жана лексикалық бірліктермен танысу (red, yellow, green, blue). What colour is it? It's my favourite colour құрылымымен танысу. Түстерді білдіретін жаңа сөздерді енгізудің үлгілік жағдайында ауызша сөйлеу дағдысын қалыптастыру.

Күтілетін нәтиже

Қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрау және оған сәйкес іс-әрекет жасау дағдыларын қалыптастыру. Сөйлеу, тыңдау арқылы сөздік қоры көбейеді.

Кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Organization moment.

Мұғалім балалармен амандасады:

Good morning, good morning, Good morning to you!

Good morning, good morning

I am glad to see you!

Оқушылар мұғаліммен амандасады:

Good morning, good morning We are glad to see you!

Warm-up activity.

Бүгін 6iз түстерді белгілейтін сөздермен танысып, түстерді атап үйренеміз.

Оқушылар өздері белетін түстерді ана тілінде айтады.

Introduction, explanation of new material.

Look at this picture, listen and repeat after me.

Мұғалім сары күн, жасыл жапырақ, қызыл шар, көгілдір аспан бейнеленген суреттерді көрсетеді

Күнге қараңдар, оның түсі сары. Енді ағылшын тілінде айтып көрелік: Yellow.

Ал жапырақтың түсі қандай? Дұрыс, жасыл: Green. Шар қызыл: Red.

Аспан көгілдір eкeнiн білеміз: blue.

Repeat after me.

Listen and sing.

Түстер туралы ән тыңдаймыз. Өзіңе ұнаған түс туралы қалай айту керек екеніне назар аударыңдар. Бір нәрсені ұнатса, «I like» деп айту керек. Әнді тыңдаймыз.

Track 25.

I like red and I like blue,

I like yellow and green.

I like red and 1 like blue,

I like yellow and green.

Мұғалім оқушыларға бір түске боялған карточканы көрсетіп, «What colour is it?» деген сұрақты қояды. Мұғалім бұл сұраққа бұрын пайдаланған «It's red» құрылымын пайдалана отырып, қалай дұрыс жауап беру керектігін түсіндіреді.

4 жаттығу. Answer the question.

What colour is it? - It's red.

Енді біз заттардың түсін айта аламыз. Суретке қарап ондағы заттардың түстерін атаңдар.

Мұғалім цифрмен белгіленген заттардьің әрқайсысы тұралы сұрақ қояды:

Look at number 1. What colour is it?

«What colour is it?» деген сұрақпен танысып, оған жауап беруге үйренеді. Енді біз осы сұраққа сүйікті түсімізді айтуды үйренеміз.

What colour is it?

It's red. It's my favourite colour.

Мұғалім түсіндіреді. Look! It's red. It's my favourite colour.

Repeat after me

Оқушылар мұғалімнің артынан 6ipre және жеке дара қайталайды:

Red-қызыл

Yellow-сары

Green-жасыл

Blue- көк, көгілдір

Brown-қоңыр


Оқушылар әнді бірнеше рет тыңдайды, сосын қайталап айтады, кейін сыныпты топқа бөлуге болады. Бір топ бірінші жолды, екінші топ екінші жолды солай жалғаса береді.

Кейін орын алмасады. Осылай балалардың қалай есте сақтағандарын байқаймыз.

Оқушылар сұраққа жауап береді.

Оқушылардың қаншалықты түсінгендігін байқау үшін мұғалім «Зейінді бол» ойынын ұсынады. Мұғалім түрлі түстерді көрсетіп: «It's red. It's blue». «It's yellow. «It's green» дейді. Егер ол дұрыс айтса балалар«Yes, it's red». Erep қателессе: «No, it's blue», - дейді

Оқушылар мұғалімнің артынан және дара қайталайды. «What colour is it?

It's yellow. It's my favourite colour. It's my favourite colour»

Practice

Сергіту сәті

Green frogs jump (Оқушылар мұғалімнің артынан қайталайды).

Мен құлақтарына түстерді сыбырлап айтам сол түстегі бақалар секіру керек

Yellow frogs, jump!

Green frogs, jump!

Pair work. Ask and answer.

Мұғалім балаларға жұптасып диалог құруды ұсынады.

Look, listen, choose and colour.

Балалар мұғалімнің айтуынша суреттерді бояйды

Оқушылар өздеріне айтқан түстерді айтқанда секіреді.


What colour is it?

It's red. It's my favourite colour.

It's a chair. It's yellow.

It's a bag. It's green.

It's a pencil case. It's blue.

It's a ruler. It's red.

It's a book. It's green.

Conclusion part.

Homework

- Бүгін сабақта сендер не үйрендіңдер?

Сендер түстерді білдіретін сөздермен таныстыңдар (бала­лар сөздерді айтады: red, blue, yellow, green). «What colour is it?» деген сұрақты қойып, оған жауап беруді үйрендіңдер.

Great job! Балалардың жетістіктерін айту өте маңызды).

Goodbye, children!

Балалар бүгінгі өтілген сабақ жайында өз ойларымен бөліседі. Стикер арқылы мұғалім сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалайды


Күні:______________

Пәні

Ағылшын тілі.

Сыныбы 1 а,ә,б,в,г,д

№15

Тақырыбы:

My favourite colours

Мақсаты :

Балаларды «My favourite colours» тақырыбы бойынша жаңа лексикалық бірліктермен таныстыру (yellow, orange, pink, black). My favourite colours…. құрылымымен таныстыру. Түстерді білдіретін жаңа сөздерді, енгізуді үлгілік жағдайында ауызша сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Жаңа лексикалық бірліктерді дұрыс дыбыстау дағдысын дамыту.

Күтілетін нәтиже

Қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрау және оған сәйкес іс-әрекет жасау дағдыларын қалыптастыру.

Кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

I. Organization moment.

Мұғалім балалармен амандасады:

Good morning, good morning,

Good morning to you!

Good morning, good morning

I am glad to see you!

Оқушылар мұғаліммен амандасады:

Good morning, good morning

We are glad to see you!

Warm-up activity.

Суреттер арқылы түстерді қайталату

Red-қызыл

Yellow-сары

Green-жасыл

Blue- көк, көгілдір

Brown-қоңыр

Фонетикалық жаттығу.

Балалар, 6iзre кімнің келгенін қараңдаршы. Mr. Wise Crow-мен амандасады.

(CI: Good morning, Mr. Wise Crow).

Mr Wise Crow: Hello, children. How are you?

Бүгін Mr. Wise Crow бiзre қызық дыбыстарды ала қелді.

Бұл дыбыстар бұрын оқып үйренген сөздердің ішінде кездеседі.

Listen to me and repeat:

[ai], [ai], [ai], [еә], [еә], [еә]. [з:], [з:], [з:].

Енді осы дыбыстарды әндетіп айтып көрелік. Дыбыстарды айтқан кезде балалардың еріндері мен тілдерінің қозғалысына назар аударамын.

Енді осы дыбыстар кездесетін сөздерді айтып көрелік. Listen and repeat after me.

[ai] my, hi, fly

[еә] where, chair, square.

[з:] girl, circle, learn.

Оқушылар түстердің ағылшын тіліндегі баламаларын айтады.




(Мұғалім дыбыстарды әндетіп айтады, балалар қайталайды).

Introduction, explanation of new material.

Менің қолымда түстерді білдіретін заттар бар

Look at me. It's a yellow. It's a pink. It's a black. It's an orange. Repeat after me

Мұғалім түрлі нәрселерді көрсетеді де, түсін сұрайды.

Play the game.

Track 27.

Colours are here, colours are there.

Colours are everywhere.

This is a black, this is a pink.

This is a red, this is a green

Colours are everywhere.

Сepгіmy сәті

Point to the door

Point to the floor

Point to the table

Point to the window

оқушылар мұғалімнің артынан және жеке дара қайталайды,

оқушылар жаңа сөздерді қолданып ағылшын тілінде жауап береді.

Оқушылар қай түс екенін айту керек

Оқушылар қайталайды, естерінде сақтайды.

Practice

1-жаттығу. Color the school things.

2-жаттығу. Colour a girl or a boy using the colours. Name the colours.

Оқушылар түрлі -түсті бояулармен бояйды.

Балалар, сабақта үйренген түстерді ғана айтады, ер баланың немесе қыздың суретін салады оның киімдерін бояйды.

Conclusion part.

Homework

Бүгін біздер фигуралардың атауымен таныстық. Ағылшын тілінде түстердің атауын үйрендік Great job!

Балаларды мадақтау

-Goodbye, children!

Балалар бүгінгі өтілген сабақ жайында өз ойларымен бөліседі. Стикер арқылы мұғалім сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды бағалайды





Күні:______________

Пәні

Ағылшын тілі.

Сыныбы 1а,ә,б,в,г,д

№16

Тақырыбы:

Revision lesson.

Мақсаты :

Өтілген тақырыптардағы сөздік лексиканы қайталау . Ауызша және жазбаша тілдік дағдыларын қалыптастыру. Дұрыс дыбыстау дағдыларын дамыту.

Күтілетін нәтиже

Қызықтыратын зат туралы ақпарат сұрау және оған сәйкес іс-қимыл жасау дағдысын қалыптастыру.

Кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

I. Organization moment.

Мұғалім балалармен амандасады:

Good morning, good morning,

Good morning, good morning

I am glad to see you!

Оқушылар мұғаліммен амандасады:

Good morning, good morning

We are glad to see you!

Warm-up activity.

«My school»,"In my bag",''In my classroom'', "Colours", "My favourite colour" тақырыптары бойынша өтілген сөздерді қайталаймыз.

  1. What is it?

  2. What's in your bag?

  3. Count and say!

  4. Where is my…….?

  5. I like ………(colours)

  6. I have got a……

  7. He has got a….., She has got a…..

  8. My favourite colour is…….(colours)

Оқушылар мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді.


  1. It's a pen, pencil, bag, ruler, rubber, book, copy book,

  2. It's a pen, pencil, bag, ruler, rubber, book, copy book,

  3. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

  4. pen, pencil, bag, ruler, rubber, book, copy book,

  5. Red, blue, yellow,green, brown, black, white, orange, purple, pink

  6. I like red.I like green. I like yellow. I like blue

Introduction, explanation of new material.

Мына тапсырмаларды орындаңдар.

  1. Say: It's a …


  1. Count and say:.


  1. Colour the pictures:

Тоқсан ішінде өткен материалды қайталаған соң, балалар тест орындауға кіріседі.

Тест тапсырмалары:

1. Listen, choose and circle.

2. Choose and circle:

3. Listen to your teacher and draw.

4. Colour the shapes.

Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды.

It's a mother

It's a father

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10

Pictures of shapes

Балалар сурет бойынша тиісті жауапты таңдап, оны айналдыра сызады.


Conclusion part.

Homework

Бұл тоқсанда сендер не үйрендіңдер? Не жайында әңгімелей аласыңдар? Тестте қай тапсырмалар қиын болды? Біз бұрын өткен сөздерді қайталадық.

Well done! Goodbye, children!

Балалар ауызша бугінгі

сабақтан нені білгендерін, қандай тапсырмалар қиын болғаны туралы айтады. Смайликтер арқылы бірін-бірі бағалайды.


© 2010-2022