Танымдық ағылшын тілі (факультатив жоспары) 5 класс

Раздел Иностранные языки
Класс 5 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Факультатив атауы: «Танымдық ағылшын»

Класы:5 «Ә»

Тараудың тақырыбы:

I and my family (4 hours)

Мақсаты:

оқушыларға ағылшынша өзін таныстыруды, сәлемдесу түрлерін, өзінің мекенін, өзінің көңіл күйін, отбасы жайында айтып үйрету

Күтілетін

нәтиже:

оқушылар ағылшынша өзін таныстыруды, сәлемдесу түрлерін, өзінің мекенін, өзінің көңіл күйін, отбасы жайында айтып үйренеді

р/с

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Сағат

саны

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер

Модульдердің кіріктірілуі

Бағалау

Ресурстар

1

About myself

Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзін таныстыруды, өзі туралы айтуды үйрету

1

Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзін таныстыруды, өзі туралы айтуды үйренеді

Тренинг

Топқа бөліну

Сөзбе сөз қайталау «Жұптық жұмыс » әдісі

«Интервью» әдісі

Автор орындығы

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Дәптер, парақша, маркер

2

Лексикамен жұмыс, There is…

There are…

құрылымы

Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде бар деп айтуды үйрету

1

Сабақ барысында оқушылар ағылшын тілінде бар деп айтуды үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау «Жұптық жұмыс » әдісі

Оқулықпен жұмыс

Рөлдік ойын

Өзін таныстыру

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

«If you are happy» музыкасы, маркер, парақша

3

«Tom talks about his flat» мәтінімен жұмыс

Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзінің пәтері жайында айтқызып үйрету

1

Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзінің пәтері жайында айтып үйренеді


Тренинг

Топқа бөлу

Тыңдау

«Сөзбе сөз қайталау» әдісі

«Жұптық жұмыс » әдісі

Оқулықпен жұмыс

Рөлдік ойын

Тауып көр

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Мәтіндер, магнитофон, смайликтер


4

«My flat» мәтінімен жұмыс, монолог құру

Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзінің пәтері жайында айтқызып үйрету

1

Сабақ барысында оқушыларға ағылшын тілінде өзінің пәтері жайында айтып үйренеді


Тренинг

Топқа бөлу

Тыңдау

«Сөзбе сөз қайталау» әдісі

«Жұптық жұмыс » әдісі

Оқулықпен жұмыс

Рөлдік ойын

Кім шапшаң

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Мәтін жазылған парақшалар, смайликтер

5

Test yourself


Формативті бағалау

Парақшалар, тест

Тараудың тақырыбы:

Food, clothes, shopping (7 hours)

Мақсаты:

Оқушыларды ағылшын тілінде тағамдарды атауға,түстерді ағылшын тілінде айтуға, Have got/has got құрылымын сөйлеу дағдысында қолдана білуге үйрету

Күтілетін

нәтиже:

Оқушылар ағылшын тілінде тағамдарды атауға,түстерді ағылшын тілінде айтуға, Have got/has got құрылымын сөйлеу дағдысында қолдана білуге үйренеді

р/с

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Сағат

саны

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер

Модульдердің кіріктірілуі

Бағалау

Ресурстар

6

Traditional food in G.B

Traditional food in G.B мәтінімен таныстыру

Traditional food in G.B мәтінімен танысады

Тренинг

Топқа бөліну

Сөзбе сөз қайталау «Жұптық жұмыс » әдісі

«Интервью» әдісі

Галлереяға саяхат

Сиқырлы сызғыш

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация, мәтін

7

Have got/has got құрылымы

Have got/has got құрылымын түсіндіру, қолдана білуге үйрету

Have got/has got құрылымын қолдана білуге үйренеді

Тренинг

Топқа бөліну

Сөзбе сөз қайталау «Жұптық жұмыс » әдісі

Топтық жұмыс

Автор орындығы

«Нысана » әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация, дәптер, фигуралар

8

Breakfast in my family(диалог құру)

Have got/has got құрылымын қолдану арқылы ағылшын тілінде диалог құруға үйрету

Have got/has got құрылымын қолдану арқылы ағылшын тілінде диалог құруға үйренеді

Тренинг

Топқа бөліну

Сөзбе сөз қайталау

Топтық жұмыс

Эссе жазу

Автор орындығы

«Бағдаршам » әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Дәптер, маркер

9

Colours

Оқушыларға ағылшын тілінде түстерді атауға үйрету

Оқушыларға ағылшын тілінде түстерді атауға үйренеді

Тренинг

Топқа бөліну

Сөзбе сөз қайталау

ЖИГСО

Ойлан тап

Топ басшысының бағалауы

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Тустер презентациясы

10

My favourite colours

My favourite colours тақырыбына сәйкес диалог құрып, айтуға үйрету

My favourite colours тақырыбына сәйкес диалог құрып, айтуға үйренеді

Тренинг

Топқа бөліну

Сөзбе сөз қайталау

Топпен жұмыс

«Интервью» әдісі

Рольдік ойын

Көршісін бағалау

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Дәптер, маркерлер, қағаздар

11

Shopping with Mrs.Richard (topic)

Shopping with Mrs.Richard топигін оқи отыра, жаңа сөздермен таныстыру

Shopping with Mrs.Richard топигін оқи отыра, жаңа сөздермен танысады

Тренинг

Топқа бөліну

Сөзбе сөз қайталау

Топпен жұмыс

Топтық таныстырылым

«Сиқырлы сызғыш » әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Мәтін, фигуралар, стиккер

12

How I buy my…(монолог құру)

How I buy my…(skirt, shoes, shirt, boots) тақырыбында сөйлеуге үйрету

How I buy my…(skirt, shoes, shirt, boots) тақырыбында сөйлеуге үйренеді

Формативті бағалау

Дәптер, қалам

Тараудың тақырыбы:

Seasons, weather (7 hours)

Мақсаты:

Оқушыларды ағылшын тілінде жыл мезгілдерін атауға, ауа-райы туралы айта білуге, монолог құруға үйрету

Күтілетін

нәтиже:

Оқушылар ағылшын тілінде жыл мезгілдерін атауға, ауа-райы туралы айта білуге, монолог құруға үйренеді

р/с

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Сағат

саны

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер

Модульдердің кіріктірілуі

Бағалау

Ресурстар

13

Seasons

Оқушыларға ағылшын тілінде жыл мезгілдерін айта алуға үйрету

Оқушыларға ағылшын тілінде жыл мезгілдерін айта алуға үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Ойлан тап

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

«Бағдаршам» әдісі

Топ басшының бағалауы

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация. дәптер

14

Work with thematical picture

Жыл мезгіліне байланысты суретке ағылшын тілінде әңгіме құруға үйрету

Жыл мезгіліне байланысты суретке ағылшын тілінде әңгіме құруға үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Көзбен көретін айғақтарды жіктеу

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Рольдік ойын

Сиқырлы сызғыш


СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Тематикалық суреттер

15

Weather (text)

Weather мәтініндегі жаңа сөздермен таныстыру

Weather мәтініндегі жаңа сөздермен танысады

Тренинг

Топқа бөлу

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Семантикалық карта

Ашық тест

Топ басшының бағалауы


СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Мәтін, презентация

16

Articles a/an

Белгілілік және белгісіздік артиклін түсіндіру, дұрыс қолдана білуге үйрету

Белгілілік және белгісіздік артиклін түсініп, дұрыс қолдана білуге үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Ашық тест

«Бағдаршам» әдісі

Топ басшының бағалауы

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация, маркер, парақша

17

Verb to be

«to be» етістігін түсіндіру, дұрыс қолдана білуге үйрету

«to be» етістігін дұрыс қолдана білуге үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Венн диаграммасы

Топпен жұмыс

«Пирамида» әдісі


СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация, маркер, парақша

18

«Summer», «Autumn» (read and translate)

«Summer», «Autumn» мәтінімен таныстыру

«Summer», «Autumn» мәтінімен танысады

Тренинг

Топқа бөлу

Ойлан тап

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

«Бағдаршам» әдісі

Топ басшының бағалауы

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Мәтін, презентация

19

«My favourite season» ( write an essay)

«My favourite season» эссе жазуға үйрену

«My favourite season» таұырыбында эссе жазуға үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Ашық тест

«Бағдаршам» әдісі

Топ басшының бағалауы

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Дәптер, қалам

Тараудың тақырыбы:

Travelling (5 hours)

Мақсаты:

Оқушыларды транспорт түрлерін ағылшын тілінде айта білуге, орын демеуліктерін дұрыс қолдана білуге үйрету

Күтілетін

нәтиже:

Оқушылар транспорт түрлерін ағылшын тілінде айта білуге, орын демеуліктерін дұрыс қолдана білуге үйренеді

р/с

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Сағат

саны

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер

Модульдердің кіріктірілуі

Бағалау

Ресурстар

20

Transport

Train, plane, ship, car, bus, motorbike, bike сөздерімен таныстыру

Train, plane, ship, car, bus, motorbike, bike сөздерімен танысады

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Топпен жұмыс

Эссе жазу

Автор орындығы

«Пирамида» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация, маркер, парақша

21

Train

Train мәтінімен таныстыру, travelling тақырыбында ой-қозғау

Train мәтінімен таныстыру, travelling тақырыбында ой-қозғап, сөйлеп үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Постер қорғау

«Сиқырлы сызғыш» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Мәтін, парақша

22

Prepositions of place

Ағылшын тіліндегі орын демеуліктерін түсіндіру, қолдана білуге үйрету

Ағылшын тіліндегі орын демеуліктерін дұрыс қолдана білуге үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Оқулықпен жұмыс

Кім шапшаң?

Рольдік ойын

2 жұлдыз 1 тілек


СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация, маркер, парақша

23

Kinds of transport

Оқушыларды транспорт түрлерімен таныстыру, ағылшын тілінде сөйлеуге үйрету

Оқушыларды транспорт түрлерімен танысып, ағылшын тілінде сөйлеуге үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Диалогты тыңдау

Сөзбе сөз қайталау

Топтастыру

Топпен жұмыс

Постер қорғау

Жұптық бағалау


СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация, музыка, маркер, қалам

24

Travelling by ship

Travelling тақырыбын бекіту, тақырыпты меңгергендігін тексеру

Travelling тақырыбын бекіту, тақырыпты меңгергендігін тексеру

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Постер қорғау

«Сиқырлы сызғыш» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Презентация, музыка, маркер, қалам

Тараудың тақырыбы:

Cities (6 hours)

Мақсаты:

Оқушыларды Қазақстан елін ағылшын тілінде таныстыра білуге, көркем ғимараттарын ағылшын тілінде атауға, сын есімнің салыстырмалы шырайларын дұрыс қолдана білуге үйрету

Күтілетін

нәтиже:

Оқушыларды Қазақстан елін ағылшын тілінде таныстыра білуге, көркем ғимараттарын ағылшын тілінде атауға, сын есімнің салыстырмалы шырайларын дұрыс қолдана білуге үйренеді

р/с

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Сағат

саны

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер

Модульдердің кіріктірілуі

Бағалау

Ресурстар

25

Welcome to Kazakhstan

Оқушыларды Қазақстан елін ағылшын тілінде таныстыра білуге үйрету

Оқушылар Қазақстан елін ағылшын тілінде таныстыра білуге үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Топпен жұмыс

Эссе жазу

Автор орындығы

«Пирамида» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Суреттер,презентация, маркер, қалам

26

Astana is the capital of Kazakhstan

Астана туралы ағылшын тілінде таныстыра білуге үйрету

Астана туралы ағылшын тілінде таныстыра білуге үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Постер қорғау

«Сиқырлы сызғыш» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Суреттер,презентация, маркер, қалам

27

Degrees of comparison

Салыстырмалы шыраймен таныстыру

Салыстырмалы шыраймен танысып, жаттығу жасайды

Тренинг

Ойлан тап

Тест

Бағдаршам әдісі

Көршісін бағалау

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Перзентация, маркер, дәптер

28

Sightseeings of our country

Қазақстанның көрнекі жерлерін ағылшын тілінде таныстыруға үйрету

Қазақстанның көрнекі жерлерін ағылшын тілінде таныстыруға үйренеді

Тренинг

Ойлан тап

Топтастыру

Семантикалық карта

Топ басшысының бағалауы

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Суреттер, парақша, маркер

29

Control work

Оқушылардың алған білімдерін тексеру

Оқушылардың алған білімдерін тексеру арқылы, білімдерін жетілдіреді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Топпен жұмыс

Эссе жазу

Автор орындығы

«Пирамида» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Дәптер, қалам

30

Kazakhstan is my motherland (монолог құру)

Оқушылардың алған білімдерін бекіту мақсатында Kazakhstan is my motherland тақырыбында монолог құрып, айтуға үйрету

Kazakhstan is my motherland тақырыбында монолог құрып, айтуға үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Постер қорғау

«Сиқырлы сызғыш» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Дәптер, қалам

Тараудың тақырыбы:

My school (4 hours)

Мақсаты:

Оқушыларды ағылшын тілінде мектеп туралы сөйлеуге үйрету

Күтілетін

нәтиже:

Оқушылар ағылшын тілінде мектеп туралы сөйлеуге үйренеді

р/с

Сабақтың тақырыбы

Сабақтың мақсаты

Сағат

саны

Мерзімі

Күтілетін нәтиже

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер

Модульдердің кіріктірілуі

Бағалау

Ресурстар

31

My school (text)

School, education, timetable, classroom,desk , chair сөздерімен таныстыру

School, education, timetable, classroom,desk , chair сөздерімен танысады

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Топпен жұмыс

Эссе жазу

Автор орындығы

«Пирамида» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Перзентация, маркер, дәптер

32

My school day.speaking

Canteen, call сөздерімен таныстырып, My school day тақырыбында сөйлей алуға үйрету

Canteen, call сөздерімен таныстырып, My school day тақырыбында сөйлей алуға үйренеді

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Мәтінмен жұмыс

Жұппен жұмыс

Топпен жұмыс

Постер қорғау

«Сиқырлы сызғыш» әдісі

СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Перзентация, маркер, дәптер

33

Test youself

Жыл бойы алған білімдерін тексеру

Жыл бойы алған білімдерін қайталайды

Тренинг

Топқа бөлу

Сөзбе сөз қайталау

Оқулықпен жұмыс

Кім шапшаң?

Рольдік ойын

2 жұлдыз 1 тілек


СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Дәптер, қалам

34

Revision lesson

Жыл бойы алған білімдерін қайталау

Жыл бойы алған білімдерін қайталайды

Тренинг

Топқа бөлу

Диалогты тыңдау

Сөзбе сөз қайталау

Топтастыру

Топпен жұмыс

Постер қорғау

Жұптық бағалау


СТО

Жас ерекшелігін ескеру

Оқушылардың көшбасшылық қасиеттерін дамыту

Бағалау

Формативті бағалау

Перзентация, маркер, дәптер



© 2010-2022