- Преподавателю
- Иностранные языки
- Урок по английскому языку The Royal family
Урок по английскому языку The Royal family
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 7 класс |
Тип | Презентации |
Автор | Имангалиева Л.А. |
Дата | 04.09.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Ағылшын тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары.
Сыныбы: 7б
Күні:
Сабақтың тақырыбы
The Royal family
Мақсаты
Ұлыбританиядағы ақсүйектердің жанұясы туралы мәтіні арқылы Past Perfect шағының жасалу жолын меңгеру.
Күтілетін нәтижелер
А: Ұлыбританиядағы ақсүйектердің жанұясын, туыстық атауларын мәтін негізінде таниды.
В: Past Perfect шағын қолданып, сөйлемдер құрайды.
С: Тақырыпқа байланысты карточкада берілетін тапсырмаларға диалог құрайды, сұрақтар қойып, оларға жауап береді.
Табыс критерийі
А: Ұлыбританиядағы ақсүйектердің жанұясын, туыстық атауларын мәтін негізінде тану.
В: Past Perfect шағын қолданып, сөйлемдер құрау.
С: Тақырыпқа байланысты карточкада берілетін тапсырмаларға диалог құру, сұрақтар қою, оларға жауап беру.
Тапсырмалар
2,3,4,5,6,7
Керекті жабдықтар
Ноутбук, проектор, бейнежазба, презентация, мәтін, флипчарт, түрлі - түсті бояулар, карточкамен жұмыс, сөздік.
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері
Уақыты
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
10 мин
Сыныпты топқа бөлу: "Түрлі -түсті лента" əдісі арқылы оқушылар лентаның артында жазылған сандармен бөлінеді.
«Бинго» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Оқушыларға тапсырма беттері үлестіріледі, оның ішінде өткен тақырып бойынша сұрақтар бар, сол сұрақтарға кім бірінші болып жауап береді, сол кісі бинго деп айтады.
«Бағдаршам» әдісі арқылы өзара бағалау.
Табыс критерийін ұсыну.
Оқушылар топқа лентадағы сандар арқылы бөлінеді.
Әдіс арқылы үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді.
Тұсаукесер
7 мин
Watching the video.
Watch the video and determine the theme of the lesson.
What is the theme of our lesson?
What are we going to speak about?
What are we going to study?
Well, that`s right. Today, we speak about the Queen. Have you seen Queen Elizabeth 2? Have you seen her on TV? Of course, you may see her in different programs and news.
First of all, Do you know the UK?
- How many parts does the UK consist of? What are they? What are their capitals?
- What languages are spoken in England, Wales, Scotland and Northern Ireland?
- How many people live in Britain?
- What is The Union Jack?
- What are the emblems of England, Wales, Scotland and Northern Ireland?
Бейнежазба көреді. Бейнежазба көргеннен кейін, сұрақтарға жауап беру арқылы кім туралы және қандай тақырып екенін анықтап, өз ойларымен жеткізеді.
Ұлыбритания туралы сұрақтар қоя отырып, оқушылар естеріне символы, тілі, халқы және неше бөлікке бөлінетінін айтады.
Негізгі бөлім
23 мин
We'll see a presentation about Royal Family. Тақырыпқа сәйкес мәтін үлестіріледі, оқушылар мәтінмен жұмыстанып, «Ыстық картоп» тәсілі бойынша топпен постер жасау.
« Басбармақ » арқылы өзара бағалау.
Жұптық жұмыс: карточка арқылы өздеріне тақырып таңдап алып, сол тақырып бойынша бір - бірімен сөйлесіп, сұрақтар қойып, жұмыстанады.
Берілген сөйлемдерді Past Perfect шағына айналдыру.
Оқушылар мәтінмен жұмыстанады, « Ыстық картоп » әдісі арқылы постер жасайды.
«Басбармақ» арқылы өзара бағалайды.
Оқушылар тақырып таңдау арқылы диалог құрады, бір - біріне сұрақтар дайындап, сол сұрақтарға жауап береді.
Оқушыларға сөйлемдер беріледі, оны Past Perfect шағына айналдырады.
Қорытынды
5 мин
«Серпілген сауал» әдісі арқылы бекіту сұрақтары беріледі.
1. By whom is the British royal family headed at present?
2. When was Queen Elizabeth crowned?
3. What did Queen Elizabeth study as a child?
4. What tradition did she start?
5. When was the Queen's husband born?
6. What does he take a great interest in?
7. Who did Prince Charles marry?
8. What are the names of the Queen's other children?
Кері байланыс: «Бес саусақ».
Табыс критерийі арқылы өзін -өзі бағалау.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар пікірі тыңдалынады.
Criteria
Date:___________ Form: __________
Name: ________________________________________
№
Criteria
Point
All point
1
I know about Royal family and their names in Great Britain.
0 1 2 3 4 5
2
I make up sentences using the tense Past Perfect.
0 1 2 3 4 5
3
I ask and answer the questions on this theme and make up a dialogue.
0 1 2 3 4 5
13-15 point - «5»
10-12 point - «4»
7 - 9 point - «3»
Criteria
Date:___________ Form: __________
Name: ________________________________________
№
Criteria
Point
All point
1
I know about Royal family and their names in Great Britain.
0 1 2 3 4 5
2
I make up sentences using the tense Past Perfect.
0 1 2 3 4 5
3
I ask and answer the questions on this theme and make up a dialogue.
0 1 2 3 4 5
13-15 point - «5»
10-12 point - «4»
7 - 9 point - «3»
Appendix 1
Bingo
1. How many parts does the Palace of Westminster consist of?
a) one
b) two
c) three
3. Who writes the Queen's Speech?
a) the Queen
b) the Government
c) the Lord Chancellor
5. Whose shoe should a Conservative touch?
a) David Lloyd George's
b) Winston Churchill's
c) The Queen's
7. When can you see the Mace in the House of Commons?
a) It's always there
b) Only when the Queen comes,
c) When the House is debating.
2. What are the main colours of the Houses of Parliament?
a) gold, red and blue
b) gold, green and red
c) red and green
4. Which are Britain's two main political parties?
a) Democratic, Republican and Conservative
b) Conservative and Democratic
c) Labour and Conservative
6. Why do MPs sometimes sit on the steps?
a) There are more MPs than seats in the House of Commons,
b) It's a part of an old tradition,
c) It's a punishment for those who are late.
8. How old is Westminster Hall?
a) more than a thousand years old
b) more than a hundred years old
c) more than four hundred years old
Appendix 1
Bingo
1.What is Parliament made up of?
3.Are the members of the House of Lords elected?
5.What do Britons think about this system?
7.Who can win the seat?
2.Who is the Head of State?
4. Which are Britain's two main political parties?
6. Why do MPs sometimes sit on the steps?
8. How old is Westminster Hall?
Appendix 2
Name: ___________________________ Form: ______
I know
I want to know
I learn
Appendix 2
Name: ___________________________ Form: ______
I know
I want to know
I learn