- Преподавателю
- Иностранные языки
- 7 класс table manners
7 класс table manners
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 7 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Кокумбаева А.О. |
Дата | 13.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Сыныбы: 7ә Мерзімі: 27.11.2015 жыл
Сабақтың тақырыбы: Table manners
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға дастарханда отыру мәдениетін, жаңа сөздерді, тамақ ішу әдептілігін үйрету.
Күтілетін нәтижелер:
Барлық оқушылар: дастарханда отыру мәдениеті туралы жаңа сөздерді айта алады.
Оқушылардың басым бөлігі: дастарханда отыру мәдениетін сипаттап айтады.
Кейбір оқушылар: жаңа сөздермен сөйлем құрай алады.
Сабақтың әдісі: СТО, диалогтық оқыту, АКТ.
Тәсілі: топпен жұмыс
Ресурстары: интербелсенді тақта, таратпалы тапсырмалар, стикер.
Дереккөздері: оқулық, интернет желісі
Пәнаралық байланыс: музыка, өзін-өзі тану,қазақ тілі.
Сабақтың барысы:
№
Уақыты
Оқытушының іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ресурстар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2 минут
1минут
6 минут
2 минут
5 минут
4 минут
4 минут
5 минут
2 минут
3 минут
5 минут
4 минут
2 минут
-
I.Ұйымдастырукезеңі Психологиялық ахуал
-
Together, together
-
Together, every day
-
Together, together
-
We work and play
Топқа бөлу. Түстер арқылы бөлу. I'll divide into 3 groups. You must choose your favourite colours.
II.Үй тапсырмасын тексеру. Checking up the home task. What was your home task for today? It was ex.12 on page 83.Are you ready?
III. «Миға шабуыл» What should you do before you go to the table? What should you you do before you start eating?
Let's begin our lesson. Today we'll talk about table manners Table manners are the rules of etiquette used while eating which may also include the appropriate use of utensils.
IV. Pre - task. New words.
-
Table manners - дастархан мәдениеті
-
Sit up straight - түзу отыру
-
Eat with your fingers - қолымен жеу
-
Put your elboys - шынтағыңды қою
-
Put your dirty - кір нәрсені қою
-
Mouth full - ауыз тола
-
Lick your fingers - қолды жалау
V. Presentation
Fill in the blanks with should/ shouldn't
-
You ___________ wash your hands before eating.
-
You ___________ sit up straight.
-
You ___________ eat with your fingers.
-
You ___________ put your elbows on the table.
-
You ___________ talk with your mouth full.
-
You ___________ lick your fingers.
-
You __________ say "Thank you" after the meal.
Match the questions with the answers.Ex.2 p.85
Teacher
Student
VI. Relaxing time
VII.Practice Ex.3 p.86
Picture 1. (read)
Picture 2.(listen to music)
Picture 3. (blow at)
Ex.5 Put some or any
Ex.6 In pairs ask ask and answer the questions about the food in fridge.
VIII. Production
The title of the game «Korzhyn»
IX. Evoluation
-
home task
Open your diaries and write down your home tasks for the next lesson. Ex. 4(b,c) to learn bye heart the new words.
-
giving marks
Today we worked hard. I'll give marks who was very activity.
The lеsson is over good bye!
Амандасады
Түстерді таңдап топқа бөлінеді.
Тапсырманы орындайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Жаңа сөздерді қайталап,естеріне сақтайды.
Модальды етістікті қолдана отырып,жазады.
Сәйкесін табады.
Суретпен жұмыс.
Дәптермен жұмыс
Диалогты оқу
Карточкалар
Үй тапсырмасын алады.
Түрлі-түсті стикер
Слайд
Таратпалы тапсырма
Оқулық
Қоржын
Қожбанбет би атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бекітемін
Мектеп директоры
_____________________
Ж.Н.Досмаилова
«Table manners»
(grade 7)
Тексерген:
Оқу ісінің меңгерушісі
___________ Байдосова М.М
Ағылшын тілі пәнінің мұғалімі Кокумбаева А.О.
2015-2016 оқу жылы
T: Good afternoon dear girls and boys! I am very glad to see you.
P: Good afternoon teacher,
Good afternoon to you.
Good afternoon lesson,
We are glad to see you.
В) Conversation with duty
T: Who is on duty today?
T: Who is absent?
T: What date is it today?
T: What day is it today?
T: What month is it now?
T: What season is it now?
С) Phonetic drill
/i/
This fish has a thick fin,
That fish has a thin fin
ІІ. Checking up the home task
Ex. 13, at p. 84
Present Simple
Past Simple
Present Perfect
Future
is drunk
was invented
have been produced
will be drunk
is sold
was given
has been made
were sold
have been used
was opened
IІІ. Pre-task
Table manners [teibl mænәs] дастархан мәдениеті
Sit up straight [sit up streit]түзу отыру
Eat with your fingers [i:t wið jo: fiŋə] қолымен жеу
Put your elbows [put jo: elbou] шынтағыңды қою
Put your dirty [ put jo: də:ti] кір нәрсені қою
Mouth full [mauθ ful] ауыз тола
Lick your fingers [lik jo: fiŋə] қолды жалау
-
Presentation
-
"Table manners"
-
You should sit up straight
-
You shouldn't eat with your fingers
-
You shouldn't put your elbows on the table
-
You should put your dirty knife, spoon and fork on your plate
-
You shouldn't talk with your mouth full
-
You shouldn't lick your fingers
-
You should say "Thank you" after the meal.
1.Grammar: should/ought to модальдік етістіктері
should/ought to - модальдақ етістігі көбінесе ақыл, кеңес, тілекті білдіреді.
Should етістігінің орнына ought to модальдық етістігін пайдалануға болады. Бұл етістіктердің лексикалық мағынасы бірдей.
Сөйлемнің барлық түрлерінде қолданылады. Болымсыз және сұраулы сөйлемді құрастыру үшін көмекші етістіктерін қажет етпейді.
1.Practice
Ex 1. p. 85 Write sentences saying what you do when you sit down at a table. Use always, sometimes, never
-
When I finish eating I always put my knife an fork together on my plate
-
When I finish eating I always washing my hands
-
Sometimes - I sometimes read when I am eating
-
I sometimes watch TV when I am eating
-
Never - I never use a knife when I eat fish dishes
-
I never use knife when I eat
-
I never read when I am eating
Ex 2 p. 85 The teacher asked some questions about table manners. The students answered them. Match the questions with the answers.
Teacher:
-
What is the correct way to sit at the table?
-
Do you use your knife or your fork to take a slice of bread from the table?
-
How do you cut your meat?
-
What do you do with the spoon after stirring your tea?
-
What do you say if you like the dish very much?
-
What do you say if you dislike the dish?
-
Where do you keep your book or newspaper during a meal, on the table or your lap?
-
C Sit strait and close to the table. Don't put your elbows on the table.
-
E Your hand is quite correct to get a slice of bread for yourself.
-
F It is wrong first to cut all the meat on your plate in small pieces and then
eat it. Cut off a slice, eat it and then cut another slice.
-
G Don't leave the spoon in your glass while drinking. Put it on your saucer.
-
B It tastes really fine. It was very delicious
-
D Keep your impressions to yourself, its impolite towards the
hostess
-
A Nowhere near the table. Reading at meals is a bad habit and impolite
towards others.
1.Relaxing time.
To sing a song "If you are happy"
VII. Consolidate the new theme
T: Children look at the blackboard. Grandmother Loo is taking her grandchildren out to eat. But they don't have good table manners. Look at the picture and say which child she is talking to.
Example:
-
Grandmother Loo tells Bill not to put his elbows on the table.
-
Grandmother Loo tells Jane not eat with her fingers.
-
Grandmother Loo tells John sit up straight
-
Grandmother Loo tells Bob not lick his knife
-
Grandmother Loo tells Alice put her dirty knife and fork on the plate
-
Grandmother Loo tells Tom not lick his fingers
VIII. Production
1.A) Giving home task
Ex 4 (b,с), p. 87. Read the text. Give a title to it.
1.B) Giving marks
Сабақ №17
Сабақтың тақырыбы: Table manners.
Жалпы мақсаты:Тамақтану әдебі туралы әңгімелесу. Саналатын және саналмайтын зат есімдерді ажырата білу.
-
Күтілетін нәтижелер
А)тақырып бойынша берілген мәтінді, сөздерді оқи алады, және түсінеді.
В) Саналатын және саналмайтын зат есімдерді ажырата алады.
С) Өтілген тақырыптар бойынша топик айта алады, постер құрап қорғай алады.
Сабақ түрі
Жаңа материалды меңгерту. Ізденіс сабақ.
Тапсырмалар
Сұрақ - жауап, деңгейлік тапсырмалар, СТО - ның әдіс - тәсілдері.
Керекті жабдықтар
Слайдтар, суреттер, флипчарт, маркер, постер.
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Кіріспе
Сәлемдесу,түгелдеу.
Оқушылардың құрал-жабдығын тексеру.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Сергіту сәті: Шеңбер болып тұрғызып. Шапшаңдық, ұшқырлық ерекшеліктерін байқау мақсатында сергіту жаттығуын жасаттым. Топқа бөлу.
І топ - «Breakfast»
ІІ топ - «Dinner»
ІІІ топ - «Supper»
Топтық ережені есте сақтау тапсырылады.
Оқушыларды топтарға бөле отырып тақырыптағы негізгі түйінді табуға бағыт беру. Ерекшеліктерді, негізгі қасиеттерді анықтату.
Үй тапсырмасы:
Әр топ мәтінді ролдерге бөліп көрініс құрап келу, жаңа сөздерді жаттау.
Үй тапсырмасының өлшемдері:
1. Тақырыптан ауытқымау.
2. Сөздерді дұрыс айту.
3. Уақытты тиімді пайдалану.
Оқушыларға жеке деңгейлік тапсырмалар беріледі.
-
Тапсырма. Сөйлемдерді толықтыр. (myself, yourself)
Do not pay for me. I will pay_________.
The old lady sat in the corner talking to____.
The party was very wonderful. I enjoyed _____.
2 тапсырма. Cұрақтарға жауап бер.
1.Do you wash your hair yourself ?
2. Do you clean your room yourself ?
3. Does your father repair things in the house himself ?
Барлық оқушылар қатысады.
Алдында құрған топтық ережені ұстанады.
Топтық талқыға салады, ойланады. Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Ізденеді.
Оқушылар өздері келіскендей мәтіндегі ақылды солдат пен сараң әйелдің арасындағы әңгімені қысқаша көрсетеді.
Тапсырманы оқушы карточкадан орындайды.
Тұсаукесер
Белгілі бір әдісті пайдалана отырып, жаңа материалдың негізгі ұғымдарын бұрынғы білімді еске түсіре отырып береді.
Сөздікпен жұмыс:
Table manner- дастархан мәдениеті
Sit up straight- түзу отыру
Eat with your fingers- тамақты қолмен жеу
Put your elbows- шынтағын қою
Mouth full- ауызын толтыра
Lick your fingers- қолды жалау.
Оқушылар сөздерді қайталайды, сөздік дәптерлеріне жазады.
Негізгі бөлім
Presentation.
Table manners are very important if you eat in a restaurant or at home.
Look at the board and listen to me attentively.
-
You should sit straight.
-
You should not eat with your fingers.
-
You should not put your elbows on the table.
-
You should not talk with your mouth full.
-
You should not lick your fingers.
-
You should say "Thank you" after the meal.
-
Оқушыларды топтарға бөле отырып, тақырыптағы негізгі түйінді табуға бағыт беру. Ерекшеліктерді, негізгі қасиеттерді анықтату.
Негізгі бөлімнің өлшемдері:
-
Сауаттылық
-
Нақты жауап
-
Қосымша ізденуі.
-
Сұрақтың дұрыс қойылуы
-
Топтарға тапсырма беру.
Оқушыларға топта орындауға оқулықтағы 2-жаттығу беріледі.Жаттығуда берілген сұрақтар мен жауаптарды сәйкестендіру керек. Әр топқа 2 сұрақтан бөліп беріледі. Оны оқушылар топта бірігіп талдап, флипчартқа жазып қорғайды.
Тапсырманың өлшемдері:
-
Жауаптары толық, жүйелі, дәлді болуы керек.
-
Топ мүшелерінің барлығы қатысу керек.
-
Берілген уақыттан аспау керек.
Жаңа материалдағы білімді түсінгенін анықтау үшін, диологтық байланыс жасау. Оқушылардың ойларын өзгеше түрде сұрау. Болжам жасату т.б.
Топтық талқыға салады, ойланады.
Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Ізденеді.
Берілген сұрақтардың жауаптарын бірігіп табады, топта талқылайды.
Қорытынды
Бағалау.
Үйге тапсырма.