Поурочные конспекты по английскому языку на тему Океан и киты (7 класс)

Раздел Иностранные языки
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат rar
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспарлау 19

Күні:

Пәні: Ағылшын тілі

Сынып: 7

Сабақтың тақырыбы

Step2 Ocean world and whales.

Сабақтың мақсаты

Мұхиттар әлеміне байланысты оқушылардың білімдерін тиянақтап, нығайту.

Теориялық блімдерін практикамен ұштастыру.

Логикалық қабілеттерін дамыту.

Оқытудың нәтижелері

Мұхиттар әлеміне байланысты білімдерін тиянақтайды.

Теориялық блімдерін практикамен ұштасады.

Логикалық қабілеті артады.

Негізгі дерек-көздер

Плакат, маркер, бағалау парақшасы, қима қағаздар

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

2 минут

2 минут

Топқа бөлу

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Джиксо әдісі арқылы 1,2 санау арқылы топқа бөлінеді.

Шаттық шеңберін құрып, бір-бірлерне жылы тілектер айту арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырды.

Жаңа сабақтың таныстырылымы

4 минут


7 минут

Білу. «Жадылық серуен» әдісі бойынша жаңа тақырыпты өткен сабақпен байланыстырып сұрақ қою.

Түсіну. «Фиш Боун» әдісі бойынша жаңа сабақтың мазмұнымен таныстыру.

Өтілген материалды сұрақтарға жауап беру арқылы естеріне түсіріп, есте сақтау қабілеттері артады.

Балық қаңқаларына жаңа тақырыпқа сәйкес терминдер жазып, оның себептерін дәлелдейді.

Сыныптасын критериалды бағалау.

Басбармақты көтеру, төмен түсру арқылы формативті бағалау.

Оқулық


Плакат, маркер, бағалау парақшасы

Жаңа сабақты қолдану

10 минут



5 минут

Қолдану. «Мозайка» әдісі бойынша алған білімдерін практикада ұштастыру.


Талдау. Жаңа тақырыпқа байланысты жұптық әңгіме жүргізу.

4-ке бөлінген қима қағаздардағы жаттығу жұмыстарын орындап, мозайка құрастырады.


Жұпқа бөлініп, Мұхиттар әлемі туралы әңгімелеседі, пікір алмасады.

Сыныптасын критериалды бағалау.

Басбармақты көтеру, төмен түсру арқылы формативті бағалау.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, өзара бағалау жасайды.

Қима қағаздар, бағалау парақшасы


Қима қағаздар, бағалау парақшасы

Сергіту сәті

3 минут

Видеоролик көрсету арқылы сергіту сәтін өткізу.

Жануарлар әлемі туралы видеоролик көріп, сергіп қалады.

АКТ

Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут

Жинақтау. «Аквариум» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылау.

Жаңа тақырыпқа байланысты бір топтан оқушы шығып ой айтады, келесі топ мүшесі жалғастырады.

Сыныптасын критериалды бағалау.

Басбармақты көтеру, төмен түсру арқылы формативті бағалау.

3минут

Бағалау. Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, сыныптасын бағалату.

Басбармақты жоғары, төмен көтеру арқылы формативті бағалау.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, бір-бірлерін бағалайды.

Басбармақты жоғары, төмен көтеріп ынталанады.

Сыныптасын критериалды бағалау.

Басбармақты көтеру, төмен түсру арқылы формативті бағалау.

бағалау парақшасы

3 минут

Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға стикерге жауаптарын жазғызу.

Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға жауапты стикерге түсіріп, рефлексия парағына леді.

Рефлексия парағы, стикер

1 минут

Үйге тапсырма беру. -жаттығу.

Күнделікке жазып алады.

Күнделік





Қысқа мерзімді жоспарлау 20

Күні:

Пәні: Ағылшын тілі

Сынып: 7

Сабақтың тақырыбы

Animals are in danger

Сабақтың мақсаты

Теориялық материалдарды жүйелі, тиянақты баяндауға дағдыландыру.

Шығармашылық қаблеттерін дамыту.

Оқытудың нәтижелері

Диалогтық қарым-қатынасқа түседі.

Бағалайды.

Белсенділігін танытады.

Негізгі дерек-көздер

Плакат, маркер, бағалау парақшасы, смайликтер, күлтежапырақшалар

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау, Ақпараттық-коммуникативтік технологияларды оқыту

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

2 минут


2 минут


5 минут

Топқа бөлу


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Үй тапсырмасын сұрау.

«Миға шабуыл» әдісі бойынша өткен сабақта өтілген тақырыптан сұрақ қою арқылы үй тапсырмасын бекітемін.

Жазбаша жазып келген жаттығуларын интербелсенді тақтадан жаттығудың дұрыс нұсқасын көрсету арқылы топтық бағалау жүргіземін.

Түрлі-түсті стикерлермен 6 оқушыдан 2 топқа бөлінеді.

Стикерге бір-бірлеріне тілек жазып, плакатқа іледі.

Берілгентсұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты естеріне түсіреді. Интербелсенді тақтадан үйге берілген жаттығудың дұрыс нұсқасын топ басшысы топ мүшелерініңүй тапсырмасын тексеріп, бағалап шығады.



Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

Түрлі-түсті стикерлер.

Стикерлер, жүрек салынған плакат.

Бағалау парақшасы, смайликтер.

Жаңа сабақтың таныстырылымы

14

минут


«Ой қозғау» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамын.

Интербелсенді тақтадан 5 сөйлем көрестіп, тапсырма беремін.

1.

2.

3.

4.

5.

Өтілген тақырыпты естеріне түсіріп, берілген сөйлемді аударып, жаңа сөздерді тауып, дәлелдемелерін постерге түсіреді. Қорғайды.

Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, маркер, оқулық, интербелсенді тақта.

Жаңа сабақты қолдану

10 минут



«Күлтежапырақшалар» әдісі бойынша оқулықтағы жаттығулармен жұмыс жасатамын.

ЖАТТЫҒУЛАРДЫ ЖАЗ



Күлтежапырақшаларда берілген жаттығу жұмыстарын топтасып орындап, күлтежапырақшаны құрайды. Дәлелдейді. Қорғайды.


Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, смайликтер, плакат, күлтежапырақшалар, оқулық.

Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын.

Интербелсенді тақтадан аңдарға төніп тұрған қатер туралы суреттерін көрсетіп, қайсысы жалғаусыз ғаламторға жататынын тапқызызамын.

Интербелсенді тақтадан көрсетілген суреттердің ішінен аңдарға төніп тұрған қатер туралы жеке ойланып, жұптасып, бөлісіп табады. Қорғайды.

Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, смайликтер, интербелсенді тақта.

3минут

Бағалау. Топтық бағалау жүргіземін.

Смайликтермен формативті бағалаймын.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.

Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтерді көрсетіп, ынталанады.

Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, смайликтер, интербелсенді тақта.

3 минут

Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға стикерге жауаптарын жазғызу.

Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға жауапты стикерге түсіріп, рефлексия парағына леді.

Рефлексия парағы, стикер

1 минут

Үйге тапсырма беру. Эссе жаздыру.

Күнделікке жазып алады.

Күнделік









Қысқа мерзімді жоспарлау 21

Күні:

Пәні: Ағылшын тілі

Сынып: 7

Сабақтың тақырыбы

Step4 The green world

Сабақтың мақсаты

Диалогтық оқыту арқылы жаңа тақырып туралы ұғындыру.

Өз бетінше жұмыстандыра отырып, ойлау, өз ойын жеткізе блу дағдыларын дамыту.

Сөйлеу мәдениетін қалыптастыру.

Оқытудың нәтижелері

Диалогтық қарым-қатынасқа түсе отырып, жаңа тақырып туралы ұғынады.

Сөйлеу мәдениеті қалыптасады.

Негізгі дерек-көздер

Плакат, маркер, бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау және оқу, Оқытудағы басару және көшбасшылық.

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

2 минут

2 минут


5 минут

Топқа бөлу

«Сиқырлы алаң» әдісі бойынша стикерге осы сабақтан не күтетінін жаздыру арқылы сыныпта ынтамақтастық атмосферасын қалыптастырамын.

«Ыстық орындық» әдісі бойынша үй тапсырмасын бекітемін.


Мақал-мәтелмен 4 оқушыдан 6 топқа бөлінеді.

Берілген стикерге сабақтан күтілетін нәтижелерн жазып, сиқырлы алаңға іледі.

Әр топтан бір оқушы шығып, үйде жазып келген эсселерін оқиды. Келесі топтың оқушысы эсседен толықтауыштық қатынасы бар сөйлемді тапқыздырады.



Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратегиясы бойынша формативті бағалау.

Таратпа қағаздар

Сиқырлы алаң деп жазылған қима сөздер, стикерлер

Оқушы дәптері, бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар.

Жаңа сабақтың таныстырылымы

12

минут


«Ақылдың 6 ойлау қалпағы» әдісі топтық жұмыс орындатамын.

Интербелсенді тақтадан мәтінді көрсетіп, 6 топқа тапсырма беремін.

Мұғалімнің тапсырмасын мұқият тыңдап, топтасып орындайды.

Ақ қалпақ - Мәтінді баяндайды.

Сары қалпақ - жасыл әлем туралы эссе жазады.

Жасыл қалпақ - Мәтіннен тірек сөздерді тауып, талдайды.

Қызыл қалпақ - эмоциясын білдіреді.

Қара қалпақ - қарсы пікір айтады.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратегиясы бойынша формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар, 6 түсті қалпақтар.

Жаңа сабақты қолдану

12 минут



«Бағдаршам» стратегиясын ықпалдастыра отырып, оқулықтағы жаттығуларды орындатамын.

Қима қағаздарға оқулықта жазылған тапсырмаларды 6 топқа бөліп беремін.

Тапсырмаларды жаз.

Қима қағаздарда берілген жаттығуларды топта орындап, қорғайды.

Бағдаршам түстері бойынша өз-өздерін бағалайды.

Жасыл түс- толық түсіндім

Сары түс - жартылай түсіндім

Қызыл түс - мүлдем түсінбедім.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратегиясы бойынша формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар

Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут

«Өрмекшінің торы» әдісі бойынша жаңа сабақты қорытындылаймын.

Оқушыларды шеңбер қылып тұрғызып, бір-бірлеріне сұрақ-жауап өткізу.

Шеңбер болып тұрып, жаңа тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап өткізу арқылы өрмекшінің торын құрастырады.

Өз-өзін критериалды бағалау.

«Бағдаршам» стратегиясы бойынша формативті бағалау.

Бағалау парақшасы, түрлі-түсті фишкалар

3минут

Бағалау. Топтық бағалау жүргіземін.

Смайликтермен формативті бағалаймын.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ басшысы топ мүшелерін бағалайды.

Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтерді көрсетіп, ынталанады.

Топтық бағалау.

Смайликтермен формативті бағалау

Бағалау парақшасы, смайликтер, интербелсенді тақта.

3 минут

Рефлексия. «Сиқырлы алаң» әдісі бойынша сабақтың басында қабырғаға ілген стикерді алдырып, сабақта күткен мақсатына жете алдыма, не үйренгісі келеді туралы жаздырып, қабырғаға ілдіртемін.

Сабақтың басында қабырғаға ілген стикерлерін алып, сабақта күткен нәтижелеріне жеткен, жетпегендері туралы жазып, қайта қабырғаға іледі.

Ауызша мақтау, маақтау арқылы формативті бағалау.

Стикерлер.

1 минут

Үйге тапсырма беру. Тест құрастыру.

Күнделікке жазып алады.

Күнделік




Қысқа мерзімді жоспарлау 22

Күні:

Пәні: Ағылшын тілі

Сынып: 7

Сабақтың тақырыбы

Step4 The green world. Saquare

Сабақтың мақсаты

Жаңа тақырып туралы білімдерін жүйелеу, бекіту.

Ауызша-жазбашажүйелі сөйлеу тілін дамыту.

Шығармашылық қабілеттерін шыңдау.

Оқытудың нәтижелері

Жаңа тақырып туралы білімдерін бектеді.

Жүйелі сөйлеу тілін дамытады.

Шығармашылық қабілеттері шыңдайды.

Негізгі дерек-көздер

Плакат, маркер, бағалау парақшасы, стикерлер

Модульдің кіріктірілуі

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Оқыту үшін бағалау және оқудағы үшін бағалау

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

2 минут

2 минут


5 минут

Топқа бөлу

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


Кәмпиттермен 6 оқушыдан 2 топқа бөлінеді.

Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жылы лебіздер айтып, гүл беру арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады.



Кәмпиттер

Гүлдер

Жаңа сабақтың таныстырылымы

14

минут


«Ассосиация» әдісі бойынша мейрам туралы постер жасату.

Жасыл әлем, кактус туралы білгендерін постерге түсіріп, қорғайды.

Түстермен бағалау

Түрлі-түсті стикерлер, плакат, маркер

Жаңа сабақты қолдану

10 минут



«Білім ағашы» стратегиясы бойынша оқулықтағы жаттығулармен жұмыс жасату.


Оқулықтағы жаттығуларды орындап, қорғайды. Жаттығудың түсінген, түсінбегені туралы ой бөлісіп, стикерлерді білім ағашына жабыстырады.


Түстермен бағалау

Түрлі-түсті стикерлер, оқулық, ағаш салынған плакат

Жаңа сабақты қорытындылау

5 минут

«Ой қозғау» әдісі бойынша жасыл түс, кактус туралы эссе жаздыру.

Жаңа сөздерді қолданып, эссе жазады.

Түстермен бағалау

Түрлі-түсті стикерлер, оқушы дәптері

3минут

Түстермен бағалау

Оқу мотивациясы артады.

Түрлі-түсті стикерлер

3 минут

Рефлексия. Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға стикерге жауаптарын жазғызу.

Не білдім? Не білгім келеді? Не білемін? Деген сұрақтарға жауапты стикерге түсіріп, рефлексия парағына леді.

Рефлексия парағы, стикер

1 минут

Үйге тапсырма беру.

Күнделікке жазып алады.

Күнделік







© 2010-2022