«Гүл өсіру»

Тақырыбы: Менің  сүйікті  ісім- гүл өсіру.   Мақсаты:1.Білімділік: Оқушыларға гүлдің адам  өмірі үшін  пайдасы және  оның түрлері, өсіріп баптау  жайында  жан-жақты  мағұлмат бере  отырып  тапсырмалар  орындату.                                           2.Тәрбиелік: Оқушыларды  гүлді аялап, қадірлей білуге, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу. 3.Дамытушылық: Жаңа  сөздермен  таныстырып,  сөздік қорын,жаңылтпаш жаттатып,жұмбақтар шештіру арқылы ой-өрісін,сабақ барысында  гүл  жайында  білімдерін  жетілдіру. «Адасқан  әріптер» ойынын ойнату. Әріптерді орына орналастырып,гүл атауын жазу.Қазақ тіліне тән дыбыстарды атау.     1.Раушан. 2.Қалампыр.3.Қызғалдақ.
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні: Қазақ тілі

Күні: 11.12.2013

Сыныбы: 2 «а»

Тақырыбы: Менің сүйікті ісім- гүл өсіру.

Мақсаты:

1.Білімділік: Оқушыларға гүлдің адам өмірі үшін пайдасы және оның түрлері, өсіріп баптау жайында жан-жақты мағұлмат бере отырып тапсырмалар орындату.

2.Тәрбиелік: Оқушыларды гүлді аялап, қадірлей білуге, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа тәрбиелеу.

3.Дамытушылық: Жаңа сөздермен таныстырып, сөздік қорын,жаңылтпаш жаттатып,жұмбақтар шештіру арқылы ой-өрісін,сабақ барысында гүл жайында білімдерін жетілдіру.

Сабақтың түрі: Аралас

Сабақта қолданылатын әдіс- тәсілдер: Сұрақ-жауп, түсіндіру,пікір алмасу әдістерін қолдану.

Көрнекілігі: Интерактивті тақта, сызбалар, суреттер.

Пәнаралық байланыс: Дүниетану

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу, ә) түгелдеу, б) оқушылардың назарын сабаққа аудару.

II.Үй тапсырмасын сұрау: 3- тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.

Бұл кім?

Ол не істеп отыр?

Бұл менің- ...

Ол ... отыр.

III.Үй тапсырмасын пысықтау.

IV. Қызығушылығын Ояту. Жұмбақ шешу.

Адамдардың бәрі әдемілігіне қызығады,

Су құймаса сәні бұзылады. (Гүл)

«Гүл өсіру»

V.Негізгі кезеңі. ( Танымдық кезең).

Сөздікпен жұмыс:

Аулада- во дворе

Гүл- цветок

Өсіру- растит

Суғару-поливат

«Гүл өсіру» ойынын ойнату. Ұяшықтағы тапсырмалармен жұмыс жүргізу.

1.Ұяшық.Оқулықтағы 1,2-тапсырмаларды орындау.

Оқулықпен жұмыс:

1-тапсырма.Сөздер мен сөз тіркестерін оқы,аудар.

Гүл - цветок

Әемі гүл - красивой цветок

Көп гүл - много цветов

Гүл өсіру - растит цветок

Гүл суғару - поливать цветы

Дәптермен жұмыс.

2- тапсырма.Біліп ал.

Гүл атауларын буынға бөлір жазу.Қыз- ғал-дақ, рау-шан,Қа-лам-пыр,түй-ме-дақ.

2.Ұяшық. «Адасқан әріптер» ойынын ойнату.

Әріптерді орына орналастырып,гүл атауын жазу.Қазақ тіліне тән дыбыстарды атау.

1.Раушан. 2.Қалампыр.3.Қызғалдақ.

Сергіту сәті:

«Гүл өсіру»

3.Ұяшық.Оқулықпен жұмыс.

3-тапсырма.Мәтінді оқы.Мәтінді ауызша мазмұндау.

Бұлар - Санжар мен Самат. Олар аулада жүр. Самат гүл отырғызды. Санжар гүлдерді суғарды. Олар гүлдерді жақсы көреді

4.Ұяшық. «Кім шапшаң?» ойынын ойнату.Жаңылтпашты жаңылмай айту.

Бақбақ бақта бар,

Бақада бақта бар.

«Гүл өсіру»

Оқулықпен жұмыс.

5- тапсырма.Сұрақ-жауапты оқы,сөйлеп үйрен.

  • Бұлар не?

  • Бұлар - гүлдер.

  • Қандай гүлдер?

  • Үй гүлдері.

  • Олар қандай?

  • Олар әдемі.

  • Қайда тұр?

  • Терезеде тұр.

  • Неше гүл?

  • Екі гүл.

VI.Қорытындылау. Сұрақ-жауап арқылы.

VII.Үйге тапсырма: 4,6- тапсырмаларды орындап келу. (61,62 беттер.)

Күнделікті енді ашайық
Үй тапсырмасын жазайық.
Гүл өсіру туралы алған білімді,
Ұмытпай есте сақтайық.

VIII.Оқушылардың білімін бағалау.

© 2010-2022