Ағылшын тілінен 7 сыныпқа арналған орта мерзімді жоспар

Раздел Иностранные языки
Класс 7 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

"Қаралды"

Бірлестік жетекшісі

Хаттама №_______

__________А.К.Нурмаганбетова

"____"______2016ж.


"Келісемін"

Оқу ісінің меңгерушісі

__________Н.Б.Нұрмағанбетов

"____"________2016ж.

"Бекітемін"

Мектеп директоры

__________Б.И.Омарханов

"______"____2016ж.



ТІЗБЕКТЕЛГЕН САБАҚТАР ТОПТАМАСЫНЫҢ ОРТА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЫ



Сыныбы: 7-сынып

Пәні: Ағылшын тілі, Алматы: Атамұра, 2012 ж.

Авторлары: Т.Аяпова, З.Әбілдаева, Ж.Тұтбаева

Оқу жүктемесі: аптасына - 2 сағат, оқу жылында 68 сағат.

Пән мұғалімі: Игликова А.Б.







Жоспар төмендегі құжаттарды негізге ала отырып жасалды:

Оқу бағдарламасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 тамыздағы № 1080 қаулысымен бекітілген Орта білім берудің (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру) мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына сәйкес әзірленген Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 3 сәуірде №115 бұйрығымен бекітілген жалпы білім беретін мектептің 5-9 сыныптарына арналған «Тіл және әдебиет» білім саласы пәндерінің оқу бағдарламалары (Астана, 2013) негізінде әзірленді.





Ағылшын тілі пәні бойынша орта мерзімді жоспарлау

7 сынып

Жалпы мақсат: Бағдарламаның жеті модуль идеясын өзара ықпалдастыра отырып «Ас қабылдау» тарауы бойынша оқушылардың жаңа сөздерді меңгеруі арқылы өзін- өзі реттейтін, сыни тұрғыдан ойлайтын, сөздік қоры жетілген тұлға дайындау.









Оқытудың негізгі міндеттері


Жұмыс тәртібі, оқытудың әдіс-тәсілдері

Оқытудың нәтижелері

Бағалау, оқыту үшін бағалау

Барлығын сабақ тарту

Негізгі дереккөздер

1/10

- "Саналатын және саналмайтын" зат есімдерді ажырата білу және түсіну;

«Күлімсіреу»

Мақсат: жағымды психологиялық ахуал тудыру.

«Жеміс, көкөніс, сусын»

Мақсат: топқа бөлу.

«Алтын ереже»

Мақсат: сабақ барысына ортақ ұстаным қалыптастыру.

«Миға шабуыл»

Мақсат: берілген суреттердің ішіндегі қай зат саналатынын, қайсысы саналмайтынын ажырату.

«Ойлан, жұптас, талқыла»

Мақсат: а) берілген суреттерді кестеге орналастыру;

ә) өз нұсқаларын тексеру арқылы түсіну.

«+, -,Ағылшын тілінен 7 сыныпқа арналған орта мерзімді жоспар »

Мақсат: кері байланыс орнату.

-"Саналатын және саналмайтын" зат есімдерді ажырата біледі және түсінеді;



3 топ бір-бірінің жұмысын ауызша бағалайды

«Бас бармақ»


«Шапалақ»


«Жарайсыңдар!»

«+, -, Ағылшын тілінен 7 сыныпқа арналған орта мерзімді жоспар »

Барлығы қатысады.

А- өз білімін көрсетеді;

B- орташа белсенділік танытады;

C- жауап беруге талпынады;

Барлығы қатысады.

Жеміс, көкөніс, сусын аттары

Топ атаулары жазылған парақшалар Маркерлер

Оқулық

Презентация

Тақырып: Грамматика.Саналатын және саналмайтын зат есімдер

- алған білімді қолдана отырып "Саналатын және саналмайтын" зат есімдерді туралы ой тұжырымдау, салыстыру және талдау;

«Семантикалық карта»

Мақсат: интерактивті тақтада ұсынылған кестені толтыру арқылы сабақта АКТ-ні еркін пайдалануға дағдылану

«Биші скелет»

Мақсат: сергіту сәті.

-алған білімді қолдана отырып "Саналатын және саналмайтын" зат есімдерді туралы ой тұжырымдайды, салыстырады және талдайды;

Жапондық бағалау

Бас бармақ

Барлығы қатысады

Оқулық

Интерактивті тақта

-лексикалық және грамматикалық білімді жинақтап жазбаша ой түйіндей отырып өзін-өзі бағалау

«3 минуттық эссе»

Мақсат: білімді жинақтап жазбаша ой түйіндеу

«Чемодан, себет, еттартқыш»

Мақсат: кері байланыс жасай отырып, өзін-өзі бағалау

-өз ойларын білдіре алады;

- білімді жинақтап жазбаша ой түйіндей отырып өзін-өзі бағалай алады.

«Бағалау парақшасы»

А- өз білімін көрсетеді;

B - белсенділік танытады;

C- білімді меңгереді, қолданады.

Сағат

Бағалау парақшасы

Кері байланыс

Стикерлер

Оқулық

2/11

- өткен артикльдар тақырыбы бойынша еске түсіріп, жаңа лексикалық мағлұматтарды білу, түсіну;

«Тыныштық күй»

Мақсат: жайлы психологиялық ахуал тудыру

«Қытай қағазы»

Мақсат: үй тапсырмасын сұрау

«Стикердегі сандар»

Мақсат: топқа бөлу.

«Овация»

Мақсат: сұрақтар арқылы ұнайтын, ұнамайтын тағамдарды анықтау.

«Себеттегі сөздер»

Мақсат: үйренген жаңа сөздерді өз сөздік қорына салу.

- өткен артикльдар тақырыбы бойынша еске түсіріп, жаңа лексикалық мағлұматтарды біледі, түсінеді;


«Бас бармақ»

«Өте жақсы!»

А- өз білімін көрсетеді;

B- белсенділік танытады;

C- жауап беруге талпынады;


Көңілді бас бармақтар

Доп


Оқулық

Тақырып: Кафе және ресторанға бару

- сөйлеу тілін дамыту, тағамдар түрлері мен әзірлеу жолдары туралы білетін ақпаратты қолдану;

«Пісір, түсіндір»

Мақсат: тез дайындалатын тағамдар түрлерін айту.

«Ханзада. Ханшайым. Айдаһар»

Мақсат: сергіту сәті.

- сөйлеу тілін дамыту, тағамдар түрлері мен әзірлеу жолдары туралы білетін ақпаратты қолдану;

«Түрлі - түсті асықтар»

Мадақтау

Барлығы қатысады

Постер

Маркер

Түрлі- түсті асықтар

Интерактивті тақта

-жекелей және топтық іс-әрекеттерде жаңа білімді жинақтау, өз меңгеру деңгейін бағалау.

«Ойлан, жұптас, талқыла»

Мақсат: кафе немесе ресторан қызметкерлері болып топ ішінде бөлінген рөлдер бойынша өз міндетін орындау арқылы шағын көрініс көрсету.

-жекелей және топтық іс-әрекеттерде жаңа білімдері жинақтайды, өз меңгеру деңгейін бағалайды.

«Оскар» сыйлығы

«2Ағылшын тілінен 7 сыныпқа арналған орта мерзімді жоспар, 1 тілек»

«Критериалды бағалау парақша»

А- өз білімін белсенді көрсетеді;

B - шапшаңдық танытады;

C- өз өмірімен байланыстырып, идея ұсынады;

«Оскар» сыйлығының мүсіні

Кері байланыс Бағалау парақшалары

Оқулық

3/12

-дастархан әзірлеуге қажетті тағамдар туралы білу, жаңа сөздерді дұрыс айтылу жолын түсіну;

«Жылы жүрек»

Мақсат: бір-біріне жылы сөздермен тілек білдіру

«Өрмекші торы»

Мақсат: үй тапсырмасын тексеру

«Туған күнің қашан?»

Мақсат: топқа бөлу

«Ғажайып сандық»

Мақсат: сандық ішінде жасырылған затты анықтау

«Себеттегі сөздер»

Мақсат: көрген жаңа сөздерді өз сөздік қорына салу.

-дастархан әзірлеуге қажетті тағамдары туралы біледі, жаңа сөздерді дұрыс айтылу жолын түсінеді;

Жапондық бағалау


Тамаша!

А- өз білімін көрсетеді;

B - орташа белсенділік танытады;

C- жауап беруге тырысады;

Жіп

Сурет қиындылары

Сандық

Стол жабдықтауға Арналған құралдар

Интерактивті тақта Презентация

Тақырып: Дастарханды әзірлеу

-жаңа сөздерді ас мәзірін дайындауда қолдану, топта талдау;

«Боксшы»

Мақсат: ойды сергітіп, бойды жазу.

«Ас мәзірі»

Мақсат: сыни тұрғыдан ойлана отырып жаңа сөздерді ас мәзірін дайындауда топтастырып, қолдана білу.

-жаңа сөздерді ас мәзірін дайындауда қолданады, топта талдайды;

Жұпта бірін- бірі бағалау

«1Ағылшын тілінен 7 сыныпқа арналған орта мерзімді жоспар, 1 тілек»

Барлығы қатысады

Ақ қағаз

Түрлі - түсті қағаз Маркер

Постер

-дұрыс сұрақ қоюда алған ақпаратты жинақтау және нақты жауап беру арқылы өзін-өзі бағалау.

«Автобус аялдамасы».

Мақсат: дұрыс сұрақ қоя білуде және нақты жауап жазуда шапшаңдық таныту.

«Барлық күш үйлесімділікте»

Мақсат: кері байланыс орнату.

-дұрыс сұрақ қоюда алған ақпаратты жинақтайды және нақты жауап беру арқылы өзін-өзі бағалайды.

«Блоб ағашы»

А- өз білімін көрсетеді, белсенділік танытады;

B - дұрыс жауап жазып, белсенділік танытады;

C- шапшаң болуға тырысады;

Ақ қағаз


Постер

Стикерлер

Интернет желісі

4/13

-тамақ әзірлеу жолдары туралы білу, тағамдар дәмінің сәйкестігін түсіну;

«Көңілді күн»

Мақсат: жайлы психологиялық ахуал тудыру.

«Үйден 5 сөз»

Мақсат: үй тапсырмасын тексеру

«Түрлі-түсті стикер»

Мақсат: топқа бөлу

«Ой ашар»

Мақсат: сүйікті тағамның дұрыс құрамын анықтау және әзірлеу жолын ұсыну.

«2 жұлдыз, 1 тілек»

Мақсат: сыныптастары айтып шыққан рецептерден ең ұнаған екеуін, кемшілігі бар біреуін айту.

-тамақ әзірлеу жолдары туралы біледі, тағамдар дәмінің сәйкестігін түсінеді

«Көңілді смайликтер»


Бәрекелді!

А- өз білімін көрсетеді

B - орташа белсенділік танытады

C- білімді меңгереді

Интерактивті тақта

Әр түрлі жіптер

Ақ қағаз

Маркер


Стикерлер

Тақырып: Тамақты әзірлеудің жолдары.

-дұрыс оқу дағдылары бойынша үйренген білімін қолдану, мәтіннің мазмұнын талдау;

«Мұрын - құлақ»

Мақсат: сергіту сәті.

«Адасқан сөздер»

Мақсат: орындары ауысып кеткен сөздерді реттеп дұрыс сөйлем құрастыру

-дұрыс оқу дағдылары бойынша үйренген білімін қолданады, мәтіннің мазмұнын талдайды

Жарайсыңдар!

Барлығына ортақ тапсырма

Таратпа сөздер

-тамақтар әзірлеу жолдарын жинақтау, айырмашылығы мен артықшылығын атап көрсету арқылы топтық бағалау.

«Оқы - тоқта»

Мақсат: мәтін бөліктерін оқи отырып түсіну, бөліктерді ретімен жинақтау.

«Чемодан, себет, еттартқыш»

Мақсат: кері байланыс жасай отырып, өзін-өзі бағалау

-тамақтар әзірлеу жолдарын жинақтайды, айырмашылығы мен артықшылығын атап көрсету арқылы топтық бағалауға үйренеді.

Жапондық бағалау


Критериалды бағалау парақшасы

А- ойын нақты жеткізе алады;

B - белсенділік танытады;

C- білімді меңгереді, өз ойын қысқаша жеткізеді.

Таратпа мәтін үзінділері

Оқулық

Кері байланыс

Стикер



© 2010-2022