Сабақтың тақырыбы Жамбыл Жабаев

Раздел Иностранные языки
Класс 11 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Жас мұғалімдермен атқарылатын жұмыс жоспары.

Мақсаты: педагогикалық шеберлікті арттыру және теориялық білімдерін жетілдіру сұрақтары бойынша мұғалімге практикалық көмек беру;

Міндеттері:

  1. Жас мұғалімдердің өзін-өзі үзбей жетілдіру қажеттілігін қалыптастыру.

  2. Оқушыларды білім беру мен тәрбиелеуде жаңа түр мен әдістерді қолдануын қалыптастыру;

  3. Нормативті-құқықтық құжаттармен таныстыру;

  4. Жаңа оқу жылында жас мамандардың бастапқы қажеттіліктерін анықтау және әдістемелік жұмыстың түрін таңдау;

Жұмыс түрі:

  1. Теория бойынша сөз сөйлеу;

  2. Психологпен, тәжірибелі ұстаздармен, оқу ісінің орынбасарымен кезедесу;

  3. Ашық сабақтар(мастер-класс), психологиялық тренингтер;

  4. Іскерлік ойындар;

  5. Семинарлар;

  6. Сауалнама жүргізу, микрозерттеулер;

Жұмыс мазмұны


Мерзімі


Жауапты(лар)


Күтілетін

нәтиже

1

2

3

4

5

1

Жас мамандарды тамыз маслихатына қатыстыру

тамыз

Мектеп әкімшілігі

Маслихатқа қатысу

2

Жас мамандарға қатысты нормативтік-құқықтық құжаттармен жұмыс (жеңілдіктер, квоталар т.б)

тамыз

Мектеп әкімшілігі.

Кәсіподақ ұйымының төрағасы

Құжаттармен жұмыс

3

Мектеп бойынша жас мұғалімдердің және жаңадан келген мамандардың тізімін анықтау

тамыз

Мектеп әкімшілігі

жас мамандардың тізімі

4

Жас мамандармен сұхбаттасу, жеке есеп парағын толтыру

қыркүйек

А.Жаныгулова

Сұхбат, жеке епес парағы,

5

Мектеп тәртібі мен жарғысымен таныстыру

қыркүйек

А.Жаныгулова

Бұйрық, жарғы

6

Жас мамандарға көмек көрсету мақсатында тәлімгерлерді тағайындау

қыркүйек

А.Жаныгулова ӘБ жетекшілері

Тәлімгерлерді тағайындау

7

Тәлімгердің жас мамандармен жүргізілетін жұмыс жоспарын бекіту

қыркүйек

А.Жаныгулова

тәлімгерлер

жұмыс жоспары

8

Жас мамандарды ӘБ -терге енгізу

қыркүйек

ӘБ жетекшілері

ӘБ-те атқарылатын жұмыстар

9

Оқу-тәрбие үрдісіне қатысты нормативтк құжаттар мен оқу бағдарламасының мазмұнын зерттеу

қыркүйек

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Құжаттармен жұмыс

10

1. Оқу жоспары-бағдарлама-тақырыптық жоспар-сабақ жоспары. Сабақ мақсатын қою (дамыту, тәрбиелеу, білімділік).

қыркүйек

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Құжатпен жұмыс

11

Мектеп құжаттарын жүргізу жайлы нұсқаулар (сынып журналын толтыру, жүргізу және тексеру, оқушылар дәптері мен күнделігі)

қыркүйек

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Құжатпен жұмыс

12

Элективті курстар бағдарламаларын, тақырыптық және сабақ жоспарларын құрастыру.

қыркүйек

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Құжатпен жұмыс

13

«Жас мамандар» мектебінің отырыстары

Айына 1 рет

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Әдістемелік көмек беру

14

Күнделікті сабақ жоспарын қадағалау

үнемі

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Сабақ жоспарлары

15

Жас маманның әдістемелік папкасын жабдықтауға көмектесу

үнемі

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Құжатпен жұмыс

16

Пәнге байланысты әдістемелік газет-журналдарға жазылуға басшылық ету

Жыл бойы

Тәлімгерлер

Әдістемелік газет-журналдар

17

Әдістемелік көмек көрсету мақсатында тәлімгер ұстаздың жас маман сабағына қатынасуы

Жыл бойы

Тәлімгер ұстаз

Сабаққа қатысу парағы

18

Жас мамандармен психологиялық қолдау

Жыл бойы

Мектеп психологі

ұсыныстар

19

Жас мамандарды ОӘК-мен қатму

Жыл бойы

Мектеп кітапханашысы

ОӘК

20

«Шебер-сынып» , дөңгелеу үстелдер, практикум, семинарлар, іскерлік ойындар ұйымдастыру

Жоспар бойынша

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Шаралардың өткізілуі

21

Жас мамандар онкүндігін өткізу

наурыз

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Шаралардың өткізілуі

22

«Жас маман-2012» байқауын өткізу

сәуір

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Шаралардың өткізілуі







Бекітемін:_______________________

Мектеп директоры А.Жаныгулова


Жалтыр жалпы орта білім беретін мектебінің

жас мұғалімдермен атқарылатын жұмыс жоспары.

2012-2013 оқу жылы

Мақсаты: педагогикалық шеберлікті арттыру және теориялық білімдерін жетілдіру сұрақтары бойынша мұғалімге практикалық көмек беру;

Міндеттері:

  1. Жас мұғалімдердің өзін-өзі үзбей жетілдіру қажеттілігін қалыптастыру.

  2. Оқушыларды білім беру мен тәрбиелеуде жаңа түр мен әдістерді қолдануын қалыптастыру;

  3. Нормативті-құқықтық құжаттармен таныстыру;

  4. Жаңа оқу жылында жас мамандардың бастапқы қажеттіліктерін анықтау және әдістемелік жұмыстың түрін таңдау;

Жұмыс түрі:

  1. Теория бойынша сөз сөйлеу;

  2. Психологпен, тәжірибелі ұстаздармен, оқу ісінің орынбасарымен кезедесу;

  3. Ашық сабақтар(мастер-класс), психологиялық тренингтер;

  4. Іскерлік ойындар;

  5. Семинарлар;

  6. Сауалнама жүргізу, микрозерттеулер;

Жұмыс мазмұны


Мерзімі


Жауапты(лар)


Күтілетін

нәтиже

1

2

3

4

5

1

Жас мамандарды тамыз маслихатына қатыстыру

тамыз

Мектеп әкімшілігі

Маслихатқа қатысу

2

Жас мамандарға қатысты нормативтік-құқықтық құжаттармен жұмыс (жеңілдіктер, квоталар т.б)

тамыз

Мектеп әкімшілігі.

Кәсіподақ ұйымының төрағасы

Құжаттармен жұмыс

3

Мектеп бойынша жас мұғалімдердің және жаңадан келген мамандардың тізімін анықтау

тамыз

Мектеп әкімшілігі

жас мамандардың тізімі

4

Жас мамандармен сұхбаттасу, жеке есеп парағын толтыру

қыркүйек

А.Жаныгулова

Сұхбат, жеке епес парағы,

5

Мектеп тәртібі мен жарғысымен таныстыру

қыркүйек

А.Жаныгулова

Бұйрық, жарғы

6

Жас мамандарға көмек көрсету мақсатында тәлімгерлерді тағайындау

қыркүйек

А.Жаныгулова ӘБ жетекшілері

Тәлімгерлерді тағайындау

7

Тәлімгердің жас мамандармен жүргізілетін жұмыс жоспарын бекіту

қыркүйек

А.Жаныгулова

тәлімгерлер

жұмыс жоспары

8

Жас мамандарды ӘБ -терге енгізу

қыркүйек

ӘБ жетекшілері

ӘБ-те атқарылатын жұмыстар

9

Оқу-тәрбие үрдісіне қатысты нормативтк құжаттар мен оқу бағдарламасының мазмұнын зерттеу

қыркүйек

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Құжаттармен жұмыс

10

1. Оқу жоспары-бағдарлама-тақырыптық жоспар-сабақ жоспары. Сабақ мақсатын қою (дамыту, тәрбиелеу, білімділік).

қыркүйек

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Құжатпен жұмыс

11

Мектеп құжаттарын жүргізу жайлы нұсқаулар (сынып журналын толтыру, жүргізу және тексеру, оқушылар дәптері мен күнделігі)

қыркүйек

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Құжатпен жұмыс

12

Элективті курстар бағдарламаларын, тақырыптық және сабақ жоспарларын құрастыру.

қыркүйек

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Құжатпен жұмыс

13

«Жас мамандар» мектебінің отырыстары

Айына 1 рет

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Әдістемелік көмек беру

14

Күнделікті сабақ жоспарын қадағалау

үнемі

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Сабақ жоспарлары

15

Жас маманның әдістемелік папкасын жабдықтауға көмектесу

үнемі

Э.Базылбаева

ӘБ жетекшілері

Құжатпен жұмыс

16

Пәнге байланысты әдістемелік газет-журналдарға жазылуға басшылық ету

Жыл бойы

Тәлімгерлер

Әдістемелік газет-журналдар

17

Әдістемелік көмек көрсету мақсатында тәлімгер ұстаздың жас маман сабағына қатынасуы

Жыл бойы

Тәлімгер ұстаз

Сабаққа қатысу парағы

18

Жас мамандармен психологиялық қолдау

Жыл бойы

Мектеп психологі

ұсыныстар

19

Жас мамандарды ОӘК-мен қатму

Жыл бойы

Мектеп кітапханашысы

ОӘК

20

«Шебер-сынып» , дөңгелеу үстелдер, практикум, семинарлар, іскерлік ойындар ұйымдастыру

Жоспар бойынша

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Шаралардың өткізілуі

21

Жас мамандар онкүндігін өткізу

наурыз

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Шаралардың өткізілуі

22

«Жас маман-2012» байқауын өткізу

сәуір

Э.Базылбаева

тәлімгерлер

Шаралардың өткізілуі







Тақырыбы: «Ұстаздың білім-біліктілігі - өз шығармашылығы мен оқушылар жемісінің кепілі»

Тақырыбы

мерзімі

Түрі

Жауапты


1

Сабақ жоспарларын құрастыру бойынша практикум.

  • Күнтізбелік жоспарларды құрастыру ережесі

  • Сабақ жоспарларын жазу үлгісі

  • Сабақтың үш бірдей дидактикалық мақсаттылығы

қыркүйек

практикум

Майташева С.С

2

Мектеп құжаттарын жүргізу практикумы

  • Сынып журналдарын жүргізу ережесі

  • Дәптерлерді тексеру ережесі

  • Күнделіктерді тексеру ережесі

қазан

практикум

Майташева С.С

3

1. Семинар. Мұғалім портфолиосы. Портфолио мазмұны.

Портфолио презентациясы

қараша

семинар

Майташева С.С

4

1. Сынып тәрбие жоспарының жүйелі-рөльдік моделі ( сынып жетекші жұмысының диагностикасы, мақсаттарының жобаланыу, ұжым бірлігі мен дамыту жолындағы іс-әрекеті, оқушы тәртіптілігін бағалау шарттары.)

желтоқсан

Отырыс


Майташева С.С


5

Практикум. «Қазіргі заманғы сабақ» әдістемелік нұсқауы

Сабақ құрылымы, кезеңдері

Сабақ талдауына қойылатын талаптар

Сабақ түрлері мен типтері

Баяндама «Жаңа ақпараттық технологияның шығармашылық қабілет дамытудағы рөлі»

қаңтар

Практикум

Майташева С.С


6

«Сабақтың өзіндік талдауы-мұғалімнің кәсіптік шеберлігін қалыптастыру шарттарының бірі» практикум

наурыз

практикум

Майташева С.С

7

Өзара сабаққа қатысу. Сабақтың сараптамасы мен өзіндік талдау жасау Сабақтың талдауы мен өзін-өзі талдауы «Сабақта тәртіпке қалай қол жеткізуге болады?» тақырыбында пікірталас.

«Жас маман-2013» байқауының ережесін талқылау

сәуір

Пікірталас

Майташева С.С

6.

2. Жас маман мектебінің жұмысын қорытындылау.

3. Жас маманның кәсіби қиыншылықтарын айқындау мақсатындағы сауалнама, жас маманның ұжымда өзін-өзі сезіну дәрежесін анықтау.

мамыр

Отырыс

Майташева С.С



Жас мамандар отырысының

№ 5 хаттамасы

Қатысқандар: 5 16 наурыз 2012 ж

Қатыспағандар:1(Байжуманов Г)

Күн тәртібінде:

Практикум тақырыбы: «Сабақтың өзіндік талдауы-мұғалімнің кәсіптік шеберлігін қалыптастыру шарттарының бірі»


Тыңдалды. Оқу ісінің меңгерушісі Э.Базылбаева «Сабақтың өзіндік талдауы-мұғалімнің кәсіптік шеберлігін қалыптастыру шарттарының бірі» тақырыбының мақсаты мен жұмыс жоспарымен таныстырды.

Мақсаты:

  • Сабақты өзіндік талдаудың мұғалімнің педагогикалық шеберлігіне әсерін анықтау.

  • Сабаққа сапалы өзіндік талдау жасауға нұсқау беру.

  • Сабаққа дайындалуда өзіндік талдауды қолдану тәжірибесімен алмасу.

  • Қорытындысы бойынша нұсқаулар дайындау.

Өзін-өзі талдауға қойылатын талаптар:

I. Талдауға алынған сабақтың оқылатын тақырып бойынша сабақтар жүйесіндегі алатын орнын анықтау, сабақтың мақсаттарын және жоспарының орындалуын негіздеу.

II. Сыныпқа мінездеме беру, осы сабаққа іріктелген оқу материалын дәлелдеу, оқушылармен жүйелі түрде орындаған тапсырмаларды, жаттығуларды және білімдерін бағалау

III. Сабақтың әдістемелерін таңдауды дәлелдеу, осы әдістемелердің сабақтың мақсаттары мен мазмұнына және қойылған міндеттерді шешуіне сәйкестігін бағалау.

IV. Мұғалім сабаққа қанағаттанды ма немесе қанағаттанбады ма?

Сабақта қол жеткен нәтижелерді бағалау және негіздеу және белгіленген кемшіліктерді жою шараларын анықтау.

Мұғалімге сауалнама берілді.
«Мұғалім әрекетіндегі сабаққа өзіндік талдаудың рөлі»

Мен сабаққа талдау жасаймын:

Тек үлгерімі төмен сыныптарда;

Тек уақытым болғанда;

Тек ашық сабақтарда;

Тек әкімшіліктің талабымен;

Өзімнің әр сабағымда талдау жасаймын.

Әр жас маман өздерінің өткізген сабақтарына өзіндік талдау жасады.

Пікірталас өткізілді.

Шешімі:

  1. Өзін-өзі талдау талаптары орындалсын;

  2. Әр сабаққа талдау жүргізілсін;


Төрайымы: Э.Базылбаева

Хатшы: С.Мурат


Жас мамандар отырысының

№ 4 хаттамасы

Қатысқандар: 6 14 қаңтар 2012 ж

Қатыспағандар:

Күн тәртібінде:

Практикум. «Қазіргі заманғы сабақ» әдістемелік нұсқауы

Сабақ құрылымы, кезеңдері. Сабақ талдауына қойылатын талаптар.Сабақ түрлері мен типтері

Баяндама «Жаңа ақпараттық технологияның шығармашылық қабілет дамытудағы рөлі»

Тыңдалды. Оқу ісінің меңгерушісі Э.Базылбаева Қазіргі сабақ туралы әдістемелік нұсқау берілді.

Қазіргі кезде оқыту теориясы мен практикасында сабаққа дамып отыратын жүйе ретінде қарайтын көзқарас қалыптасқан.

Сабақ - сыртқы ортамен ақпараттық және басқа да арналар арқылы байланысатын жүйе. Осы сыртқы байланыстар мен ішкі қайшылықтар ықпалы арқылы сабақ дамып, жетіліп отырады. Сабақ - өзара тығыз байланысқан, өзара әрекеттесетін бөліктерден тұратын бүтін жүйе.

Сабақ оқыту үрдісін ұйымдастырудың негізгі формасы бола отырып, жекелеген бөліктерден - кезеңдерден тұрады. Сабақтың жүйе құраушы элементі мақсаттар болып табылады. Мақсаттар барлық білім беру міндеттерін, сол арқылы сабақтың негізгі кезеңдерін бүтін бір дүниеге - сабаққа біріктіреді.

Сабақ білім берудің нақты мақсаттарын жүзеге асыру формасы болып табылады. Ол әрдайым уақытпен шектеулі. Бұл жерде мақсат деп оқытудың жоспарланған нәтижелерін түсіну керек.

Сонымен, сабақ мақсаттары екі түрде беріледі:

- Мұғалім іс-әрекетінің мақсаттары.

- Оқушылар іс-әрекетінің мақсаттары.

Білім беру барысында мақсаттардың екі түрін бөліп көрсетеді: біріншісі - бала тұлғасын дамытуға бағытталған, екіншісі - пән мазмұнын игертуге бағытталған. Пән мазмұнын игертуге бағытталған мақсаттардың бала тұлғасын дамытуға бағытталған мақсаттарды жүзеге асыру құралы екенін ескеру керек.

Білім игеру үрдісінің логикасы
1.Қабылдау. 2.Пайымдау. 3.Есте сақтау. 4.Қолдану. 5.Жалпылау.
Сабақтардың негізгі типтері

(толық ақпарат хаттамаға қоса тігіледі)

Тыңдалды. Жас маман Г.Қыдырбаева «Жаңа ақпараттық технологияның шығармашылық қабілетін дамытудағы рөлі» баяндамасын оқыды.

(баяндама хаттамаға қоса тігіледі)

Шешімі:

  1. Сабақтарын жаңа технологияларды қолдана отырып өткізуді ұйымдастыру;

  2. Сабақта әр түрлі әдістерді пайдалану.


Төрайымы: Э.Базылбаева

Хатшы: С.Мурат



Жас мамандар отырысының

№ 4 хаттамасы

Қатысқандар: 4 10 желтоқсан 2011ж

Қатыспағандар: 2 Байжуманов , Айдарханова Р

Күн тәртібінде:

  1. Сынып тәрбие жоспарының жүйелі-рөльдік моделі ( сынып жетекші жұмысының диагностикасы, мақсаттарының жобаланыу, ұжым бірлігі мен дамыту жолындағы іс-әрекеті, оқушы тәртіптілігін бағалау шарттары.)

Тыңдалды. Тәрбие ісінің меңгерушісі М.Алина сынып тәрбие жоспарының жүйелі-рөлдік моделімен таныстырды.

Жас ұрпақты тәрбиелеу проблемаларына көңіл бөлуді күшейту, Қазақстан Республикасында балалар мен жастарға тәрбие беру міндеттерін шешудегі тәрбие үдерістеріне барлық субъектілердің іс-қимылдарын келістіру.

Тәрбеинің мақсаты.

Үздіксіз білім беру жүйесінде мектеп жасына дейінгі балалардың және білім алушылардың Қазақстан Республикасының азаматтары және патриоттары ретінде қалыптасуы мен өзін-өздері тануларына, әлеуметтенуіне, болашақ мамандық иесі болып, кәсіби, интеллектуалды және әлеуметтік шығармашылыққа жетуіне оңтайлы жағдай жасау

Сынып жетекшісінің негізгі міндеттері:

1.Балалардың қатынас өрісіне еру және тұлғаны дамыту.

Сынып жетекшінің ең басты қызметі:

1.Диогностикалық

2.Коммуникативтік

3.Тәрбиешілік

4.Жобалаушылық

5.Ұйымдастырушы-әрекет

6.Дамытушылық

7.Әдістемелік

8.Ынталандырушылық

9.Бағалаушылық

10.Қорғаушылық-қамқоршылық

11. Түзетушілік.

Сынып жетекшісінің профессияграммасы:

Профессиограмма дегеніміз- кәсіби маңызды сапалар жиынтығын,қабілетін ,білімін,дағды икемдерін құрайтын мамандық сипаттамасы.

Сынып жетекшісінің құзыры,құқықтары.

1.Оқушының денсаулығы және психикалық жағдайы туралы мағлұмат алу.

2.Сабаққа қатынасуын қадағалау.

3.Уақытында көмек көрсету мақсатымен оқушының мақсаты,

кемшіліктері туралы толық мағлұмат жинап отыру.

4.Кіші педагогикалық кеңестер консиумдар арқылы оқушыларға тәрбиелік ықпал жасайтын пән мұғалімдерінің жұмысын ұйымдастыру.

5. Сыныптағы қыздар мен ұлдардың ата-аналармен өткізілетін жұмысты әлеуметтік тұрғыдыа өткізу. Дәрігер , психолог, медбикемен бірігіп отырып жоспарлау.

6.Ата-аналарды мектепке шақырып тұру.

7.Мектептегі өзін-өзі басқаратын ұйымдардың жұмысына қатысу.

8. Тәрбие жұмысының әр саласына байланысты тәжірибелік -эксперименттік жұмыс жүргізу.

9. Өзінің кәсіби шеберлігін жетілдіру,формаларын таңдап алу әдістемелік бірлестікте.

Сөйледі. Сынып жетекшілер бірлестігінің жетекшісі А.Андасова

Сыныптың тәбие жоспарының мазмұнымен тан ыстырды.

Төрайымы: Э.Базылбаева

Хатшы: С.Мурат

Жас мамандар отырысының

№ 3 хаттамасы

Қатысқандар: 6 5 қараша 2011ж

Қатыспағандар:

Күн тәртібінде:

Семинар.

Тақырыбы «Мұғалім портфолиосы. Портфолио мазмұны.»


Тыңдалды. Математика пәнінің мұғалімі А.Ташенова мұғалім портфолиосы туралы, оның мазмұнымен таныстырды

Мұғалім портфолиосы - мұғалімнің барлық жұмыстарын бір жүйеге біріктіретін, оның кәсіби қызметінің әр түрлі салаларын байланыстыратын жұмыстарының жиынтығы. Мұғалім портфолиосы - мұғалімдік жұмыс папкасы ғана емес, алдын ала жоспарланған жетістіктерінің өзіндік іріктеулері.

Мұғалім портфолиосының артықшылықтары:

- Әр түрлі жұмыс бағыттарын қамтитындығы; - Портфолио жасақтаудың шығармашылық сипаты.

- Жүйелеу және толықтырулар енгізу мүмкіндігі; - Өзі және өзгелер үшін тиімділігі мен

пайдалылығы.

- Жекелеген және жүйелі өзгерістер енгізу жағдайы; - Жасақтаудағы дербестік пен белсенділіктің

жоғарылығы

- Өзара ақпарат және тәжірибе алмасу мүмкіндігі.

Портфолионы жасақтау қиындықтары

- Төмен мотивация, жұмысқа қызықпау. - Өз жұмысын жалпылап, жүйелей алмауы.

- Тәжірибенің аздығы, біліктіліктің төмендігі. - Рефлексиялық мәдениеттің төмен болуы.

Мұғалім портфолиосының негізгі функциялары

1.Жинақтаушы: мұғалім жұмыстарының жиынтығы.

2.Үлгілеуші: мұғалімдің жеке кәсіби өсу траекториясын қалыптастыру құралы.

3.Рефлексия-шығармашылық: түрлі педагогикалық технологиялар мен олардың тиімді әдістерін өзіндік талдау мен жобалау.

Мұғалім портфолиосының түрлері

1.Мақсаты бойынша: жекеменшік (өзі үшін), есеп (басшылық үшін), жоба (ұжым мен ұйым дамуы үшін).

2.Мазмұны бойынша: жетістіктер (белгілі бір бағыттардағы), рефлексия (мақсатқа жетуді талдау мен бағалау), проблемалық бағдар (жүйе құраушылары мен қажетті шешімдер), тақырыптық (негізгі қызмет салалары бойынша маңызды жұмыстар).

Мұғалім портфолиосының маңызды бөлімдері

"Автопортрет" бөлімі:

Менің әдістемелік жұмыс жүйем. Менің кәсіби өсу бағдарламам.

"Ақпараттық ресурстар" бөлімі:

Қажетті нормативтік-құқықтық құжаттар. Анықтамалар мен түсіндірме сөздіктер. Жалпы және педагогикалық заңдылықтар мен ережелер.

"Жұмыс материалдары" бөлімі:

Менің әдістемелік жобаларым мен дайындамаларым. Қызықты және құнды ақпараттар мен мәліметтер (интернеттен).

"Менің жетістіктерім" бөлімі:

Мен ашқан жаңалықтар мен заңдылықтар. Менің табыстарым мен ынталану жолдарым.

(толық ақпарат хаттамаға қоса тігіледі)

Сөйледі. Қазақ тілі пәнінің мұғалімі А.Андасова

Менің дайындаған портфолиом бар. Соны презентациясын жасайын.

Сөйледі. Жас маман Г.Абеуова

Мен де өз портфолиомды дайындау үстіндемін. Менде жоғарыда аталған бөлімдер қамтылған.

Шешімі:

  1. Әр пән мұғалімі өзінің «мұғалім портфолиосын» дайындасын;

  2. Портфолиоларды презентациясын ұйымдастыру.





Төрайымы: Э.Базылбаева

Хатшы: С.Мурат




































Жас мамандар отырысының

№ 2 хаттамасы

Қатысқандар: 6 3 қазан 2011ж

Қатыспағандар:

Күн тәртібінде:

  1. Мектеп құжаттарын жүргізу практикумы

  • Сынып журналдарын жүргізу ережесі

  • Дәптерлерді тексеру ережесі

  • Күнделіктерді тексеру ережесі



Тыңдалды. Оқу ісінің меңгерушісі Э.Базылбаева мектеп құжаттарын жүргізу практикумның тақырыптарымен таныстырды.

Қатаң есепте тұрған сынып журналдарын жүргізу ережесімен таныстырды.

  1. Сынып журналы мектептің әрбір мұғалімі мен сынып жетекшісі үшін жүргізуге міндетті мемлекеттік құжат болып табылады.

  2. Сынып журналының сақталуы, дұрыс жүргізілуіне бақылау жасау мектеп директоры, оқу ісінің меңгерушісіне жүктеледі.

  3. Сынып журналы бір оқу жылына есептелген, титул бетінде мектептің аты мөр бойынша жазылады. Сынып араб цифрмен, егер параллель сыныптар болса, онда 5 «А», 5»Ә» деп жазылады;

  4. Әр пәнге оқу жоспарында бөлінген тиісті сағаттарға сәйкес журнал беттері бөлінеді. Мысалы: қазақ тілі аптасына 1 рет болса, 2 бет, матем 5 сағат болса, 10 бет.

  5. Сабақ кестесі 2 рет толтырылады: қыркүйекте, қаңтарда.

  6. Мазмұны бөлімінде әр пәннің тұсына беттерін қою;

  7. Пәннің аты оқу жоспары бойынша жазылады, мұғалімнің аты-жөні, оқушылардың аты-жөні толық жеке куәлік бойынша жазылады.

(ережесі хаттамаға қоса тігіледі)

Сөйледі. Г.Қыдырбаева

Сынып журналын толтыруда бақылау жұмыстарының (мазмұндама, шығарма, диктант) атауы жазылу керек пе? Осы бақылау жұмыстарының бағасын қай уақытқа дейін қо керек?

Сөйледі. Э.Базылбаева

Сабақтың тақырыбы бөлімінде өтілген тақырыптың аты жазылу керек. Егер диктан, мазмқндама болса, «мазмұндама» деп жазылып оның аты тырнақшаға алынып жазылады. Бақылау жұмсытарының бағасын келесі сабаққа дейін тексерілу керек. Себебі, қай бақылауды алмасаңыз келесі сабақта қатемен жұмыс жоспарлануда. Қазіргі таңда оқушы саны аз, сондықтан сабақтан тыс тексеріп, әр оқушының қатесін болдырмайтын қатемен жұмыс ұйымдастырылу керек. Қатемен жұмыс сабақтың алдында 10-15 мин уақытты алу мүмкін.

Тыңдалды. Оқу ісінің меңгерушісі Э.Базылбаева дәптерлердің бірыңғай орфографиялық талаптардың орындалу ережесімен таныстырды.

Дәптер сырты білім беру мекемесінің мөріне сәйкес толтырылады.

Мысалы:

Жалтыр жалпы орта білім

беретін мектебінің

5-сынып оқушысы

Адамжанова Айгерімнің

қазақ тілі дәптері.

Бұл бастауыш және ортаңғы буын оқушыларының жазбаша жұмыстарын ресімдеу жөніндегі бірыңғай әдістемелік ұсыным ретінде ұсынылады.

Үлгідегі жол жазуының сол қалпында сақталғаны дұрыс.

( сынып 3-жолға , оқушының аты-жөні 4-жолға т.с.с.)

-Пән мұғалімдері тарапынан пән атының дұрыс жазылуына үнемі назар аударылуы тиіс.

-Дәптер сыртының бір түсті болуын мұғалімнің өзі іске асыра алады.

Мысалы: бақылау жұмысы дәптері қызыл түсті, жұмыс дәптері жасыл түсті, шығарма дәптері көк түсті т.с.с.)

-Дәптер сыртын оқушының тек өзі толтыруы тиіс.(Мұғалім немесе ата-ананың толтырып беруі дұрыс емес.)

Оқушы дәптерінің талапқа сай болуын бақылау үнемі іске асырылуы керек.Тоқсанына 1 рет дәптерлер көрмесін ұйымдастыру ұсынылады..

Жазу дәптердің 1-ші жолынан жазылады.Күн санмен жазылғанда мынаны ескеру керек:

Бірінші сан жазылған кезде айдың алдында сызықша қойылмайды.

М: 1 қыркүйек. 25 желтоқсан.

Егер алдымен ай жазылса, онда сызықша қойылады: Қыркүйектің 5-і. Ақпанның 22-сі.т.с.с.

Әріптерді толық меңгерген кезде қазақ тілінен күннің жазбаша жазылғаны дұрыс. Ақпанның жиырма екісі.т.с.с.

Бірінші жолға сабақтың өтілу күні жазылса, екінші жолға сынып немесе үй жұмысы екені көрсетіледі.

Сынып жұмысы мен үй жұмысының арасынан 2 жол қалдырылады.

Мұғалім бағаны дәптер бетінің сол жағынан үй жұмысынан кейін

( немесе сынып жұмысынан кейін) қалдырылған 2 жолдың 2-сіне қояды да, бағадан соң нүкте қоюы тиіс.

Мұғалім тарапынан баға барлық каллиграфиялық талаптарға сай жазылуы тиіс.

Нұсқа бойынша тапсырмалар орындалған кезде, орфографиялық ережеге сай рим санынан кейін сызықшаның қойылмайтыны тек қазақ тілі мұғалімдері тарапынан ғана емес,басқа барлық пән мұғалімдері тарапынан қатаң сақталуы тиіс.Мысалы: III нұсқа, I бөлім V тарау.т.с.с.

Дәптер саны сыныптағы оқушылар санына сәйкес келуі тиіс.

Дәптердегі баға белгіленген бағалау нормаларына сай қойылуы тиіс.

(толық ақпарат хаттамаға қоса тігіледі)

Сөйледі. Г.Абеуова

Оқушының каллиграфиясы нашар болса, оны мен өзім толтыра аламын ба?. Ал егер дәптердің сыртында қателер жіберілсе мен түзету керек пе?

Дәптерлерді тексеру барысында үй тапсырмасына күнді қою міндетті ме?

Сөйледі. Э.Базылбаева

Бастауыш сатыда 1-сыныпта мұғалім өзі толтыруға болады, ал одан кейінгі сыныптарда оқушы өзі толтытру керек. Оқушының каллиграфиясы нашар болғанда, жеке-дара , асықпай толтырту керек, ал егер сыртында орфографиялық қателер кезедісіп жатса, міндетті түрде түзету керек. Үй тапсырмасына күнді оқушының қалауынша жазуға да болады.

Тыңдалды. Тәрбие ісінің меңгерушісі М.Алина күнделіктерді талапқа сай толтыру ережесімен таныстырды.

(ақпарат хаттамаға қоса тігіледі)


Шешімі:

  1. Қатаң есепте тұрған сынып журналын толтыруда жоғарыда аталған ескертулер орындалсын;

  2. Дәптерлердің бірыңғай орфографиялық талаптары орындалсын;

  3. Күнделіктерді жүргізу ережесі орындалсын.


Төрайымы: Э.Базылбаева

Хатшы: С.Мурат








Жас мамандар отырысының

№ 1 хаттамасы

Қатысқандар: 6 5 қыркүйек 2011ж

Қатыспағандар:

Күн тәртібінде:

  1. Сабақ жоспарларын құрастыру бойынша практикум.

  • Күнтізбелік жоспарларды құрастыру ережесі

  • Сабақ жоспарын дайындауға әдістемелік көмек.

  • Сабақтың үш бірдей дидактикалық мақсаттылығы


Тыңдалды. Оқу ісінің меңгерушісі Э.Базылбаева практикумның тақырыбымен таныстырды.

Күнтізбелік жоспар тек бағдарлама негізінде жасалады. Оны жазбас бұрын мұғалім мемлекеттік білім стандартын, ҚР білім министрлігі тарапынан шығарылатын әдістемелік нұсқау хатты толық зерделей отырып, бағдарлама мен оқулықтарды анықтайды. Соның негізінде түсініктеме хат жазылады.

Күнтізбелік жоспар төмендегідей бөлімдерден тұрады.


Р/с

Тақырыбы

Сағат саны

өтілу мерзімі

Стандарт бойынша меңгерілетін терминдер мен ұғымдар.

Мүмкіндік деңгейді дамытатын жұмыстар.

Оқушылардың білім-білік, дағдыларына қойылатын талаптар.








Тақырып бағдарлама бойынша анықталады. 1 тақырып бойынша 1 ғана сағат көрсетіледі.2-3 немесе одан көп сағат жазуға болмайды.Мысалы : бағдарлама бойынша "Мәтін"тақырыбына 3 сағат бөлінсе, күнтізбелік жоспарда оның 3 түрі ашылып көрсетілуі тиіс.

(ережесі хаттамаға қоса тігіледі)

Сабақ жоспарын дайындауға әдістемелік көмек.

Мұғалімге сабақтың жоспарында мыналарды ескерген жөн: күні, тақырыбы, мақсаты, сабақтың түрі, оқыту құралы, шамамен орындалу уақыты көрсетілген сабақ құрылымы(жоспары).

(толық ақпарат хаттамаға қоса тігіледі)

Сабатың үш бірдей дидактикалық мақсаттылығына тоқталды.

(ақпарат хаттамаға қоса тігіледі)

Сөйледі. Мурат Серикгүл

Күнтізбелік жоспарға қосымша білімдерді қосуға бола ма?

Күнтізбеліктегі сабақтардың өтілу мерзімі қалай қойылады?

Сөйледі. Оқу ісінің меңгерушісі Э.Базылбаева

Күнтізбелік жоспар қатып қалған дүние емес, жоғарыда аталған бөлімдер міндетті түрде болу керек, ал басқа бөлімдерді қосуға әр пән мұғалімнің өз еркі. Мысалы мен қазақ әдебеиті пәнінен жаттау, қосымша оқу деген бөлімдері қосылды.

Күнтізбелік жоспарда мерзімдер қаламсаппен қойылады. І жартыжылдық сабақ кестесі бойынша белгіленген күндерге жылдың соңына дейін қойылады.

Сөйледі. Тутан Құралай

Сабақ жоспарында шығарылатын есептердің барлығын шығарып жазу керек пе?

Сөйледі. Э.Базылбаева

Жас маманға сабақ жоспарын толық, ашып жазу керек. Өйткені, қай есептің шешімін мұғалім толық білу керек. Оқушыларға дәлелдеу ретінде де керек. Ұқсас есептердің бірін шығарып, келесінің берілгенін жазу керек.

Шешімі:

  1. Күнтізбелік жоспарларды белгіленген үлгі бойынша жасау;

  2. Күнтізбеліктерді қайта тексеру;

  3. Сабақ жоспарларын әр сабаққа жазу;

  4. Сабақ жоспарының үш бірдей мақсаттылығын сабақтың тақырыбына сай жазу.

Төрайымы: Э.Базылбаева

Хатшы: С.Мурат











Тақырыбы «Өздігінен шығармашылық ізденіс»

Тақырыбы

мерзімі

Түрі

Жауапты


1

1. Тест. «Баламен сұхбаттасуға коммуникативтік дайындығы».

2. Өзін-өзі жетілдіру - педагогтың жеке -дара өсуінің қайнар көзі.

3. Мұғалімге өзін-өзі жетілдіру тақырыбы бойынша әдістемелік ұсыныстар

Қазан

практикум


Тәлімгер

2.

1. Пәнді оқытуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалану

2. Практикум «Компьютерлік сабақты жобалау»

3. «Мультимедиалық сабақты құру алгоритмі» әдістемелік ұсыныс

Қараша

практикум


Тәлімгер

3.

Білімін тексерудегі әлеуметтік-психологиялық аспектілері (бақылау түрлері, бақылау жоспары мен өткізу түрлері)

Желтоқсан

семинар


Жас маман

4.

1. Интеграция - оқыту мен тәрбие үрдісіндегі оқушы дамуының факторы ретінде.

2. Өзара сабаққа қатысу. Сабақтың сараптамасы мен өзіндік талдау жасау

Қаңтар

Отырыс


Тәлімгер




5.

1. Дәстүрлі емес сабақ формасы: ойластыру, ұйымдастыру, сараптау.

2. Практикум «Сабақты жобалау»

Ақпан

Практикум

Тәлімгер

6.

Оқушының шығармашылығын, танымдық және қоғамдық-еңбекке белсенділігін артырудың факторы ретінде сыныптың жетістік рейтингін құру

Наурыз

Отырыс

Тәлімгер

7.

Әкімшілік бақылау. Білім кесінділері.

Әдістемелік ұсыныс «Нашар оқушыға қалай көмек көрсету?»

Сәуір

Пікірталас

Тәлімгер

8.

Жас мұғалімдердің шығармашылық есептері. Ашық сабақтар, сыныптан тыс іс-шаралар.

Мамыр

Отырыс


Тәлімгер

Жас мамандар

9.

Жас маман мектебінің жұмысын қорытындылау.

мамыр

Отырыс


Тәлімгер

Жас мамандар
















Жас маманның жеке парағы


Мазмұны

Мәлімет

1

Жас маманның аты-жөні

Миханова Тілекші Сағынтайқызы

2

Туған жылы, айы, күні

20.01.1992ж

3

Туған жері

Байганин ауданы,Қораши ауылы

4

Ұлты

Қазақ

5

Білімі

Жоғары

6

Бітірген оқу орны, жылы

АГПИ-2013ж

7

Диплом бойынша мамандығы

Қазақ тілінде оқытпайтын мектептердегі қазақ тілі мен әдебиеті

8

Дипломның орташа бағасы

4,5

9

Жүктемесі

27 сағат

10

Сабақ беретін сыныптар

1,4,7,7 қазақ класс

11

Қосалқы беретін пән атауы

12

Қызығушылығы

Интернетпен жұмыс, әдеби кітаптарды оқу.

13

Компьютермен меңгеруі

Word,Excel,Power-Point бағдарламаларын меңгерген.

14

Біліктілігін арттыру курстардан өтуі

15

Жұмыс істейтін мәселесі

Инновациялық технологияларды қолдану арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру;

16

Сынып жетекшілік қызметін атқаруы

5-7- қазақ сыныптарының сынып жетекшілігі 3-жыл

17

Тәлімгер

Майташева Сарсенгүл Сырымбетқызы

Жас маманның жеке парағы


Мазмұны

Мәлімет

1

Жас маманның аты-жөні

Абеуова Гульден Кусмановна

2

Туған жылы, айы, күні

09.10.1988

3

Туған жері

Павлодар обылыс, Май ауданы, Кеңтүбек ауылы

4

Ұлты

Қазақ

5

Білімі

жоғары

6

Бітірген оқу орны, жылы

ПГПИ - 2009 жыл

7

Диплом бойынша мамандығы

қазақ тілі мен әдебиеті мамандығы бойынша бакалавр

8

Дипломның орташа баллы, бағасы

4,3

9

Жүктемесі

9 сағат

10

Сабақ беретін сыныптар

6, 10 - сыныптарға қазақ тілі мен әдебиеті бойынша6 - сыныпқа «Қызықты фонетика»

11

Қосалқы жұмыс

Аға тәлімгер 0,5 бірлік

12

Қызығушылығы

Компьютермен жұмыс, кітап оқу, ән айтып, ән тыңдау.

13

Компьютермен меңгеруі

Word,Excel,Power-Point, интернет бағдарламаларын меңгерген.

14

Біліктілігін арттыру курстардан өтуі

Өткен орны ОПМБАИ

  1. 28.03 - 10.04.2011 аралығында 72 сағат «Қазақ тілі мен әдебиетін оқытудағы құзыреттілік пен әрекеттілік тұрғы»

  2. 20.06. - 03.07.2011 аралығында 72 сағат «Білім беру мекемелерінде балалар ұйымының жаңашыл тәжірибесі және оның тәрбиелік әлеуеті»

15

Жұмыс істейтін мәселесі

«Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту, дұрыс сөйлеуге үйрету. Тілдің қызметін жүйелі меңгерген дара тұлға қабілеттерінің дамуына мүмкіндік жасау»

16

Тәлімгер

Андасова Алтынай Қызырхановна

Жас маманның жеке парағы


Мазмұны

Мәлімет

1

Жас маманның аты-жөні

Мурат Серикгул

2

Туған жылы, айы, күні

05.12.1988

3

Туған жері

Монголия, Баян-Олгий

4

Ұлты

Қазақ

5

Білімі

жоғары

6

Бітірген оқу орны, жылы

ПГПИ-2010ж

7

Диплом бойынша мамандығы

Информатика пәні

8

Дипломның орташа бағасы

4,5

9

Жүктемесі

15 сағат

10

Сабақ беретін сыныптар

5-сынып математика, 7-11-сынып информатика

11

Қосалқы пән атауы

12

Қызығушылығы

Интернетпен жұмыс, кітап оқу.

13

Компьютермен меңгеруі

Word,Excel,Power-Point. Pascal, Flash бағдарламаларын меңгерген.

14

Біліктілігін арттыру курстардан өтуі

жоқ

15

Жұмыс істейтін мәселесі

Инновациялық технологияларды қолдану арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру;

16

Тәлімгер

Ташенова Айман Закуановна

Жас маманның жеке парағы


Мазмұны

Мәлімет

1

Жас маманның аты-жөні

Кыдырбаева Гульжан

2

Туған жылы, айы, күні

07.01.1991ж

3

Туған жері

Май ауданы, Кеңтүбек ауылы

4

Ұлты

Қазақ

5

Білімі

Орта арнаулы

6

Бітірген оқу орны, жылы

Б.Ахметов атындағы колледж - 2010ж

7

Диплом бойынша мамандығы

Бастауыш сынып мұғалімі

8

Дипломның орташа баллы, бағасы

4,5

9

Жүктемесі

9 сағат

10

Сабақ беретін сыныптар

4 сынып

11

Қосалқы пән атауы

жоқ

12

Қызығушылығы

Интернетпен жұмыс, әдеби кітаптарды оқу.

13

Компьютермен меңгеруі

Word,Excel,Power-Point бағдарламаларын меңгерген.

14

Біліктілігін арттыру курстардан өтуі

03.10-16.10.2011ж. ОПМБАИ- бастауыш сынып.

15

Жұмыс істейтін мәселесі

Жаңа ақпараттық технологияларды қолдану арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту;

16

Сынып жетекшілік қызметін атқаруы

4 сынып - 1 жыл

17

Тәлімгер

Тайлакова Ардақ Мукановна

Жас маманның жеке парағы


Мазмұны

Мәлімет

1

Жас маманның аты-жөні

Тутан Хуралай

2

Туған жылы, айы, күні

22.02.1989 ж.

3

Туған жері

Монголия, Баян-Өлгей

4

Ұлты

Қазақ

5

Білімі

жоғары

6

Бітірген оқу орны, жылы

ПГПИ-2011ж

7

Диплом бойынша мамандығы

физика пәнінің бакалавры

8

Дипломның орташа баллы, бағасы

4,3

9

Жүктемесі

18 сағат

10

Сабақ беретін сыныптар

7-11-сынып физика

11

Қосалқы пән атауы

6-сынып математика

12

Қызығушылығы

Интернетпен жұмыс, кітап оқу, музыка тыңдау.

13

Компьютермен меңгеруі

Word,Excel,Power-Point. бағдарламаларын меңгерген.

14

Біліктілігін арттыру курстардан өтуі

жоқ

15

Жұмыс істейтін мәселесі

Инновациялық технологияларды қолдану, пәнаралық байланыстарды орнату арқылы оқушылардың қызығушылықтарын арттыру;

16

Сынып жетекшілік қызметін атқаруы

жоқ

17

Тәлімгер

Ташенова Айман Закуановна



Педконсилиум жоспары


Жұмыс мазмұны


Мерзімі


Жауапты(лар)


Күтілетін

нәтиже

1

2

3

4

5

1

Бірінші сыныпқа қабылдау

Ата-ана мен баламен әңгімелесу. Зерттеу нәтижесі бойынша сараптама өткізу. Ата-ата жиналысы: «Бастауыш сынып оқушыларының психологиялық ерекшеліктері»( 1 сыныпқа келетіндер)

Мамыр-маусым

Мектепалды даярлық топ жетекшісі, мектеп психологі, бастауыш сынып мұғалімдері


2.

1-сынып оқушылардың

Тренинг-ойын: «Мен және менің эмоциям»

Мұғалімдермен консультация өткізу

(1-сынып оқушылары)

Қыркүйек-қазан

Мектеп психологі, қоғ.педагогі, ОІМ

Мектептің бастауыш буында бейімделу

3.

Сабақтарға қатысу, диагностикалық минимум, сауалнама өткізу. Шығарма « 5-сыныптан мен не күтемін?» Ата-аналар жиналысы, ата-аналар консультациясы.

(4-сынып оқушылары)

қараша

мамыр

Мұғалім, бастауыш сынып мұғалімдері, пән мұғалімдері, психолог, ОІМ

Ортаңғы буынға көшу


4.

Байқау. Сабаққа қатысу, Ата-аналар жиналысы, тренинг-ойындар, диагностика арқылы қобалжуды анықтау.

(5-сынып оқушылары)

Қыркүйек-қазан

Сынып жетекшілері, бастауыш сынып мұғалімдері, мектеп психологі, ОІМ

Ортаңғы буынға бейімделу


5.

Жеткіншек жастың дағдарысы

Сабаққа қатысу, ата-аналар мен оқушылармен әңгімелесу, диагностикалық зерттеу, диагностикалық минимум, ұсыныстар, консультациялар

(8-сынып оқушылары)

қараша

Сынып жетекшілер, қоғ.педагог, мектеп психологы, ОІМ,ТІМ


6.

Педконсилиум «Бағыттарды анықтау»

Диагностикалық минимум, мұғалімдер, оқушылар мен ата-аналарымен әңгімелесу, ұсыныстар.

(9-сынып оқушылары

)Желтоқсан

Сынып жетекшілер, пән мұғалімдері, мектеп психолгі, ОІМ

Бағдарлы оқытуға көшу


7.

Байқау, сабаққтарға қатысу, ата-аналар жиналысы (10-сынып оқушылары)

ақпан

Сынып жетекшілер, пән мұғалімдері, мектеп психологі, ОІМ,ТІМ

Бағдарлы оқыту


8.

Педконсилиум «Менің карьераға жолым»

Диагностикалық минимум, мұғалімдер, оқушылар мен ата-аналарымен әңгімелесу, ұсыныстар.

қаңтар

Сынып жетекшілер, пән мұғалімдері, мектеп психологі, ОІМ,ТІМ

Бағытты таңдау, болашақ мамандықты анықтау









Педконсилиум тақырыбы

Сынып

Жауаптылар

Жұмыстың мазмұны мен түрі

Өткізу мерзімі








10-сынып оқушылары


11-сынып оқушылары











© 2010-2022