- Преподавателю
- Иностранные языки
- Бірінші сыныптағы қазақ тілінен «Түстер» сабағына сабақ жоспары
Бірінші сыныптағы қазақ тілінен «Түстер» сабағына сабақ жоспары
Раздел | Иностранные языки |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Амаргала Б.С. |
Дата | 10.05.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Бірінші сыныптағы қазақ тілінен «Түстер» сабағына сабақ жоспары. Сабақ қолданылған көрнекілігімен ұсынылып отыр.
Сабақтың тақырыбы: Түстер.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Көрнекілік: «Түстер» тақырыбындағы мазмұнды суреттер.
Мақсаты: Білімділік: тақырып бойынша түсінік беру, жаңа сөздермен танысу. Сөздік қорын молайту. Сөздерді, сөз тіркестерді сөйлемде дұрыс қолдануға үйрету. Сұрақтарға жауап беруге дағдыландыру.
Дамытушылық: ауызекі сөйлеу тілін, ой-өрісін дамыту.
Тәрбиелік: Өмірді, табиғат көрінісін бағалай білуге тәрбиелеу.
Оқушы нені білу тиіс:
«Түстер» тақырыбы бойынша сөйлей білу. Осы тақырып бойынша өтетін сөздерді, сөз тіркестерді сөйлемде дұрыс қолдана білу. Қойылған сұрақтарға дұрыс жауап бере алу.
Оқушы нені игеруі қажет: Қазақ тіліне тән ерекше дыбыстарды, жаңа сөздерді, сөз тіркестерді дұрыс айтуға, суретті бояуға дағдыландыру.
Сабақтың барысы.
Ұйымдастыру кезеңі:
- Сәлеметсіңдер ме, балалар.
- Сәлеметсізбе!
Сабақтың негізгі бөліміне дайындалу:
-Балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбы «Түстер».Түстер туралы не білесіңдер? Қандай түстер болады? Әр затта өз түсі бар.
Сабақтың негізгі бөлігі:
- Бүгін біздің сабағымызға қонақ келді. Бұл Жас суретші. Ол бізді түстер әлемімен таныстырып өтеді.
- Қараңдар, ол бізге сурет салып келді. Бұл не?
-Шар.
-Шар қандай? (қызыл). Тағы да қызыл түсті бізде не бар?
- Ал мынау не? ... (осы түрде қара, ақ, көк, жасыл, көгілдір, қоңыр, сары, қызыл сары түстермен танысу).
-Жұмбақ жасыру:
Ағайынды бәрі:
Шықса көк, түссе сары. (Жапырақ)
-Фонетикалық жаттығу.
-қо, -қо, -қо -қоңыр
-қы, -қы, -қы - қызыл
-қа, -қа, -қа - қара
-Жақсы. Шаршаған шығарсыңдар. Тынығып алайық. Орнымыздан тұрамыз. (сергіту сәті)
Орнымыздан тұрамыз.
Қолды белге қоямыз.
Басты оңға бұраймыз.
Басты солға бұраймыз.
Бір отырып, бір тұрып,
Біз демалып аламыз.
- Жақсы, орнымызға отырамыз. Балалар, сендер қалай ойлайсыңдар, түстер бізге керек пе? Не үшін керек?
-Жақсы, ал енді, балалар, сендердің түсінігін тексеру мақсатында біз келесі тапсырманы орындаймыз: мен сендерге түссіз суретті беремін, сендер оны мен айтқан түспен бояйсыңдар. Бірақ алдымен қолдарымызды дайындап қояйық:
Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ.
Алақанды ашамыз,
Бесті беске қосамыз.
Дәптермен жұмыс.
Қорытынды: -Балалар, сабақ барысында жақсы жұмыс істедіңдер. Сендерге көп рахмет. Сабақ аяқталды. Сау болыңдар.