Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық

Раздел Иностранные языки
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық

Сабақтың мақсаты:

Міндеттері :

  • өз бетімен жұмыстарын жүргізу арқылы білімдерін жетілдіру

  • сыни тұрғыдан ойлау қабілетін арттыру арқылы оқушының болашақта әртүрлі жағдаяттарда, әртүрлі қоғамдық ортада өзін-өзі көрсете білуге бейімдеу;

  • оқушының қызығушылық ынтасын дамыту

Күтілетін нәтиже:

  • Оқушының ізденушілік, зерттеушілік және шығармашылық деңгейі бір дәрежеде қалыптасады;

  • Оқушы мұғалім әрекетінің әсерін толық сезінеді және бағыт-бағдарды басшылыққа алып, жүзеге асырады;

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: мәнерлеп оқу, ауызша сөйлеу, тыңдап түсіну, жазу, екеуара сөйлеу, сұрақ-жауап жұмысы, қызығушылықты ояту.

Сабақтың көрнекілігі: : сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, жазба

жұмыстары,тексеру,көрнекілік әдісі, слайд, интерактивтік тақта.

Негізгі әдіс: ізденіс

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Мотивациялық-қозғаушы.

-Армысың, Аспан-ата!

Армысың, Жер-ана!

Армысың, алтын Күн!

Күліп атты таң бүгін!

Қайырлы таң, балалар!

Қайырлы таң, қонақтар!

Бәріміз бірге қуанайық,

Бәріміз дос болайық!

- Сабақты бастар алдында, бір-бірімізге, көңілдерімізді көтеру үшін жақсы тілектер айтайық.

1 кезең. Бағдарлау - мотивациялық кезең

Жұмбақты шешіңіз.

Жолбарыстан аумайды,
Тышқандарды аулайды мысық

Шықпайды үйден,
Тоны жібектен.
Күндіз ұйықтайды,
Түнде дамыл таппайды.
Аңға барады,
Сол аңды үйден табады. Мысық

Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық

Үй артында шоңқайма,
Буы шығып тұрмай ма?
Салпаң құлақ келед деп,
Қорқа-қорқа тұрмай ма?! Күшік

Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық

Жұмбақтарда не туралы айтылған?


II. Жаңа сабақ.

- Балалар, бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы «Күшік пен ит» деп аталады.

Әңгімелесу; қандай үй жануарлары бар?

-Дәптерлеріңізді ашып бүгінгі күнді,тақырыпты жазып қойыңдар.

- Ал енді тақтаға қараймыз. Жаңа сөздермен танысамыз. слайд


  • Үйшік - конура

  • Айбат шегу - хорохориться

  • Ала - пестрый, пятнистый

  • Қаңқ ете қалды - взвизгнул

  • Үру - лаять

  • Ұру - бить

  • Ағаш түбі - подножье дерева

  • Топ ете түсті - неожиданно упало

  • Қарғып түсу - спрыгнул

  • Кумайтын болды - не стал гоняться

Сөздермен жұмыс

  1. Ал енді естеріңде қалған сөздерді қағаз бетіне жазып беріңдер.

2.Осы сөздермен сөз тіркес немесе сөйлем құрастырамыз, сөздерге синоним, омоним немесе антоним табу керек.

2 кезең. Операциялық - орындаушылық кезең.


  1. Мәтінмен жұмыс.

Күшік пен мысық

Мәтінді бөлшектерге бөлу ойыны: 1 топ - кіріспе, 2 топ- негізгі бөлім, 3 топ- қорытынды жасайды


  1. Тақтамен жұмыс.

Тақтадағы тапсырмаларды орындау: слайд

Сөйлемдерді толықтыр:

Мысық қашып алма ағашқа --------------------

Күшік мысыққа қарап -----------------------------

Мысық та оған айбат -------------------------------

Сол кезде ------------- ағаштан қарғып түсті.


  1. Суретпен жұмыс слайд

Салыстыру

Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысықСабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық


  1. Екі оқушы ит пен мысыққа арналған ескерткіштер туралы айтып берді

Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысықСабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық


  1. Сергіту сәті

Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық


  1. Коллаж жасау және оны қорғау.

Сабақтың тақырыбы: Күшік пен мысық

ІІІ кезең. Рефлексиялық - бағалау

Сабақ қорытындысы.

Бес жолды өлең

1 топ Ит туралы 2 топ мысық туралы

Өз-өздерін бағалау



© 2010-2022