Урок экскурсия

Сынып 5 «Л»   Сабақтың тақырыбы Саяхат сабақ 7 модуль Сабақтың мақсаты Білімділік: оқушылардың көктем тарауында алған білімдерін байқау, жинақталған білімдерін пайдалана отырып, сөздік қорларын толықтыру; Дамытушылық: балалардың ойлау қабілетін дамытып, өз ойын еркін жеткізе білуге, байқампаздыққа, жүйелілікке үйрету; Тәрбиелік: оқушылардың мемлекеттік тілге деген құрметін, қоршаған ортаға сүйіспеншілігін арттыру, олардың мән –мағынасын ашу арқылы адамгершілікке, ...
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сынып

5 «Л»


Сабақтың тақырыбы

Саяхат сабақ

7 модуль

Сабақтың мақсаты

  1. Білімділік: оқушылардың көктем тарауында алған білімдерін байқау, жинақталған білімдерін пайдалана отырып, сөздік қорларын толықтыру;

  2. Дамытушылық: балалардың ойлау қабілетін дамытып, өз ойын еркін жеткізе білуге, байқампаздыққа, жүйелілікке үйрету;

  3. Тәрбиелік: оқушылардың мемлекеттік тілге деген құрметін, қоршаған ортаға сүйіспеншілігін арттыру, олардың мән -мағынасын ашу арқылы адамгершілікке, отансүйгіштікке баулу;


Сабақтың түрі:

Қайталау сабағы


Сабақтың әдісі:

Сұрақ- жауап, түсіндірмелі- хабарлау әдісі, СТО


Пәнаралық байланыс;

Орыс тілі, ағылшын тілі, қазақ тілі


Сабақтың көрнекілігі:

Видео материал, суреттер, карта, презентация


Сабақтың кезеңдері:

1.Ұйымдастыру кезеңі


Іс -әрекет

  • Амандасу

  • Түгендеу

  • Оқушыларды түстер арқылы үш топқа бөлу

1 - ші топ: «Наурыз»

2- ші топ: «Сәуір»

3- ші топ: «Мамыр»

Бабаларымыз: «Жауынменен жер көгерер, батаменен ер көгерер», деп айтып кеткен ғой. Бата беру - адал ниет, жақсы тілек білдірудің ұлттық дәстүрі. Халық ақ батадан қуат алады, ол жақсылыққа жол ашады деп сенеді. Біз де бүгінгі сабағымызды «Ақ тілек» тренингімен бастаймыз.Кане, бірінші қатардан бастайық... (Әр қатардағы оқушылар бір-біріне өз тілектерін айтады).

  1. Тіл дамыту: оқушы ___ оқушы

«Ыстық орын» бір оқушы орындыққа отырады, қалғандары сұрақтар қояды.

Ынтымақтастықтық орта құру

  1. Негізгі кезең:





4.

Қызығушылығын ояту








  1. Ой толғау







5. Рефлексия

  1. Сабақтың мақсатын ашып алу.

  2. Бағалау парағы (Оқушылардың алдында жатады, әр тапсырмаға тиісті ұпайларын қойып отырады).

  3. Синквейн

Шарты: әр оқушы өз есімдеріне байланысты төрт жол өлең құрастырып, оқиды. Мысалы:

Зат есім. Дана

Екі сын есім. Сымбатты, ажарлы

Үш етістік: оқиды, көмектеседі, тыңдайды

  • Міне сендер өз аттарыңды қосып, төрт жол өлеңдерінді оқыдыңдар. Енді біз осындай жақсы көңілмен саяхатқа шығайық. Қазір мен сендерге жұмбақ оқимын, соның шешуін табыңдар.

Қар еріп, су ағады,

Сарқырап сайға толады.

Күн ұзарып жылиды,

Бұл қай кезде болады?

Дұрыс, көктем туралы. Бүгінгі саяхат сабағымыз көктемге байланысты. Енді қазір біз мына карта бойынша саяхатқа шығайық, әр аялдамаға тоқталып, берілген тапсырмаларды жақсылап орындайық, сабаққа белсене қатысып отырайық. Айнала қандай тамаша! Балалар, сол жағымызға қарасақ, біз «Сөйлем көліне» келеміз. Бұл жерде сендер мына видео материалды тамашалап, көктемге байланысты сөздермен постер құрастырасыңдар және де топтан бір спикер шығып, түсіндіріп кетесіңдер.

Өте жақсы.

«Әлпештеген, аялаған,

Ақ сүт берген, апатайым.

Сәлем жазып бүгін саған,

Мейрамыңмен құттықтаймын».

Енді оң жағымызға қарасақ «Құттықтау өзеніне» жақындап келдік. Енді әр топ өз айларында қандай мерекелер болады? Сол мерекелерді атап өтіңдер.

1 - ші топ: «Наурыз» 8 -ші наурыз -Халықаралық әйелдер күні

22-ші наурыз- Наурыз мейрамы

2- ші топ: «Сәуір» 1 - ші сәуір-Күлкі күні

12-ші сәуір- Ғарышкерлер күні

3- ші топ: «Мамыр» 1-ші мамыр- Қазақстан Республикасының бірлігі күні

7-ші мамыр- Отан қорғаушылар күні

9-ші мамыр- Жеңіс күні

Ой толғаныс

Енді әр топ өз мерекелеріне байланысты құттықтау сөздерін жазайық.

Жақсы, көпірден өттік. Саяхатымызды жалғастырайық.

«Қар су болып жөнеледі,

Қалды дала жалаңаш.

Күн нұрына кенеледі,

Бүршік атып бар ағаш».

Келесі аялдамамыз «Грамматика алқабы».

Біз сендермен қандай сөз таптарын өттік. Кім айтады?

Дұрыс, зат есім, сын есім, сан есім, етістік. Енді сол тақырыптар бойынша әр топ өз тапсырмаларын орындайды

1 - ші топ: «Наурыз» Мына сөздерді сөз құрамына талдаңдар. Әпкелеріме, көктемгі, шақыру, мерекесіне

2- ші топ: «Сәуір» «Көктем» тақырыбына байланысты сөз, сөз тіркестері, сөйлем құрастыру

3- ші топ: «Мамыр» Берілген сөздерді етістіктің үш шағы бойынша талдау. Сыйла, жина, шақыр.

Ендігі аялдамамыз, «Мақал-мәтел даласы». Кім еңбек туралы, егін туралы мақал-мәтелдер біледі? Сол мақал-мәтелдерді орыс тіліне, ағылшын тіліне аудару қажет.

Үй тапсырмасы: «Сүйікті жыл мезгілім» тақырыбында шағын әңгіме жазу.

  • Бағалау парағы бойынша оқушылардың білімдерін бағалау + формативті бағалау.

  • «Бүгінгі сабақтан алған әсерім....» Түстермен белгілейді.


Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету




Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер




Оқытуды басқару және көшбасшылық.


Оқыту мен оқуда АҚТ-ны қолдану.




Талантты және дарынды балаларды оқыту.





Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

Кері байланыс

© 2010-2022