Урок № 2 з української мови 7 клас

Раздел Иностранные языки
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

УРОК № 2



ТЕМА, Якість відносні, присвійні прикметники. Повні й короткі форми прикметників.

МЕТА УРОКУ: ознайомити учнів із поділом прикметників на розряди; навчити їх виділяти в тексті відповідні групи прикметників, визначити повні й короткі форми. Розвивати навички мовного аналізу, вміння працювати в творчих групах. Виховувати в дітей любов до рідної природи.



ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Мотивація навчання школярів.

Організація класу.

ІІ. Актуалізація.

  1. «Гронування».

а) Учні створюють гроно із «Прикметників», спочатку записуючи вільно всі слова, що спадають на думку у зв'язку з темою, потям - встановлюючи зв'язки (відношення) між поняттями. Робота в парах.

Означення

Урок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 клас

ЯУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класскравий, Дає

сУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класиній характеристику

ПУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класредмет ПРИКМЕТНИК Красиво

Урок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 клас

ОУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класзнака Відмінок

Урок № 2 з української мови 7 клас

МУрок № 2 з української мови 7 класУрок № 2 з української мови 7 класовлення Число

Рід

Урок № 2 з української мови 7 клас

б) Другий етап - складання словосполучень із записаними словами (ознака предмета, виразне мовлення, змінюється за родами…)

в) Третій етап - складання речень на основі словосполучень (Прикметники роблять мовлення виразним, тощо)

По закінчення декілька пар представляють свої грона, дають пояснення.

  1. Іменник як частину мови вивчає:

а) морфологія; б) фонетика; в) лексика.

2. Іменник - це частина мови, яка:

а) вказує на ознаку предмета;

б) означає назву предмета;

в) вказує на предмет, але не називає його.

3. Назви істот відповідають на питання:

а) що робить?; б) що?; в) хто?.

4. Власні назви означають:

а) індивідуальну назву одного предмету;

б) назву дій;

в) назву ряду однорідних предметів.

5. На групи поділяються іменники:

а) усіх ІV відмін; б) І, ІІ відмін; в) І, ІІ, ІІІ відмін

6. У реченні іменник може бути:

а) тільки підметом;

б) тільки другорядним членом речення;

в) будь-яким членом речення.

7. У якому рядку всі подані слова є іменниками:

а) квітка, квітучий;

б) квітень, квітнути;

в) квітник, квітування.

8. У якому рядку всі іменники - назви неістот?:

а) рослина, пташка;

б) ромашка, зима;

в) яблуко, садівник.

9. У якому рядку іменники спільного роду?:

а) базіка, нероба;

б) волошка, українка;

в) горобина, жнива.

10. У якому іменники не розрізняються за родами?:

а) Карпати, степи;

б) барви, кущі;

в) канікули, сани.

11. У якому рядку при написанні власних назв допущено помилку?:

а) Чорне море, Дніпро; б) Леся Українка, журнал Дзвін; в) журнал «Берегиня, князь Володимир».

12. Яку роль виконує виділене слово в реченні Любіть Україну, як сонце, любить…

а) додаток; б) обставина; в) означення.

3.Робота з підручником. Виконання вправ (за вибором вчителя).

  1. Домашнє завдання:

повторити і вивчити правила, виконати вправу.

Інструктаж до вправи.

ІV. Підведення підсумків уроку.

а) «Мозкова атака».

Протягом 5 хвилин пригадати все вивчене про прикметник під час уроку .

б) «Збережи останнє слово для мене».

Прочитати правила ще раз. Виписати те, що здається незрозумілим (важким) на аркуш паперу. Із зворотного боку написати власний коментар (розуміння). Після цього учень читає незрозуміле правило, а решта намагається пояснити. Останнім висловлює свої міркування той, хто виписував цю цитату.













© 2010-2022