Урок по казахскому языку на темуМенің күшігім

Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні:16.04

Пән: қазақ тілі

Сынып: 6

Тақырып: Менің күшігім

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: тақырып бойынша оқушылардың білімдерін толықтыру. Сөз тіркесін, сөйлемдерді дұрыс құрастыру.

Образовательная: Дополнить знания учащихся по теме. Правильно состовлять словосочетания и предложения.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау әрекеттерін дамыту, өз ойын тиянақты, дәл жеткізе білуге үйрету, сөздік қорын байыту, дұрыс айту, сөйлеу мүмкіндіктерін жетілдіру.

Развивающая: развитие мыслительной деятельности учащихся, учить точно, ясно выражать свой мысли, развитие словарного запаса, речевых возможностей учащихся.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыпты ,тәртіпті болуға тәрбиелеу. Оқушылардың ойын дұрыс, жүйелі айтып беруге, өз бетінше ойланып жұмыс істеуге тәрбиелеу.

Воспитательная: воспитывать детей быть аккуратными, прилежными. Воспитывать правильно, осмысленно думать, самастоятельно работать.

Түрі: Аралас сабағы

Вид: комбинированный урок

Сабақтың әдіс- тәсілдері: сұрақ- жауап, түсіндіру, жұппен жұмыс, іздендіру.

Методы и приемы урока: вопрос-ответ, объяснение, работа в парах, поисковая.

Сабақтың көрнекілігі: карточкілер, слайд, класстер

Наглядность урока: карточки, слайд, класстер



Сабақтың барысы

Ход урока

  1. Ұйымдастыру кезеңі (Оргмомент)-2 мин

(Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындылықтарын тексеру)

Психологиялық жағдай туғызу.

Сақтайық қане, тыныштық,

Бүгінгі сабақ тым қызық.

«Ойлан, ойлан және ойлан»,

Есесіне бар сыйлық.

  • Балалар, сабақ басталды, отыра қойындар!

Үй тапсырмасын тексеру 7 мин

Проверка домашнего задания

  • Шағын эссе жазу

Үй тапсырмасын қорыту

Подведение итогов выполнения домашнего задания

Жаңа сабақ 2 мин

Новый урок

Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады. Цели и задачи урока.

-Бүгінгі қазақ тілі сабағы күндегіден өзгеше, әрі ерекше өтпекші. Себебі, бүгін біз менің күшігім тақырыбын әрі жалғастырамыз , жұппен жұмыс істейміз.Әр оқушы өз білім деңгейін көрсетуге тиіс.

Слайдпен жұмыс (Работа со слайдом) 3 мин

Слайт арқылы сөздермен таныстыру.

Сөздік жұмысы(Словарная работа)

Күтіп тұрады- ждет

Күзетеді- охраняет

Үреді- лает

Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру, аудару. Дұрыс айтуға дағдыландыру. Жаңа сөздермен сөз тіркестерін,сөйлемдер құрау

Мәтінмен жұмыс(работа с текстом) 8 мин

Мәтінді оқып шығамыз, аударамыз.(прочитаем текст, переведем)

Жұппен жұмыс(работа в парах) 7 мин

Оқушылар класстер жасайды, сұрақтары құрастырып жазады, оқиды. (учащиеся составляют кластер, вопросы, читают)

Сергіту сәті (физминутка) 1 мин

Тапсырмамен жұмыс 8 мин

Дарынды балаларға арналған тапсырмасы. (задание для одаренных детей)

«Дискуссиялық карта» әдісі метод «Дискуссионная карта»

Күшікті үй күзетуге үйретіп жүрмін. Осы іс- әрекетті дұрыс па?

«Иә»

«Жоқ»

Ойларын жазып қояды.

Орташа оқитын балалармен жұмыс (работа со средними учащимися)

Тапсырмамен жұмыс

Бос орынды толтырамыз.

1.Менің ..... деген күшігім бар.

2.Мен ..... жақсы көремін.

3.Жолбарыс бөтен адамға ......

Керекті сөздер: Күшігімді, үреді, Жолбарыс

Күшік сөзді септе

Нашар оқитын балалармен жұмыс (работа со слабыми учащимися)

Сөзді буынға бөл:Жолбарыс

Дұрыс Бұрысын анықта

Сөйлемдер

Дұрыс

Бұрыс

Менің Жолбарыс деген күшігім бар.

Мен мысықпен далаға шығып ойнаймын.

Жолбарыс маған ешкімді жақындатпайды.

Мен сабақты жақсы көремін



Қорытындылау: Әр оқушы кестені толтырады

Подведение итогов: каждый ученик заполняет таблицу 4 мин

Білемін

Білдім

Білгім келеді




Бағалау

Оценивание 2 мин

Үйге тапсырма беру: өлеңдерді жаттау,диалог жаттау, презентация жасау

Домашнее задание: выучить стихотворение, составить диалог, презентацию. 1 мин



© 2010-2022