«Екі дос «мәтіні бойынша тіл ұстарту

Сабақтың тақырыбы : «Екі дос«мәтіні бойынша тіл ұстарту. Сабақтың мақсаты :                  Білімділік:Оқушыларды еркін ойлауға және тақырыпты ашық талқылауға бағыттау,ойын  көркем әдеби тілде сауатты жаза білуге үйрету.                 Дамытушылық: Суреттке сүйене отырып,алдын болжауға дағдыландыру.                 Тәрбиелік:        Достықтың қадір-қасиетін бағалай білуге тәрбиелеу. Сабақтың барысы:  Ұйымдастыру: Оқушыларды тексеріп,топқа бөліп отырғызу.   І.    Қызығушылығын ояту.  -«Дос» деген сөздің лексикалық мағынасын қалай түсінесіңдер? -«Дос» сөзінің синонимдік қатарын толықтырыңдар.(Дос,жолдас,дос-жаран,дос-жора,жора-жолдас,арасынан қыл өтпейді, егіз қозыдай,бір нанды қақ бөліп жеген,сырлас, қимас,дәм-тұзы араласқан)   ІІ.  Мағынаны тану. Болжау стратегиясы . -Мына суреттерді көргенде қандай оқиға болуы мүмкін деп ойлайсыңдар? -Кәне суреттерге сүйене отырып болжау жасап көріңдер.(топтық жұмыс)  Болжау кестесі таратылады.   Сіз не болады деп ойлайсыз? Оған қандай дәлеліңіз бар? Не болды?          Мәтіннің 1-бөлімі оқылады . -Оқиға сіз ойлағандай болды ма? -Мәтіннің екінші бөлімінде не болады деп ойлайсыз? -3-4-бөлімдері осылай оқылады.   ІІІ. Ой толғаныс.      І топ         Эссе  «Шын дос болу-бақыт»      ІІ топ        Жауынгерге хат жазу.      ІІІ топ       Әңгімені аяқтау.    ІҮ.  Сөйлемдерге синтаксистік талдау жасау.     Ү. Етістіктерге сатылай кешенді талдау жасау.     ҮІ. Үйге тапсырма:               «  Мен  досыммен мақтанамын» деген тақырып бойынша шағын шығарма жазыңдар.
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы : «Екі дос»мәтіні бойынша тіл ұстарту.

Сабақтың мақсаты :

Білімділік:Оқушыларды еркін ойлауға және тақырыпты ашық талқылауға бағыттау,ойын көркем әдеби тілде сауатты жаза білуге үйрету.

Дамытушылық: Суреттке сүйене отырып,алдын болжауға дағдыландыру.

Тәрбиелік: Достықтың қадір-қасиетін бағалай білуге тәрбиелеу.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру: Оқушыларды тексеріп,топқа бөліп отырғызу.

І. Қызығушылығын ояту.

-«Дос» деген сөздің лексикалық мағынасын қалай түсінесіңдер?

-«Дос» сөзінің синонимдік қатарын толықтырыңдар.(Дос,жолдас,дос-жаран,дос-жора,жора-жолдас,арасынан қыл өтпейді, егіз қозыдай,бір нанды қақ бөліп жеген,сырлас, қимас,дәм-тұзы араласқан)

ІІ. Мағынаны тану.

Болжау стратегиясы .

-Мына суреттерді көргенде қандай оқиға болуы мүмкін деп ойлайсыңдар?

-Кәне суреттерге сүйене отырып болжау жасап көріңдер.(топтық жұмыс)

Болжау кестесі таратылады.

Сіз не болады деп ойлайсыз?

Оған қандай дәлеліңіз бар?

Не болды?


Мәтіннің 1-бөлімі оқылады .

-Оқиға сіз ойлағандай болды ма?

-Мәтіннің екінші бөлімінде не болады деп ойлайсыз?

-3-4-бөлімдері осылай оқылады.

ІІІ. Ой толғаныс.

І топ Эссе «Шын дос болу-бақыт»

ІІ топ Жауынгерге хат жазу.

ІІІ топ Әңгімені аяқтау.

ІҮ. Сөйлемдерге синтаксистік талдау жасау.

Ү. Етістіктерге сатылай кешенді талдау жасау.

ҮІ. Үйге тапсырма:

« Мен досыммен мақтанамын» деген тақырып бойынша шағын шығарма жазыңдар.

© 2010-2022