Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы

Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ГОРЛІВСЬКИЙ МАШИНОБУДІВНИЙ КОЛЕДЖ

















Співбесіда. У пошуку роботи.





















м Горлівка 2011р.




Методична розробка на тему «У пошуку роботи.»

Підготував О.В. Павлось викладач комісії соціально-гуманітарної підготовки Горлівського машинобудівного коледжу - 2011р., 30с.


Викладено методику організації та проведення практичного з використанням методу проекту заняття за темою

«Співбесіда. У пошуку роботи.»


Для викладачів та студентів напрям підготовки 0305.





Розглянуто та рекомендовано до використання на засіданні циклу соціально - гуманітарної підготовки.

Протокол № 2 від «05» жовтня 2011 р.

Голова комісії _______________Кравченко Е.Л.



ЗМІСТ


Передмова



4


План практичного заняття


5


Хід заняття


6


Додатки


9


Мотивація навчання


10


Штат фірми


11


Діалог


12


Практичні завдання


15


Поради під час співбесіди


17


Презентація професій


19


Анкета


22


Підсумок заняття


23




ПЕРЕДМОВА

Розуміючи, що основна мета навчання іноземної мови в коледжі - це розвиток комунікативних здібностей студентів, уміння використовувати іноземну мову, як інструмент у діалозі культур сучасного світу, необхідно приділити велику увагу розвитку комунікативної діяльності з використанням інтерактивних методів навчання. Знання іноземної мови на сьогоднішній день є важливою умовою успішності в кар'єрі сучасної людини.

У цій методичній розробці опанування теоретичним матеріалом відбувається за допомогою використання методу проектів комунікативного навчання, коли студенти є активними учасниками процесу навчання, які висловлюють свої думки, виявляють почуття, використовують свій досвід за допомогою інноваційних моделей навчання, студенти беруть участь у навчальному процесі який імітує або створює реальну ситуацію, інтерактивно працюють із фаховою інформацією, прагнуть реалізувати здобуті знання, вміння та навички на сучасному ринку праці, тренують інтелектуальні здібності, не помічаючи, що їхнім інструментом є саме іноземна мова.

На заключному етапі заняття, матеріал, підібраний у методичній розробці допомагає викладачеві впровадити діагностично-стимуляційний спосіб організації самостійної роботи в навчальному процесі.

Горлівський машинобудівний коледж

ПЛАН ЗАНЯТТЯ.

Група: 26ЕК другий курс

Дисципліна: «Англійська мова за професійним спрямуванням».

Спеціальність: 5.03050401, 5.03050901 «Економіка підприємства».

Тема заняття: «У пошуку роботи».

«Job hunting».

Мета заняття:

навчальна - розвивати навички студентів: в діалогічному та монологічному мовленні з опорою на текст, у читанні з метою здобуття повної інформації, в аудіюванні активізувати й закріпляти активну та пасивну лексику з теми, формувати вміння написання резюме;

виховна - розвивати активне самостійне мислення студента і навчати його не просто відтворювати знання, а вміти застосовувати їх на практиці у майбутній професійній діяльності;

методична - вдосконалити форми проведення дискусійного практичного заняття, за допомогою презентації та інтерактивного моделювання ситуацій за темою.

Види заняття: практичне.

Форма проведення заняття: презентаційна дискусія.

Між дисциплінарні зв'язки:

Забезпечуючи: «Українська мова».

Забезпечувані: «Українська мова», «Гроші та кредит», «Бухг. облік»

Методичне забезпечення: опорні конспекти студентів, професійні терміни, різнорівневі завдання для самостійного опрацювання, анкета-резюме, тестова комп'ютерна програма, контрольні питання.

Література:

Обов'язкова:

Богацький І.С., Дюканова Н.М. Бізнес-курс англійської мови. Словник-довідник. - Київ: "Логос", 1997. - 352с.

Англо-український словник

Додаткова:

  1. English Learner's Digest

  2. Бичкова Н. І. Англійська мова. Комунікативний курс: Підручник - Київ Либідь,2004-328 с.

Технічні засоби навчання: ПЕОМ.

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Організаційний момент.

Привітання студентів

Teacher: Good morning. The theme of our lesson is «Job hunting».

Підготовка аудиторії до заняття, перевірка наявності студентів

Teacher: Who is on duty today? Who is absent?

2. Мотивація навчання:

Здійснюється шляхом вступного слова викладача (додаток 1).

3. Актуалізація опорних знань.

3.1 Ознайомлення студентів зі штатом фірми (додаток 2).

Teacher: Answer my questions: Who is responsible for overall running of the firm?

Student: The managing director is responsible for overall running of the firm.

Студенти відповідають з використанням конспект - схеми.

4. Вивчення нової активної лексики.

4.1 Моделювання рольових ситуацій, які підготували студенти (додаток 3).

4.2 Симантизація активної лексики за допомогою синонімів та конспект - схеми. (додаток 4)

4.3 Активізація розумової діяльності студентів здійснюється викладачем шляхом виконання лексико-граматичних вправ за допомогою активної лексики на екрані (додаток 4)

Teacher: Translate from Ukrainian into English:

1. Менеджер з персоналу відповідає за прийом співробітників на роботу.

Student: The personnel office is responsible for hiring staff of the firm.

5. Закріплення знань, вмінь та навичок.

Виконання практичного завдання: що мають, а що не мають робити студенти під час співбесіди з потенційним роботодавцем ( додаток 5).

6. Перевірка випереджаючого домашнього завдання.

6.1Студенти надають презентацію майбутніх професій, які вони

підготували до заняття. Студенти ставлять запитання до кожного

виступаючого, обговорюючи основні риси спеціальностей ( додаток 6).

Teacher: Your home task for today was to prepare small reports of the

following professions like sales manager, bookkeeper and economist.

7 Завдання для самостійного опрацювання.

7.1 Teacher: And now let's imagine you come for an interview and you are

asked to fill the application form (додаток 7).

7.2 Виконання тестових завдань на ЕОМ.

8. Коментар відповідей студентів та виставлення оцінок.

Коментар здійснюється викладачем разом із узагальненням за ходом заняття.

9. Підсумок практичного заняття.

Узагальнююче слово викладача (додаток 8).

  1. Домашнє завдання: Написати міні-звіт співбесіди при прийомі на роботу.













ДОДАТКИ








Додаток 1

Вступне слово викладача

(мотивація навчання)

Nowadays it is very important to get a good job for young people. When you've finally found an appropriate position, you'll have to go through the stressful experience of a job interview either in the agency or in the company. That's why we are speaking about what to do and not to do for job seekers, and in what way you must behave during the interview. Today we've got to know basic positions in an average firm and learn new words and phrases. At the end of the lesson you'll try to fill the application form which may be helpful when you're job-hunting. And of course, we'll do exercises during the lesson to master English well.

Дуже актуальним на сьогоднішній день є питання працевлаштування для молодих людей. Коли ви нарешті знайшли відповідну вакансію, вам необхідно буде пройти співбесіду або в агенції або в компанії. Ось чому ми сьогодні говоримо що потрібно, а що не потрібно робити тому хто шукає роботу та яким чином ви мусити поводити себе час інтерв'ю. Ми також ознайомимось з головними вакансіями які є на фірмі та вивчимо нові слова і словосполучення. Наприкінці заняття ви заповните анкету-резюме, яка може бути корисною під час працевлаштування та виконаємо декілька вправ.


Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работыМетодическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы

Менеджер по продажам

Секретарь

Бухгалтер

Офис менеджер

Курьер


Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работыМетодическая разработка по теме Собеседование. Поиск работыМетодическая разработка по теме Собеседование. Поиск работыМетодическая разработка по теме Собеседование. Поиск работыМетодическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы

Директор









Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работыД

Курьеродаток 3

Діалог 1

  • Good morning..! My surname is Kopytko. I've just come for an interview.

  • Good morning. Come in. please, tale a seat you write that you had graduated from the Machine building College. Tell me what is your specialty?

  • I've studied in the College for 3 years. I've got a certificate of an economist with good marks. I am found of my profession and working in such a promising company.

  • Well, we need a team of creative persons to make our firm competitive in the word market. How do you think what are your three main strengths?

  • To my mind they are reliability, loyalty, energy. And I am good at cooperating with people.

  • Good. I offer you a job with us for one year you have a good C. V. Have you got any questions to me?

  • Yes, what responsibilities do you suggest during first year?

  • First of all to be responsible for our calculations of volume of trade, monitoring our trade results and promoting the firm production.

  • O.K. everything is clear. I suppose this position will do me good. When do you want me to start, sir?

  • In a week, it possible

  • Yes, certainly.




Діалог 2.

  • Good morning, sir.

  • Good morning. What can I do for you?

  • I've found out that your company has a position. I am looking for a job. This year I've graduated from the Mach. Build. College.

  • Yes, we plan to expand our activity an opening position of a sales manager. What is your specialty?

  • My profession is an economist. I've got a certificate with excellent marks, besides I finished the courses of computer operators.

  • I understand but the problem is that you are very young and have no experience in such work. This position, the sales manager needs to be skillful in negotiations with our trade partners. And you will have to travel very much.

  • I think I cope with it. During my studying I had a practical training in a commercial firm. I was responsible for promoting foods production. Besides I am good at making contacts with people very easily.

  • And you have also logistic obligations in order to monitoring the market.

  • Yes, I see in the College I studied such subjects as management analysis of marketing and others. If you give me a chance I'll do my best to do my job well.

  • Well you persuade me let it be experimental period for three months as junior sales manager, If you do well review your position by the end of the three month your salary will 2000 grvn. Does it suit you? Any questions.

  • No questions at all. I agree with your conditions. Thank you.




Діалог 3.

-Good day! I have found out that there is an opening position as a bookkeeper in your firm. Now I am hunting for a job.

-O.K. I see but where did you get the source of the information's position.

- I took it over the Internet I am good at computers technology. By the way I also took courses in marketing.

- How do you think what kind of words must describe the bookkeeper.

- Well he must be attentive, creative energetic and can cooperate with people.

- Good we need some time in order to think information over. Have you any question?

- Yes I am interested in responsibilities.

- O.K. one must calculate volume of trade, prepare invoice. And also the bookkeeper makes up all kinds of financial reports, balances and production planning.

- I see I am used to taking on a certain amount of responsibility. Good bye. I am very interested in the position we discussed and hope you will consider me as a serious candidate.

- I understand, thank you for your time and attention, we'll inform you about our decision.

Д

Менеджер по продажам

Директор

Секретарь

Бухгалтер

Офис менеджеродаток 4

Вивчення активної лексики

to expand activity

experienced

to be responsible for

to monitor

supply

advertisement

run

customer

price

personnel

position

consumer

employer


enlarge

skillful

to be accountable for

to supervise

deliver

publicity

operate

buyer, client

cost, value

staff

employment

purchaser

owner


  • виконайте переклад з української мови на англійську:

  1. Менеджер з персоналу відповідає за прийом співробітників на роботу.

  2. Директор веде загальне керівництво фірми.

  3. Бухгалтер складає балансовий звіт та розраховує об'єм торгівлі.

  4. Менеджер з продажу відповідає за постачання товару замовнику.

  5. Секретар відповідає на дзвінки та вітає відвідувачів.

  6. Посада економіста потребує вміння працювати в команді.

  7. Ми плануємо розширити комерційну діяльність компанії.

  8. Ціна товару один із головних чинників маркетингу.

  9. Фірмі необхідні кваліфіковані управлінці.

  10. Менеджер продаж відслідковує цінову категорію товару.

  11. Реклама також впливає на об'єм продажу товарів.

  • закінчить речення користуючись активною лексикою:

  1. The manager on sales … over organization of jobs on delivery of the goods to customers.

  2. If you want a good position you must …

  3. During the interview you should behave …

  4. The managing director is responsible for …

  5. The manager on sales supplies goods to …

  6. … should dress for the interview in conservative business style




Додаток 5

Прокоментуйте кожен месідж та скажіть, що потрібно робити у пошуку роботи, а що не треба:

DOs and DON'Ts for job seekers

  • learn ahead of time about the company and its product.

  • be a "know it all" or a person can't take instructions


  • hedge in answering questions

  • have a good resume


  • apply for a job in person

  • apologize for your age


  • keep stressing your need for job

  • indicate your flexibility and readiness to learn


  • make plenty of applications

  • try to overcome nervousness and shortness of breath


  • feel that the world owes you for a living

  • answer questions honestly


  • arrive late and breathless

  • hesitate to fill out applications, take examinations or tests


  • know the importance of getting along with people

  • be one of those who can do anything


  • stress your qualification for the job opening

  • try to be optimistic in your attitude


  • be untidy in appearance

  • speak with low voice


  • recognize your limitations

  • express your ideas on compensation, working hours early in the interview


  • talk and think as far as possible about the future rather than the past

  • make claims if you cannot get the job


  • isolate yourself from contacts that might help you find a job

  • maintain your self-control


  • approach the employer with respectful dignity

  • prolong the interview when it should be over

Додаток 6

Презентація професій

Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы

Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы




Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы


Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы



Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы



Методическая разработка по теме Собеседование. Поиск работы


Додаток 7

Заповніть анкету, користуючись активною лексикою:

Application Form

Name: ____________________________

Surname: ____________________________

Address: country____________________, city____________________________,

region____________________, street___________________________________

mobile phone:

home phone:

Do you have a valid driver's license: YES NO

Do you have foreign passport: YES NO

Marital status: married single

Education: _________________________________________________________

__________________________________________________________________

Languages:

Russian: excellent good fair

Ukrainian: excellent good fair

English: excellent good fair

Work experience: ___________________________________________________

__________________________________________________________________

What position do you want to get? ______________________________________

If you are applying for a specific position identify the source of the information (a person, a newspaper, advertising, etc.) ___________________________________

__________________________________________________________________

References:________________________________________________________

Describe your advantages that best relate to the position you are applying for.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Додаток 8


Узагальнююче слово викладача

(підсумок заняття)

Today we have got to know how job applicants should behave during the interview, what questions you should ask connected with the future work, what positions there are in an average firm. We already have an idea about all the necessary documents (references, characteristics, diplomas) for your better presentation. Let us draw a line and answer the following questions:

1. What questions must you ask during the interview?

2. Does the applicant come to the appointed place in time?

3. If you were interviewed how would you behave yourself?

4. What documents should you take with yourself for the interview?

Сьогодні ми познайомились з основними правилами поведінки під час інтерв'ю, які питання пов'язані з майбутньою професією слід задавати роботодавцю. Ми вже маємо певну уяву про всі необхідні документи, що поліпшують презентацію кандидата. Давайте підведемо підсумок та відповімо на слідуючи питання:

1 Які питання ви повинні задавати під час інтерв'ю?

2 Чи повинен кандидат приходити на співбесіду завчасно?

3 Яким чином слід поводитись під час інтерв'ю?

4 Які документи необхідно взяти з собою на співбесіду?


© 2010-2022