- Преподавателю
- Иностранные языки
- Ағылшын тілі пәнінен 6-сыныпқа арналған сабақ жоспары Тамақ
Ағылшын тілі пәнінен 6-сыныпқа арналған сабақ жоспары Тамақ
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 6 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Какежанова Д.Е. |
Дата | 11.08.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Пән: ағылшын тілі
Сынып: 6
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Тамақ
Мақсаты:
Тамақ туралы мәлімет беру. Оқушылардың ойлау логикасын, есте сақтау қабілетін дамыту. Сөздік қорын көбейту. Оқушыларды бір-бірін тыңдауға, сыйлауға және өзге тілді құрметтеуге тәрбиелеу.
Міндеттері: Диалогтың идеясын ашу, ойын түйе білу, еркін сөйлеу дағдысын қалыптастыру. Ұқыптылыққа, ізденімпаздылыққа, өзара ынтымақтастықта бола білуге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже: Тамақ түрлерін ажырата алады, суреттей алады, сөз қорын байытады, өз ойларын талдай және сараптай алады. Ағылшын тілінде тамақ атауларын дұрыс айта алатын тұлға қалыптасады.
Әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, талдау, диалог, салыстыру, іздену, шығармашылық, әңгімелесу.
Модуль: АКТ, СТО, ОЖТ мен ЖЕ, ТДО, ОүБОБ, КБ
Бағалау: Суммативті бағалау. Критериалды бағалау
Көрнекі-құралдар: Оқулық, интербелсенді тақта, жұмыс парағы, бағалау парағы, магнитафон, флипчарттар
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңдері
Уақыт
Тапсырмалар
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Ұйымдас-тыру кезеңі
1 мин
Амандасу
Бағалау парағын тарату.
Амандасады.
Балалар берілген басқа тағатын қалпақтарды киіп, бірдей түстер топтасып отырады.
Білім
2 мин
Тілді жаттықтыру /тыңдалым/. АКТ, ОЖТ, ЖЕ
I like ice-cream
She likes sweets
I like eggs
She likes cheese
I like coffee
She likes tea
I love you
Тақтадағы сөздерді оқытып қайталау, жаңа сөздерді танып білу.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайық.
Lemonade, Pepsi, cake, salad, water, coca-cola, sandwich, tea, kymyz, pizza, wine, chocolate, milk, banana, hamburger, juice, meat, coffee, biscuits mineral water.
Оқушылар хормен интерактивті тақтадағы сөздерді қайталайды.
Сабақта біз жаңа сөздерді қолдана білуіміз керек.
Түсіну
7мин
Грамматикалық жұмыс
СТО, ОЖТ мен ЖЕ, ОүБОБ, КБ
Топ ішінді саналатын және саналмайтын зат есімдер туралы оқып, талдау, түсіндіру. Айырмашылығын көрсету.
Countable Uncountable
oranges coffee
apples tea
bananas juice
eggs cheese
tomatoes milk
carrots sugar
sausages mineral water
baked potato salad
beef burger rice
biscuits sauce
Әр топ өз абзацтарын оқып, өз ойларын ортаға салады. Флипчартқа салады. Стикерлер тарату. Бағдаршам арқылы бағалау /өз-өзін/
Қолдану
10мин
Жазылым.
ОЖТ мен ЖЕ, ТДО, ОүБОБ
Сөздердің орын тәртібін ережесін сақтап орындап отырып реттеп жазу.
Сөйлем құрастырады, топ ішінде талқылайды. Бағалау парағына бағалау
Талдау
8мин
Сөйлесім
СТО, ОЖТ мен ЖЕ, ОүБОБ, КБ
ТДО, СТО
Берілген суреттерді және сөздерді топтастыру.
Look at the cards, there is a chart. Complete the chart using the pictures.
Fruit
Vegetables
Drinks
Other food
oranges
______
________
_________
_______
_______
_______
_______
Дарынды балаларға арналған тапсырма:
саналатын және саналмайтын зат есімдерді топтастыру: «much» және «many». Sugar, bananas, butter, milk, apples, cheese, water, meat, sandwich, tea, kymyz, pizza, wine, chocolate.
Топтық талқыға салады,ойланады.
Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырып, кестені толтырады, суреттерді топтастырады.
Сөздерді топтастыру.
Жинақтау
5мин
Диалог құрастыру
ОЖТ мен ЖЕ
6-жаттығуға қарап өз диалогын құрастырып, ұсыну.
Ойын түйіндейді. Жұппен диалог құрастырады. Топбасшысының бағалауы /критерий арқылы/
Бағалау
3 мин
Синквейн
СТО, ТДО
«Тамақ» сөзіне 5 жолдық өлең жазып, ойын тиянақтау
Жеке-дара 5 жолдық өлең жазады
Рефлексия
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну.
Не білдің?
Не үйрендің?
Қандай қиындықтар болды?
Одан қалай шықтың?
Суммативті бағалау.
Today we have spoken about the food which people eat and drink.
Үй жұмысы
1 мин
Сөз жаттау