Жемістер, көкөністер

Сабақтың тақырыбы:  «Жемістер, көкөністер»   Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: тақырып бойынша алған білімдеріне қорытынды жасау, үйренген сөздерді, сөз тіркестерін қайталау, сөйлем құрап,  оқу,ауызша сөйлеуге жаттықтыру. 2.Дамытушылық: топпен жұмыс істеуге үйрету, еске сақтайтын қабілеттерін дамыту, тіл ұстарту. 3. Тәрбиелік: қазақ тіліне, бір-біріне деген сүйіспеншілік, құрмет сезімін тәрбиелеу.    Сабақтың түрі: нәтиже сабақ  Сабақтың әдісі: ойын, сұрақ-жауап, сөздік жұмыс.  Сабақтың көрнекілігі:  лото- карточкалар, сандар, техникалық құралдар(интерактивалық тақта, компьютер)  Пәнаралық байланыс: есеп, сурет, ән және музыка пәндері.                                        Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушылардың қазақ тілі сабағына психологиялық дайындығы, түгендеу, оқу құралдарын тексеру (сабаққа мысық келеді) ІІ. Ойынды өткізу: « Суреттерді құрастыр» Сабақтың мақсатын айту  ( оқушылар айтады) 1 тапсырма: Интерактивалық тақтадағы суреттерге назар аудару. Сұрақ- жауап: n  Мынау не? n   Мынау алма, алмұрт( өрік....) n  Олар қай топқа жатады ? ( жемістер) n  Мынау не? n  Мынау картоп, пияз ( орамжапырақ...) n  Олар қай топқа жатады? (көкөністер) Оқушылар хормен, жеке жауап береді. Тақтаға шығып көкөністерді ,  жемістерді дұрыс реттендер Біз сөздерді өте жақсы қайталадық, енді екінші тапсырмаға назар аударындар 2-тапсырма: Мұғалім тақтадағы сөйлемдерді орысша айтады, оқушылар қазақша жауап береді: 1. это большое красное яблоко 2.Это маленькое красное яблоко 3. Это сладкая груша 4. Это не сладкая груша 5.Это не яблоко , это груша. 6. Это не огурец, это морковь 7. Моя вкусная  слива 8.Это пять желтых абрикос 9. Дай 1 большую капусту. Мұғалім: n  Балалар, біз не істедік? n   Сөйлемдерді аудардық,  оқыдық,сөздерді қайталадық. n   Ал енді демаламыз Сергіту сәті:  « Бір, екі үш»( сандарды санау) ІІІ. а) Парақтарға мұғаліммен  тақтада берілген тапсырмаларды орындау (оқушылар сурет салады) 1.Екі қызыл алма 2. Бір орамжапырақ 3.Бес сәбіз 4.Үш пияз     5.төрт сары алмұрт 6. жеті кәмпит Сұрақ: Қандай сөз артық? ( кәмпит)        -Дұрыс, өйткені ол қандай топқа жатады?( азық-түлік) Сергіту сәті: « Балапан» ә) тақтада сөздер жазылып тұрады:  с...біз, өр...к, ...лма, жү...ім, ...ияр, қызана..., ор...мжапыра..., ша...далы( әріптерді жаздыру) ІV. Ойын. Топпен жұмыс Оқушылар 5 топқа бөлінеді Бір топта 3 адам. Карточкалармен лото- ойын өткізіледі V. Сөзжұмбақтардың шешуі:                  1.   виноград 2.   яблоко 3. абрикос                ж            е            м        і      с   К                     к           ө       н   і   с   ө                      1.картофель                2.лук                3. огурец                                               VІ.Сабақты бекіту VІІ. Рефлексия өткізу
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: «Жемістер, көкөністер»

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік: тақырып бойынша алған білімдеріне қорытынды жасау, үйренген сөздерді, сөз тіркестерін қайталау, сөйлем құрап, оқу,ауызша сөйлеуге жаттықтыру.

2.Дамытушылық: топпен жұмыс істеуге үйрету, еске сақтайтын қабілеттерін дамыту, тіл ұстарту.

3. Тәрбиелік: қазақ тіліне, бір-біріне деген сүйіспеншілік, құрмет сезімін тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: нәтиже сабақ

Сабақтың әдісі: ойын, сұрақ-жауап, сөздік жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: лото- карточкалар, сандар, техникалық құралдар(интерактивалық тақта, компьютер)

Пәнаралық байланыс: есеп, сурет, ән және музыка пәндері.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу. Оқушылардың қазақ тілі сабағына психологиялық дайындығы, түгендеу, оқу құралдарын тексеру

(сабаққа мысық келеді)

ІІ. Ойынды өткізу:

« Суреттерді құрастыр» Сабақтың мақсатын айту ( оқушылар айтады)

1 тапсырма: Интерактивалық тақтадағы суреттерге назар аудару.

Сұрақ- жауап:

  • Мынау не?

  • Мынау алма, алмұрт( өрік....)

  • Олар қай топқа жатады ? ( жемістер)

  • Мынау не?

  • Мынау картоп, пияз ( орамжапырақ...)

  • Олар қай топқа жатады? (көкөністер)

Оқушылар хормен, жеке жауап береді.

Тақтаға шығып көкөністерді , жемістерді дұрыс реттендер

Біз сөздерді өте жақсы қайталадық, енді екінші тапсырмаға назар аударындар

2-тапсырма: Мұғалім тақтадағы сөйлемдерді орысша айтады, оқушылар қазақша жауап береді:

1. это большое красное яблоко

2.Это маленькое красное яблоко

3. Это сладкая груша

4. Это не сладкая груша

5.Это не яблоко , это груша.

6. Это не огурец, это морковь

7. Моя вкусная слива

8.Это пять желтых абрикос

9. Дай 1 большую капусту.

Мұғалім:

  • Балалар, біз не істедік?

  • Сөйлемдерді аудардық, оқыдық,сөздерді қайталадық.

  • Ал енді демаламыз

Сергіту сәті: « Бір, екі үш»( сандарды санау)

ІІІ. а) Парақтарға мұғаліммен тақтада берілген тапсырмаларды орындау (оқушылар сурет салады)

1.Екі қызыл алма

2. Бір орамжапырақ

3.Бес сәбіз

4.Үш пияз

5.төрт сары алмұрт

6. жеті кәмпит

Сұрақ: Қандай сөз артық? ( кәмпит)

-Дұрыс, өйткені ол қандай топқа жатады?( азық-түлік)

Сергіту сәті: « Балапан»

ә) тақтада сөздер жазылып тұрады: с...біз, өр...к, ...лма,

жү...ім, ...ияр, қызана..., ор...мжапыра..., ша...далы( әріптерді жаздыру)

ІV. Ойын. Топпен жұмыс Оқушылар 5 топқа бөлінеді Бір топта 3 адам. Карточкалармен лото- ойын өткізіледі

V. Сөзжұмбақтардың шешуі:


  1. виноград

  2. яблоко

3. абрикос

ж


е


м

і

с

К



к


ө

н

і

с

ө

1.картофель

2.лук

3. огурец

VІ.Сабақты бекіту

VІІ. Рефлексия өткізу



© 2010-2022