- Преподавателю
- Иностранные языки
- Конспект урока по казахскому языку Праздники 6 класс
Конспект урока по казахскому языку Праздники 6 класс
Раздел | Иностранные языки |
Класс | 6 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Жанахметова Т.А. |
Дата | 24.11.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
№1 | 6-сынып қазақ тілі | |
Тақырып | Мерекелер | |
Сілтеме | Тақырыптық - күнтізбе жоспары. Оқу бағдарламасы | |
Мақсаты | Берілген тақырып маңыздылығы. Мерекелер туралы білімдерін білімдерін тереңдетіп, сөздік қорын молайту | |
Оқу іс-әрекеттерінің нәтижесі | Әр оқушының ой-қиялына ерік бере отырып, өзінше ойын түйіндеуге, шығармашылықпен жұмыс істеуге жұмылдыру. Олардың белсенділігін арттырып, сөздік қорын молайту, тілін дамыту. | |
Негізгі идея | Мерекелер туралы түсінік. Адам өмірінде мерекенің алатын орны. | |
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) | 1.Сәлемдесу.2. Оқушылар бір-бірінің қолынан ұстап, бір-біріне жақсылық тілейді 3.Сыныпты топқа бөлу, сабаққа психологиялық рең беру(екі-үш түрлі геометриялық фигуралар арқылы). | Топқа бөлініп отыру. Топбасын анықтау. |
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау(5 мин) | Алдын ала тапсырма. Мереке туралы өлең оқу. -Бұл өлең не туралы? Біз неге осы өлеңді таңдап алдық? | Алдымен топта өзара сыбырласып пікірлесу. Әр топтан бір оқушы топтың ойын жеткізеді.
|
1-тапсырма. (15 мин) | Топтарға тапсырма: мерекелер көрсетілген суреттер таратылады . Мақсаты: мереке түрлерін анықтап, сөз тіркестерін, мәтін құрау. | Топ мүшелері өз міндеттерін анықтайды, әр оқушы берілген тапсырмаларды орындайды. Бірін- бірі бағалау парақтарын тарату. |
2-тапсырма (10 мин) | Миға шабуыл Сұраққа жауап беру:
( сұрақтар тақтаға жазылады) Жаңа сөздермен жұмыс Жақсылық болсын, құттықтағым келеді, барғымыз келеді, құт, береке болсын
| Оқушылар сұрақтарға жауап іздейді.
Топтар бір бірінің жұмыстарын тексереді. Бағалау парағына баға қою |
Физ. Минутка (2 мин) | Ыстық - суық ойыны Мереке-праздник 1-мамыр - 1июня Көктем-весна Халықаралық - народ Тәуелсіздік - независимость Жаңа жыл - ноый год Құттықтау - унижать Жеңіс - поражение
| Топ мүшелері өзара сырласып, қатені анықтап, түзетуге тырысады.
|
Рефлексия: (7 мин) | Мұғалім бүгін сабақта не болғанын, сабақтан қандай әсер алғанын жазу өтінеді. Бүгінгі саба қта не қиын, не қызық болғанын анықтау | Оқушылар өз ойларын қағаз бетіне түсіреді. |
|
|
|
Сабақты қорытындылау
| Мерекелер жайлы мақал,мәтелдер,сөзжұмбақ, ребус даярлау. . | Үй жұмысын дәптерлеріне жазып алады |
|
|
|
| ||
|
|