Сабақ тақырыбы: «Жақсы мен жаман»

Оқу және тіл дамыту.                   Бастауыш сынып мұғалімі, дефектолог                                                                     ДюсембаеваТ.К. 4 «А«сынып   Тақырыбы: Жақсы мен жаман.Қ.Баянбаев. Сабақтың мақсаты: 1.     Өленді мәнерлеп оқуға, жақсы мен жамандық туралы  өлеңнің мағынасын аша отырып түсінгендерін тексеру, өлеңнің мағынасын меңгерту. 2.     Оқушылардың сөздік қорын, тіл байлығын дамыту, бағыт-бағдар бере отырып, өздерімен жұмыс істеуге, ой-өрістерін дамытуға, қорытынды шығаруға машықтандыру, ойлау қабілеттерін дамыту. 3.     Оқушылардың бойына ақылдылық, тазалық, адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру.            Сабақ барысы: I.Ұйымдастыру кезеңі. а) оқушылардың назарын сабаққа аудару ә) дұрыс отыру ережесін еске түсіру. Психологиялық дайындық. Қайырлы күн достым! Қайырлы күн болсын! Дүйсенбінің сәті сәтілікке толсын! Біздің алған бағамыз, Кілең бестік болсын. II-Үй тапсырмасын тексеру кезеңі. Екі алма. Сұрақ-жауап арқылы түсініктерін тексеру. 1.Екі алманы көргенде Салима мен Айдарға қандай ой келді? 2.Айдар не істеді? 3.Оның істеген ісің Салима қалай бағалады? Жауаптарын толықтырып отыру. III- Жаңа тақырып  бойынша. Жақсы мен жаман. Мәтінмен жұмыс. Алымен мұғалім оқып береді, сонан соң оқушыларға мәнерлеп оқыту. IV-Сергіту сәті. «Біздер тату баламыз». (1-2 рет қайталау) Біздер тату баламыз, Әнге шырқап саламыз. Жаттығулар жасасақ, Жақсы сергіп қаламыз. Орнымыздан тұрамыз, Қолды белге қоямыз. Бұрыламыз оңға бір, Бұрыламыз солға бір. 1,2,3,4-жоғары қолды созамыз. V-Оқулықпен жұмыс. Алдымен мұғалімнің оқып беруі сонан соң оқушыларға оқыту. а)буындап оқу ә) дауыстап оқу б)мәнерлеп  оқу Мағынаны ашу.Сұрақ-жауап. VI-Сөздік жұмыс. VII-Жеке-дара жұмыс. (карточкамен жұмыс) VIII-Тіл ширату жаттығуы. Тілім менің қозғалады, Тик-так, тик-так. Оңға,солға бұрылады Тик-так,тик-так IХ-Сабақты бекіту. Мақал.            Жаман дос-көлеңке,            басынды күн шалса            қашып құтыла алмайсың,            бұлт алса, іздеп таба алмайсың.                Х-Сабақты қортындылау, мадақтау, бағалау. ХI- Үйге тапсырма. II- деңгей - өленді жаттау, III-деңгей - оқу.
Раздел Иностранные языки
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Оқу және тіл дамыту. Бастауыш сынып мұғалімі, дефектолог

ДюсембаеваТ.К. 4 «А»сынып

Тақырыбы: Жақсы мен жаман.Қ.Баянбаев.

Сабақтың мақсаты:

  1. Өленді мәнерлеп оқуға, жақсы мен жамандық туралы өлеңнің мағынасын аша отырып түсінгендерін тексеру, өлеңнің мағынасын меңгерту.

  2. Оқушылардың сөздік қорын, тіл байлығын дамыту, бағыт-бағдар бере отырып, өздерімен жұмыс істеуге, ой-өрістерін дамытуға, қорытынды шығаруға машықтандыру, ойлау қабілеттерін дамыту.

  3. Оқушылардың бойына ақылдылық, тазалық, адамгершілік қасиеттерін қалыптастыру.

Сабақ барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі.

а) оқушылардың назарын сабаққа аудару

ә) дұрыс отыру ережесін еске түсіру.

Психологиялық дайындық.

Қайырлы күн достым!

Қайырлы күн болсын!

Дүйсенбінің сәті сәтілікке толсын!

Біздің алған бағамыз,

Кілең бестік болсын.

II-Үй тапсырмасын тексеру кезеңі.

Екі алма.

Сұрақ-жауап арқылы түсініктерін тексеру.

1.Екі алманы көргенде Салима мен Айдарға қандай ой келді?

2.Айдар не істеді?

3.Оның істеген ісің Салима қалай бағалады?

Жауаптарын толықтырып отыру.

III- Жаңа тақырып бойынша. Жақсы мен жаман.

Мәтінмен жұмыс. Алымен мұғалім оқып береді, сонан соң оқушыларға мәнерлеп оқыту.

IV-Сергіту сәті. «Біздер тату баламыз». (1-2 рет қайталау)

Біздер тату баламыз,

Әнге шырқап саламыз.

Жаттығулар жасасақ,

Жақсы сергіп қаламыз.

Орнымыздан тұрамыз,

Қолды белге қоямыз.

Бұрыламыз оңға бір,

Бұрыламыз солға бір.

1,2,3,4-жоғары қолды созамыз.

V-Оқулықпен жұмыс.

Алдымен мұғалімнің оқып беруі сонан соң оқушыларға оқыту.

а)буындап оқу

ә) дауыстап оқу

б)мәнерлеп оқу

Мағынаны ашу.Сұрақ-жауап.

VI-Сөздік жұмыс.

VII-Жеке-дара жұмыс. (карточкамен жұмыс)

VIII-Тіл ширату жаттығуы.

Тілім менің қозғалады,

Тик-так, тик-так.

Оңға,солға бұрылады

Тик-так,тик-так

IХ-Сабақты бекіту. Мақал.

Жаман дос-көлеңке,

басынды күн шалса

қашып құтыла алмайсың,

бұлт алса, іздеп таба алмайсың.

Х-Сабақты қортындылау, мадақтау, бағалау.

ХI- Үйге тапсырма.

II- деңгей - өленді жаттау, III-деңгей - оқу.



© 2010-2022