Урок з інформатики у 7 класі Введення та редагування даних таблиці в Excel

Раздел Информатика
Класс 7 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:










Урок з інформатики у 7 класі:

"Введення та редагування даних таблиці в Excel".


Вчитель КЗ «Комишуваська ЗОШ
І-ІІІ ступенів»

Пісоцька Вікторія Вікторівна.








Тема уроку: Введення та редагування даних таблиці в Excel

Мета уроку: навчитися вводити та редагувати дані в таблиці табличного процесора Excel; розвивати пізнавальну активність учнів, загальну інформаційну культуру, швидкість сприйняття інформації, увагу; виховувати потяг до здобуття нових знань, любов та повагу до рідної країни.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

І. Орг.момент. (2 хв.)

ІІ. Перевірка домашнього завдання, підготовка до сприйняття нового матеріалу. (12 хв.)

1) Методичний прийом "Турнір". До дошки виходить 2 учня. Вчитель запитує як учні підготували вдома домашнє завдання і яку оцінку вони вважають, могли б сьогодні отримати за це. Учні відповідають, оцінки записуються на дошці. На столі лежать листи, на який написані запитання по п. 20 домашнього завдання. Учні по черзі беруть листи і відповідають на запитання. Інші учні уважно слухають, виправляють, доповнюють відповіді, задають додаткові запитання, щоб визначити переможця і оцінити знання учнів. Порівнюються оцінки: самооцінка і оцінка вчителя та інших учнів.

2) В цей час три учні (слабіші) проходять тести на комп'ютері. Підготовані вчителем саме по домашньому параграфу.

3) Методичний прийом "Зірочка". Дописати для чого використовуються табличні процесори.


Урок з інформатики у 7 класі Введення та редагування даних таблиці в Excel







4) Розкажіть, вікно якої програми зараз на екрані, як відкрити цю програму, про елементи цього вікна (усно):

Урок з інформатики у 7 класі Введення та редагування даних таблиці в Excel

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Пояснення нового матеріалу з використанням презентації. (12 хв.)

Методичний прийом "Зворотній зв'язок". Фронтальна бесіда з класом по новому матеріалу, перевірка уважності:

  1. Дані якого типу можна вводити до клітинок електронної таблиці?

  2. Як виділити діапазон клітинок у середовищі табличного процесора?

  3. Для чого використовують засіб авто заповнення?

  4. Які операції редагування можна використовувати в середовищі табличного процесора?

  5. Як переміщувати та копіювати дані в середовищі табличного процесора?

  6. Які дії можна виконувати з аркушами робочої книги?

ІV. Закріплення матеріалу. (5хв. +12 хв.)

Шановні діти, вам у житті рано чи пізно доведеться обирати професію. Шоб ви не помилилися у такому важливому виборі, я пропоную вам визначити свої здібності та нахили за допомогою психологічного тесту. Цей тест я набрала в табличному процесорі Excel. Ваше завдання полягає у тому, що відкривши файл, ви повинні відредагувати дані (додати + чи - біля цифр), а потім знайти суму чисел у кожному стовпчику (за допомогою автосуми). За результатами тесту ми побачимо, хто до чого має хист.

Нагадування правил безпечної роботи за комп'ютером:

- не використовувати комп'ютер, якщо він має оголені провідники, несправну електроарматуру, не стійко стоїть на столі або підставці;

- на захаращувати робоче місце;

- не виконувати інших операцій крім передбачених в інструкції до практичної роботи;

- правильно розпочинати і завершувати роботу з комп'ютером.

Виконання учнями тренувальної вправи.(ст. 155 Вправа 1 «Путівки») (12 хв). Пояснення вправи:

Діти, при виконанні вправи на ст.155 я пропоную внести корективи. Що потрібно зробити у вправі, написано у підручнику. Але давайте уявимо, що ви вже здобули професію і працюєте консультантом у туристичній фірмі - організовуєте екскурсії в різні куточки нашої країни. Тобто вам потрібно змінити дані Вправи 1(поміняти закордонні екскурсії на екскурсії по Україні), ввести і обчислити кількість проданих путівок. Щоб згадали, які чудові куточки природи має наша країна перегляньте фотоальбом «Чудові місця України», створений учнями 5 класу. Перегляд презентації, яка супроводжується мелодійною українською піснею.

При необхідності задайте питання учителю, піднявши руку. Після виконання певних операцій покличте вчителя для фіксації проміжних операцій виконання практичної роботи.

V. Підсумок уроку. Постановка домашнього завдання. (2 хв.)

П. 21. Запитання ст. 159.









© 2010-2022