Мәтіндік және графикалық ақпаратты өңдеу

Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

№ 25 5а, ә сынап 1.03.2016г

Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік және графикалық ақпаратты өңдеу

Сабақтың мақсаты. Оқушылар графикалық редакторда сурет салып үйренеді. WordPad мәтіндік редакторда мәтін теріп, алмасу буферінен терілген мәтінге сурет кірістіреді. Қылқаламмен сурет салу, суретке мәтін кірістіру, сыныпта алған білімдерін өмірде тиімді пайдалануға үйренеді.

Күтілетін нәтиже. Мәтіндік және графикалық редактор мүмкіндіктерін пайдаланады, мәтін теріп, сурет кірістіреді. Ақпаратты сақтауды үйренеді.

Әдіс-тәсілдер. СТО, «Жигсо әдісі», «Екі түрлі күнделік» стратегиясы

Көрнекіліктер. ДК, суреттер, таратпалар,

Кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру

2 минут

Амандасу. Ынтымақтастық атмосферасын орнату

Таратпалар беріледі

Досыма тілек

Білу

6 минут

Ой шақыру

Мәтіндік редакторды іске қосу жолдарын ата

Графикалық редакторды іске қосу жолдарын ата

Графикалық редактордың атқаратын қызметі қандаи?

Графикалық редакторда палитраның неше түсі бар?

Қосымша түс таңдауға бола ма?

Қорытындылау сұрақтары

1-топ Графикалық редактор мүмкіндктерін айтады.

2-топ Мәтіндік редактор мүмкіндіктерін айтады.

Өткенді қайталайды, сұрақтарға жауап береді.



20 негізі түсі бар

10 қосымша түс таңдауға болады

Түсіну

7 минут

Оқулықпен жұмыс

Мәтінге суреттерді кірістіру тәсілдері, жұмыс дәптерлеріне жазып алады

Мәтінге сурет кірістіру 3 тәсілмен болады

1 тәсіл. Суретті ашып, ерекшелеп мәтінге кірістіру

2 тәсіл

Суретті файлдан кірістіру

3 тәсіл

Paint-те салу Копировать Вставить деп кірістіреді

Қолдану

18 минут

Жеке жұмыс

Аралас құжат құрады

Таратпалар

Наурыз мейрамына сурет салады.

WordPad мәтіндік редакторда Наурыз мерекесіне мәтін теріп, суретті кірістіреді.

Талдау

5 минут

Сергіту сәті.

Таратпалар беріледі

Көрсетілген жолмен жүріп мақал-мәтелді оқы.

Сәйкестендіру тапсырмасы беріледі

Екі топ бір-біріне сұрақтар қойып тақырыпты талдайды.

Мақал мәтелдің жалғасын табады.

Берілге сұрақтардың дұрыс жауабын сәйкестендіреді.

Ой қорытындылайды. Топтар бір-біріне сұрақ қойып, жауап береді.

Жинақтау

3 минут

Бақылау сқрақтарына жауап беру. Алған білімдерін жинақтау.

«Екі түрлі күнделік» стратегиясы

Бақылау сұрақтарына жауап береді.

Дәптер бетін екіге бөліп, түсінгенін, түсіндегенін жазады.

Бағалау

3 минут

Мадақтау, таратпалар арқылы бағалау

Тарапталарды жинақтайды

Өз бағаларын біледі

Үйге тапсырма

1 минут

Формативті бағалау

§25 оқу

Түйін тапсырмасын орындау

Бақылау сұрақтарына жауап береді.



© 2010-2022