Блокнот және Калькулятор бағдарламасы

Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

5 класс информатика пәні мұғалімі А.О.Оспанова

Сабақтың тақырыбы

Блокнот және Калькулятор

Мақсаты

-Блокнот және Калькулятор қолданбаларымен танысады. Компьютермен жұмыс істеу іскерлігі дамиды;

-оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;

- уақытты тиімді пайдалануға, ұқыптылыққа тәрбиелеу;

-сабақтың мазмұнын ашу;

Оқыту нәтижелері

  • Тақырып бойынша негізгі білімдерін жинақтау, саралау

  • диалогтік әдістің тиімділігін арттыру;

  • жиынтық бағалау әдістерін пайдалануға сенімді болу

Жалпы мақсат

-Блокнот және Калькулятор қолданбаларының міндеттерімен таныстыру, көшіру мен кірістіріп қою командаларын үйрету, білім мен білік дағдыларын дамыту; өзін-өзі реттеудің Марта Бронсок (2002) бейімдеген санаттарының бірі әлеуметтік өзін өзі реттеуін дұрыс жолға қою.

Сабақтың түрі

Дәстүрлі емес

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

сұрақ-жауап, тәжірибелік іздену,Сәйкестендіру, «Білімдінің қалпағы»

«Екі түрлі күнделік» стратегиясы

Көрнекілігі

ДК, проектор, экран, ойланудың 6 қалпағы,фишкалар, оқулық, жұмыс дәптері

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру

а) ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру,

б) сергіту сәті

в) сынып оқушыларын 6-топқа бөлу

г)керекті құрал-жабдықтардың түгел екендігін анықтау;

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Білім

Тірек ұғымдар:

  • Word Pad мәтіндік редакторының атқаратын қызметі қандай

  • Word Pad мәтіндік редакторын қалай іске қосамыз.

  • Мәтінге сурет енгізу әрекеті қалай орындалады

Оқушылар сыни тұрғыдан өткен сабақты байланыстыра отырып ойларын айтады; анықтамаларды естеріне түсіреді, өткен материалдар бойынша білімдерін жинақтайды.

Түсіну

Сұрақ-жауап:

  • Оқулықтағы 194 беттегі тапсырманы компьютерде орындау

Сыни тұрғыдан ойлау сұраққа жауап береді

Қолдану.


Ойланудың 6 шляпасы

§ 27

Компьютердегі тәжірибелік жұмыс.

А деңгейі тапсырмасы

В деңгейі тапсырмасы

С деңгейі тапсырмасы

Мәтіндік редактордың мүмкіндіктерін пайдалану тапсырмасын

Топ мүшелері бірлесе отырып жұмыстарды орындайды

Қайталау сабаққа даярлық ретінде айтылған тірек ұғымдарын пайдалана отырып сұрақтарға жауаптар іздейді

Талдау

Топтың мүшелері жұптаса отырып орындауға нұсқау беріледі.

оқулықтан 195 бет.

№1 №2 есептерді орындау. Бақылау сұрақтары мен тапсырмаларды орындау

-мұғалім әр бір оқушының іс - әрекеттерін бақылайды.

-Жаттығуларды жұп болып өздері жұмыс дәптерлеріне орындайды;

-Оқушылар қалай орындағанын түсіндіреді,

- оқушылар бір-біріне сұрақ қояды

жинақтау

«Өзіңді тексер» тест тапсырмаларын және сәйкестендіру тестерін орындау

сабаққа мүлде қатыспай отырған оқушылармен жұмыс, алға жетелеу

Бағалау критерийлерін анықтау

  • Өткен тақыптармен байланыстыруы

  • Берілген тапсырмаларды қатесіз, дұрыс жауап беру

  • Сұрақ қоя білуі

тақырыпты игеруі

Үйге тапсырма

Шығармашылық жұмыс:

Логикаңды тексер тапсырмаларын орындау

Бағалау парағы бойынша . сыни тұрғыдан ойлай отырып, сыныптағы бүгінгі сабаққа қатысқан оқушылардың білімін бағалау









© 2010-2022