Информатика сабағының тақырыбы Ақпарат

Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Исмагамбетова А.У. Пәні: информатика Класы5 «Ә» №2 Күні: 10.09. 2014 ж. Тақырыбы: Информатика. Ақпарат. Мақсаты Оқушыларға информатика қандай ғылым және нені зерттейтінің, сонымен қатар ақпарат дегеніміз не және оның алуан түрлілігімен, оның өлшем бірліктерімен таныстыру Күтілетіннәтиже Оқушылар информатика ұғымдарына, ақпаратқа, ақпарат алу көзіне, қабылдау және беру ортасына анықтама беруді біледі. Түйінді идеялар (кілтті сөздер) Оқушы...
Раздел Информатика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар

Пән мұғалімі: Исмагамбетова А.У.

Пәні: информатика

Класы 5 «Ә» №2

Күні:

10.09. 2014 ж.

Тақырыбы:

Информатика. Ақпарат.

Мақсаты

Оқушыларға информатика қандай ғылым және нені зерттейтінің, сонымен қатар ақпарат дегеніміз не және оның алуан түрлілігімен, оның өлшем бірліктерімен таныстыру

Күтілетін нәтиже

Оқушылар информатика ұғымдарына, ақпаратқа, ақпарат алу көзіне, қабылдау және беру ортасына анықтама беруді біледі.

Түйінді идеялар (кілтті сөздер)

Оқушылар өздерін еркін ұстай отырып, сабаққа ынтасы артады.

Сабақ кезеңдері:

Сабақ барысы

Бағалау

ресурстар

Кіріспе

1. Амандасу

Оқушылармен амандасу. Психологиялық тренинг «Зәулім емен». «Биік, сұңғақ, мықты емен тәрізді тік тұр. Жақсы... Сендердің қолдарың бұтаққа айналып, аспанға қарай созылсын. Аяқтарын тамырға айналып, еденді жарып өссін. Қандай мықты болғанынды сезін! Өте мықтысың!... Сені орныңнан қозғалту мүмкін емес. Күн шұғыласы мен жаңбыр тамшыларының сендердің бұтақтарың мен тамырыңы сіңіп, саған одан да мықты қуат беріп жатқанын сезін...»

Топқа бөлу.

Кодтың түрлері бойынша 2 топқа бөлу. Суреттерді ала отырып, оқушылар өздеріңе сәйкес суреттегі ұлттар бойынша топқа бөлініп отырады.

Үй тапсырмасына шолу. «Жасырылған сұрақтар»

Қауіпсізідк ережесінің 5 міндетін атаңдар

Компьютер кабинетінде неге тыйым салынады

Көз шаршағанда қандай жаттығуларды орындаймыз?

Монитор мен адамның ара қашықтығы қандай ?

Қандай апаттық жағдай болу мүмкін?

3 шапалақ





Жетон бойынша бағалау








Слайдта сұрақтар


Тұсаукесер

  1. «Жадыны дамыту»

  2. «Информатика сабағының тақырыбы АқпаратЕреже» сөзіне ассоцация құрғызып, сабақтың тақырыбы мен мақсаты ашылады. Оқушылар «Ереже» сөзіне қатысты мәліметтерді тақтаға жазады.

Информатика сабағының тақырыбы АқпаратИнформатика сабағының тақырыбы АқпаратИнформатика сабағының тақырыбы Ақпарат

Информатика сабағының тақырыбы АқпаратИнформатика сабағының тақырыбы АқпаратИнформатика сабағының тақырыбы Ақпарат

Күннің жадын, сабақ тақырыбын жазу.

3 шапалақ

Интерактивті тақтамен жұмыс

Негізгі бөлім

«Бортты журнал» әдісі

Мәтінмен жұмыс

Тақырыпты түсініп оқу

Тақырыптағы негізгі ойды жазу

Өзара талқылау

Компьютерде жұмыс

Оқушылар тақырып бойынша «Бұрыннан не білемін?», « Не білуім керек?» сұрағына жауап жазады. Ал жаңа ақпарат бөлігіне «Не білдім?, «Қандай маңызды сәттерді енді анықтадым?» сұрағына жауап жазады.

2 жұлдыз, 1 тілек


Мәтінмен жұмыс

Оқулық, А3 қағазы, фламастер, стикер.

Қорытынды

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Оқулықтан сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды орындайды.

Бағалау экраны


Қосымша оқу

Үйге тапсырма

Үйге тапсырма.

Тақырып бойынша деректер жинақтап әкелу.

Рефлексия

«Түсті шарлар» Қызыл түсті: түсінбедім; Сары түсті: орташа меңгердім; Жасыл түсті: түсіндім карточкаларын көтереді.

Не сәтті өтті?

Нені дамыта аласыз?

Оқушылар тақырыпты өз бетінше аша алды. 2 жұлдыз 1 тілек жазғандары ерекше болды, өз ойларын әсерлі жеткізді.

Не сәтсіз өтті?

Нені өзгерткіңіз келеді?

Жұптық бағалау оқушыларға қиындық туғызды.



© 2010-2022