Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті түрлері

Сабақ тақырыбы: Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті түрлері. Сабақтың мақсаты: Модельдерді сипаттау әдістерінің заманауи теорияларының қағидаттарымен танысу, модельдер қасиеті мен түрлері меңгерту. Сабақтың әдісі: Сыни  тұрғыдан ойлау, проблемалық, сұрақ- жауап, түсіндіру Ой қозғау, Топтық, жұптық жұмыс. Күтілетін нәтиже: Модельдерді сипаттау әдістерінің заманауи теорияларының қағидаттарымен танысады, модельдер қасиеті мен түрлері меңгереді. Ұйымдастыру. 2 минут. Мұғалімнің іс-әрекеті: Оқушылармен амандасу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасының қалыптасуына мүмкіндік жасау; Оқушыларды психологиялық дайындау; Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың жалпы мақсатын ашу. Оқушының іс-әрекеті: Амандасу. «Көңілді сәт»  сергіту сәті  Жаңа материалды оқып үйренудің практикалық қажеттілігін түсіну; Оқушылардың материалды бір мезгілде қабылдауы, ой қорытындыларын жасауы, жалпылай және жүйелей білуі.
Раздел Информатика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Күні

09.01.2014 ж

№1 сабақ

Сынып

7 «Б»

Пәні

Информатика

Сабақ тақырыбы

Модельдерді сипаттау әдістері, модельдер қасиеті түрлері.

Сабақтың мақсаты

Модельдерді сипаттау әдістерінің заманауи теорияларының қағидаттарымен танысу, модельдер қасиеті мен түрлері меңгерту.

Сабақтың түрі

Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі

Сыни тұрғыдан ойлау, проблемалық, сұрақ- жауап, түсіндіру

Ой қозғау, Топтық, жұптық жұмыс

Күтілетін нәтиже

Модельдерді сипаттау әдістерінің заманауи теорияларының қағидаттарымен танысады, модельдер қасиеті мен түрлері меңгереді.

Кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдас

тыру

2 минут

Оқушылармен амандасу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасының қалыптасуына мүмкіндік жасау;

Оқушыларды психологиялық дайындау; Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың жалпы мақсатын ашу

Амандасу. «Көңілді сәт» сергіту сәті Жаңа материалды оқып үйренудің практикалық қажеттілігін түсіну;

Оқушылардың материалды бір мезгілде қабылдауы, ой қорытындыларын жасауы, жалпылай және жүйелей білуі

Сабақ басында оқушыларға өздерін және сыныптаста

рын бағалау ұсынылады.

Қызығушылықты ояту

3 минут



2. ББҮ кестесін толтыру

5-минут


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім




Жаңа сабақ

Мағынаны тану

15 минут

Сынып ережесін еске түсіру. Оқушылар топқа бөлінеді.

Оқулық пен және мәтінмен жұмыс

Топтық жұмыстың алғашқы тапсырмасы барлығы спирттердің гомологтың қатарын жазып шығады. Жаңа білімді меңгеру барысында әр топқа төмендегідей тапсырмалар беріледі

І топ «Модельдер қасиеті»

ІІ топ «Сипаттау әдістері»

Екі жұлдық бір ұсыныс

ІІІ.тапсырма «Өзіңді-өзің тексер»

7 минут

Тақырып бойынша әр топқа деңгейлік үш тапсырма беріледі

Оқушылар парақта жазылған тапсырма бойынша топ ішінде екеу ара бірлесе отырып есеп шығарады.

Өзара бағалау

ІҮ тапсырма

«Кім жүйрік?»

5 минут

Атомның энергетикалық деңгей қабаттары өрнектелген кескіндемелер таратылады

Берілген кескіндемелер бойынша, соған сакес тауып, модулдер қасиетін жазады.

Топ аралық бағалау

ББҮ кестесіне қайтып оралу

5 минут

Оқушылар бүгінгі сабақтан не үйрендіңіздер?

Үйрендім бағанын толтыру

Бағалау

3 мин

Ынталандыру мақсатында топтар өзін өзі бағалау, белгі қою арқылы ФБТ және екі жұлдыз, бір ұсыныс арқылы бағалау түрлерін қолданамын

ФБТ арқылы өзін-өзі және өзге оқушыларды бағалайды.

Үйге тапсыр

2 минут

§ 18 53, 56 беттер

Рефлексия

3 мин

-Оқушы мен мұғалім арасындағы дұрыс қарым-қатынасты тудыру.

-Оқушылардың өзін-өзі басқару және басқа адамдармен дұрыс қарым-қатынас принципін үйрету;

-Сіздерге сабақ қызықты болды ма?

-Білгендеріңнің маңызы қандай?

-Сіздерге бүгінгі сабақта не ұнамады.



© 2010-2022