КМЖ на тему Вирустар

Раздел Информатика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Күшенова Г. Қ

ПӘНІ

Информатика

КЛАСЫ 6 Ә класс

Күні

ТАҚЫРЫП

Ақпаратты қорғау. Вирусқа қарсы программалар.

МАҚСАТЫ

Компьютердегі ақпараттарды вирустан қорғауды білу, вирусқа қарсы программаларды түсіну, зақымдану белгілерін білу, зақымданудың алдын алу ережелерін үйрену; Сыни тұрғыдан ойлануға, АКТ-ны сабақта қолдана білуге, бірін-бірі бағалай білуге, танымдық қабілетін, бір-біріне деген қарым-қатынасын арттыру;

КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕ

Ақпаратты вирустан қорғауды біледі, вирусқа қарсы программалармен танысады, өмірдегі қолданысын түсінеді, өз-ойларын жан-жақты, еркін жеткізуді үйренеді, жауапты шешім қабылдайды

КЕЗЕҢДЕРІ

МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ

ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ

БАҒАЛАУ

РЕСУРСТАР

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)

-Сәлеметсіздер ме? Оқушылар, көңіл-күйлерің қалай? Класта кім кезекші? Сабақта кім жоқ?

Оқушылар орындарынан тұрып амандасады, көңіл-күйлерін смайликтерді көрсетіп, бағалау экранына өз есімдері жазылған жерге туралап салады.



смайлик тер


КМЖ на тему Вирустар

Қызығушылықты ояту

(3 минут)

Топқа бөліну. «Мозайка» әдісі. Жеке бөліктерге бөлінген каринаны тұтасқа біріктірп жинақтау.

КМЖ на тему Вирустар

Бөлшектелген картинаны біріктріу арқылы топқа бөлінеді. Картинаның атауын айту арқылы өткен тақырыпқа шолу жасайды.

Үш қол шапалақ

КМЖ на тему Вирустар

Картина бөлшектері, слайд.

Мағынаны тану

(15 минут)


4 мин



10 мин


Сергіту сәті (2 мин)

10 мин

Блум таксономиясы. Тану, білу, түсіну.

«Чип пен байт» видеоролигін көрсету арқылы тақырыпты ашу


Жинақтау. Бортты журнал. «Болжам» /бұл тақырып бойынша мен бұрыннан не білемін/ және «жаңа ақпарат» /бұл ақпарат туралы енді не білдім/ бөлімдерін стикерге жазып жүк журналына жапсырады

КМЖ на тему ВирустарКМЖ на тему Вирустар



І топ - вирусты анықтау, ІІ топ -зақымдану белгілері, ІІІ топ -вирусқа қарсы программа,ІІІ-топ зақымданудың алдын алу бағытында жұмыс жасайды.

«Арам зам-зам» .Сергіту жаттығуын жасау

Қолдану.

«Кубизм» стратегиясы. Кубиктің көмегімен бақылау сұрақтары мен тапсырмаларға ауызша жауап беру

Видеороликті қарау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын өздері хабарлайды


Тақырыпты жан-жақты қарайды, терең танысады, әр-түрлі ойлау дағдыларын жүзеге асырады.

Тақырып бойынша өз болжамының сәйкес келуі немесе келмеуі бойынша рефлексия жасай біледі, тақырыпты сараптайды, қорытады, бағалайды, болжайды.

Оқушылар топпен ұйымдасқан түрде жұмыс жасай отырып, жаңа сабақты топтағы оқушылар толық меңгереді

Әуеннің берілуіне қарай шапшаңдыққты арттыра отырып қимылдарды қайталайды.



Топтың ішінде өздері сайлаған бағалаушы әр оқушыны критерий бойынша бағалайды, қортынды бағаны сабақ соғында «Бағдаршам» плакатта көрсетеді


Үш қол шапалақ

«Чип пен байт» видеоролигі

КМЖ на тему Вирустар



«Жүк журналы» плакаты, стикер, маркер


Плакаттар, маркер,

Аудиотыңдалым


Кубик, оқулық

3 мин



Қорытындылау. Үйге тапсырма

Кері байланыс. «Бағдаршам»

КМЖ на тему Вирустар

4-тақырып. 26-27 б тапсырманы орындау

Тақырыпты қаншалықты меңгергенін түстер арқылы көрсетеді: жасыл-түсіндім, сары-орташа, қызыл-қосымша түсіндірулерді қажет етемін



От шашу.

Стикер, плакат


Пайдаланылған әдебиеттер:

  1. Информатика оқулығы 6 класс Арман - ПВ баспасы, 2014ж.

  2. «Информатика негіздері» журналы - 2013 ж.

  3. youtube.kz сайты


© 2010-2022